Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Jak máte "ošmajdané" boty ?

Jak máte "ošmajdané" boty ?

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

NNN muž 04.01.2007 09:46:25

Zajímalo by mne, jestli vám opotřebení podrážek koresponduje s typem došlapu ( pronace , supinace , normál ) resp. s kontrolním otiskem chodidla ( typ klenby ). Dík za každou referenci.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.01.2007 09:55:41

Opotrebovanie podrazok by malo korespondovat s typom doslapu- to je logicke. Ak nekoresponduje, tak bol doslap nespravne urceny a sama podrazka napovie pravdu. Typ klenby na to nema az taky vplyv, snad len u extremne padnutych ci vysokych klenbach je badatelny urcity rys doslapu (pronacia, resp. extremna supinacia a doslap na prednu cast chodidla). Pri dnesnych materialoch by som sa skor obaval o zdeformovanie medzipodrazky, ako o vydratie podrazky, ktore nastane urcite neskor, ako to prve. Deformacia medzipodosvy je nebezpecnejsia pre riziko zranenia- to treba sledovat.

avatar

Ostrava

NNN muž 04.01.2007 10:28:02

Trošku naznačím proč se ptám. Otisk chodidla mám v normě čemuž by měl odpovídat normální došlap. Boty ( NB 1060 – neutrální , tlumivé ) mají však po cca 1000 km na asfaltu opotřebenou vnější stranu paty a vnitřní část vpředu. Nejde mi to do hlavy ???

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 04.01.2007 11:18:06

Já mám u Mizuno Creation opotřebenou nejvíc vnitřní část paty, přestože nášlap je spíše malinko vně, což je ale dáno tím, že tyto boty mají na té vnitřní straně extrémně měkkou podrážku, která prostě odchází.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 04.01.2007 13:39:38

[quote=NNN]Trošku naznačím proč se ptám. Otisk chodidla mám v normě čemuž by měl odpovídat normální došlap. Boty ( NB 1060 – neutrální , tlumivé ) mají však po cca 1000 km na asfaltu opotřebenou vnější stranu paty a vnitřní část vpředu. Nejde mi to do hlavy ???[/quote] no já si myslím, že je to takto v pořádku, protože došlap by měl být na vnější stranu paty pak se stáčet dopředu a odraz přes palec. Alespoň takto mi to vysvětlovali v CASRI.

Já mám při vyšších rychlostech pronační propad (ačkoliv mám chůzi a pomalejší běh stabilní došlap) a boty mám taky opotřebené po 1200 km hlavně na vnější patě a v menší míře pak předek pod palcem

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.01.2007 14:33:46

Suhlas so zulom. Opotrebenie je typicke pre neutralny az mierne supinacny dopad. Vonkajsia strana paty je typicke dopadove miesto pre tych, ktori behaju cez paty (vacsina, co nie je zle, ani dobre- skratka bezne) a maju neutralny, az mierne supinacny (tiez teda normalny) dopad. Vnutorna strana prednej casti musi byt tiez zodrana, lebo sa z nej odrazas pri kazdom korku. Ti, co behaju cez prednu cast nohy maju vydranu vonkajsiu aj vnutornu cast prednej casti podrazky (pod malickom a pod palcom).

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.