Vabroušek znovu v TOP 10. V Mexiku byl devátý

Česká triatlonová asociace | 01.04.2014 | přečteno: 2280×

Obhajoba vítězství na Isramanovi, potom 10. místo na ironmanovi na Novém Zélandu a nyní 9. místo v dalším ironmanském závodě v Mexiku. To je výčet letošní úspěchů nejlepšího českého železňáka Petra Vabrouška.

Zkušený triatlet o víkendu bojoval v mexickém letovisku Los Cabos a v závodě na 3,8km plavání, 180km na kole a 42,1km běhu skončil mezi profesionály na 9. místě v čase 8:59:38. Tím zaznamenal již své 75. umístění v elitní desítce v oficiálních závodech Ironman.

„Plavání za necelých 53 minut celkem OK (42. čas). Na kole jsem se v nepříjemném profilu (1680m převýšení) a silném větru posunul na průběžnou 12. příčku. Skutečné lámání chleba nastalo při maratonu, který se běžel při 33°C. První dva okruhy jsem držel čas pod hodinu, v tom posledním za hodinu deset už jsem trpěl hodně, ale alespoň na top ten to stačilo,“ zhodnotil Vabroušek závod na Facebooku.

Kromě Vabrouška se mezi profesionály představil i další Čech, kterým byl Josem Svoboda. Náročnou trať pokořil v čase 12:09:18.

Závod ovládl Ital Daniel Fontana v čase 8:26:15. Za ním doběhl se ztrátou šesti minut zkušený Brit Stephen Bayliss, třetí místo bral další Ital Domenico Passuello. V závodě žen byla nejrychlejší Američanka Linsey Corbinová před svou krajankou Lisou Ribesovou, bronzovou příčku obsadila Australanka Carrie Lesterová.