Wintermana, nejtěžší český triatlon, vyhrál Jílek před Vabrouškem

tisková zpráva | 19.10.2017 | přečteno: 3231×

V neděli 15.10. ráno odstartoval 3.ročník WINTERMAN EXTREME TRIATHLON. Kvůli husté mlze se start závodu posunul až na 6:25, přesto proběhla velká část plaveckého úseku po tmě. 56 závodníků z 9 zemí světa skočilo do studených vod řeky Labe (12°C) z lodi 8,3 km od Děčína, kde byl i cíl první disciplíny.

Do Děčína po proudu doplaval jako první David Jílek, následován Tomášem Rackem a Petrem Vabrouškem. Tito tři závodníci zaplavali čas těsně pod hodinu, rychle se v depu za pomocí svých support týmů převlékli a vyrazili na cyklistickou část.

Obvykle začíná na WINTERMANovi cyklistická část ještě za tmy, ale letos už začínalo svítit slunce, které provázelo závodníky po celý den. Na kole všechny čekalo dlouhých 180 km nahoru a dolů malými cestičkami nádhernou krajinou Českého Švýcarska. Tak jako v plavání i na kole byl nejrychlejší David Jílek, na druhém místě se do běžeckého převlékal loňský i předloňský vítěz Petr Vabroušek. Třetí byl už s velkým odstupen Torsten Pawel z Německa.

Maratonský běh sám o sobě by už byl velkou výzvou už jen proto, že se běželo po rovině, ale z velké části do kopce. Cíl byl totiž na vrcholu hory Ještěd, kam závodníky dovedlo závěrečné 11 km dlouhé stoupání. Opravdu drsná tečka na závěr. Kdo čekal, že Petr Vabroušek Davida Jílka doběhne, mýlil se. David Jílek byl nejrychlejší i v závěrečné třetině závodu a suverénně závod vyhrál v rekordním čase 10:35:45. Druhý skončil Petr Vabroušek s časem 10:50 a třetí místo udržel Torsten Pawel z Německa s časem 11:22:31. Čtvrtý skončil Otakar Kohl s časem 11:32:15 a pátý Lukáš Pazdera s časem 11:37:09.

Mezi ženami dominovala Florence Sausser ze Švýcarska, která byla nejrychlejší v plavání a na kole. Druhá skončila Yvonne Seiler s nejrychlejším během, na třetím místě mezi ženami se nakonec umístila nejlepší česká závodnice Gabriela Pohanková s časem 14:13.

Zároveň závod dokončil také poprvé handicapovaný sportovec – nevidomý Marek Moflár se svým vodičem Tomášem Novotným. Wintermana zdolali s perfektním časem 15:45. Patří jim velká poklona.

Uznání a gratulaci si zaslouží všichni závodníci i jejich support týmy, které je neúnavě podporovaly po celou dobu závodu. Těšíme se na další ročník!