Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Triatlonovú sezónu otvárá FTVŠ SUPER ŠPRINT

Triatlonovú sezónu otvárá FTVŠ SUPER ŠPRINT
foto: BE COOL

tisková zpráva | 26.04.2018 | přečteno: 471×

Triatlonovú sezónu v Bratislave už po druhýkrát otvorí atraktívne a netradičné podujatie – FTVŠ SUPER ŠPRINT 2018. Uskutoční sa na nábreží Dunaja, na promenáde, a v areáli FTVŠ UK, už túto sobotu a nedeľu 28. a 29. apríla 2018. Realizačne toto podujatie, ktoré bude súčasťou Česko-slovenského pohára najvyššej kategórie, zastrešuje agentúra BE COOL v spolupráci s Prestigio Realiz teamom. Generálnym partnerom podujatia je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.

2. ročník FTVŠ SUPER ŠPRINT 2018 sa uskutoční formou sobotňajších rozjázd a nedeľňajšieho finále. Organizátori pripravili trate pre všetky vekové kategórie, pričom hlavné kategórie absolvujú preteky na objemoch 0,175 km (plávanie v bazéne FTVŠ) – 5 km (cyklistika na nábrežnej promenáde a cez lávku Mosta Lafranconi) – 1,5 km (beh na promenáde).

Preteky sú súčasne zaradené aj do Českého triatlonového pohára, takže koncom apríla v Bratislave organizátori očakávajú veľmi kvalitnú medzinárodnú účasť. Lákadlom sú aj finančné odmeny vo výške 2.990 eur, ktoré by mohli prilákať okolo 400 športovcov, nielen slovenských a českých, ale aj triatlonistov z ďalších krajín.

Fanúšikovia triatlonu sa môžu tešiť na kompletnú juniorskú a seniorskú česko-slovenskú špičku na čele s olympionikom a minuloročným víťazom Janom Čelustkom. Medzi ženami bude určite najväčším ťahákom Romana Gajdošová, vynikajúca slovenská reprezentantka, ktorá sa minulý rok umiestnila v Top 10 na svetovom pohári. Preteky sú určené nie len pre vrcholových atlétov, ale predovšetkým pre hobby pretekárov, triatlonových nováčikov a všetkých, ktorí by si chceli vyskúšať tento jedinečný formát triatlonových pretekov.

V sobotu dopoludnia začína podujatie eliminačnými súbojmi všetkých vekových kategórií od 6 rokov. Program vyvrcholí v nedeľu, finálnymi súbojmi tých najlepších. Na podujatí sú vítané rodiny s deťmi, ktoré tu môžu prežiť vzrušujúci športový deň v priateľskej atmosfére s množstvom zábavy a napínavých triatlonových súbojov.

FTVŠ SUPER ŠPRINT odštartuje trilógiu podujatí po celom Slovensku. Druhý diel s názvom KARPATSKÝ TRIATLON sa uskutoční v Lozorne 23.6.-24.6.2018. V au­guste sériu triatlonov ukončí DOMAŠA TRIATLON, ktorý prebehne 27.8.-28.8.2018.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 26.04.2018 11:23:28

Triatlonovú sezónu v Bratislave už po druhýkrát otvorí atraktívne a netradičné podujatie – FTVŠ SUPER ŠPRINT 2018. Uskutoční sa na nábreží Dunaja, na promenáde, a v areáli FTVŠ UK, už túto sobotu a nedeľu 28. a 29. apríla 2018. Realizačne toto podujatie, ktoré bude súčasťou Česko-slovenského pohára najvyššej kategórie, zastrešuje agentúra BE COOL v spolupráci s Prestigio Realiz teamom. Generálnym partnerom podujatia je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.