Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Nastavení posedu při použití hrazdy na "klasické" geometrii rámu

Nastavení posedu při použití hrazdy na "klasické" geometrii rámu

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

secan muž 21.01.2011 18:43:00

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat, zda náhodou už někdo neřešil podobný problém, jako teď řeším já. A to jak nastavit posed při použití „dlouhé“ hrazdy (T2+) na klasické geometrii. V tuhle chvíli jezdím doma na trenažéru a mám pocit, že když mám posed srovnaný, aby se mi dobře šlapalo (pocitově do kruhu :)), nebolela mě kolena, tak při zalehnutí do hrazdy bych potřeboval být o pár cm výše (cca 7cm). Když sedlo posunu výše, pocit na hrazdě mám více aero, při zalehnutí je to o něčem jiném :) Ale pokud se narovnám, sednu normálně (ne tolik na špičku sedla) tak se mi zase tak dobře nešlape. A tak nevím, co teď. Neřešil jste už někdo podobný problém? Za každou radu předem moc díky. Ondra S.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 21.01.2011 19:07:32

Ahoj, za prvé si tu všichni tykáme. :-)

K tvému problému: Bohužel budeš mít buď jeden nebo druhý posed nevhodný pro druhý styl jízdy. Nebo kompromisní posed ani ryba ani rak. Někdo to řeší tak, že má dvě sedla a sedlovky a podle toho, co plánuje jet, tak nahodí příslušný komplet. Je to lepší než pokaždé přeštelovávat.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha - Přezletice / Všelibice

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:29 (2010)
půlmaraton: 1:35:18 (2010)
maraton: 4:03:37 (2010)

Repsol muž 21.01.2011 22:04:47

>> Advid, 21. 01. 2011 19:07:32

Ahoj, mě začátečníkovi, co se TT a silničních kol týče, hodně pomohla (aspon si to myslím :-) ) návštěva „cyklo obchodu“ kde poskytují službu BG Fit (BODY GEOMETRY FIT INTEGRATION TECHNOLOGY). Info ze stránek toho obchodu : měření a nastavení správného posezu (výška, délka, sklon sedla i řídítek,…), odstranění vad při šlapání přímo na Vašem kole (poloha těla, poloha kufrů,…) Nechci dělat reklamu, tak nebudu onen obchod uvádět.

avatar

secan muž 21.01.2011 22:39:14

Ahoj, díky za rady :) S těma dvěma sedlovkama a jejich výměnama to není špatnej nápad, ale dost dobře si nedovedu představit, jak na víkendovém delším kole rozjíždím hodinu, pak měním sedlovku a odjezdím intervaly na hrazdě a pak na vyjetí zase měním sedlovku :) Jak jsi to Advide řešil ty, když jsi neměl tu krasavici, co máš teď a jezdil si Šírera? Ad BG Fit – už jsem o tom slyšel, je to pro mě poslední možnost, do té doby se budu snažit odladit posed pokud možno sám, podle rad zkušenějších a případně podle pocitů, ale i tak díky.

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 22.01.2011 19:03:59

s tímto Ti nepomůže ani BG fit, naopak. Půjdeš-li na něj, tak na jednom vyšetření nastavíš buď klasický, nebo časovkářský posez. (jedním vyšetřením je myšlena platba, není to zas tak málo), reálně se totiž oba výrazně liší. Když jsem chtěl loni jezdit intervaly v hrazdě, měl jsem posez co nejvíce přiblížený časovkářskému tak, abych ještě aspoň trochu pohodlně mohl jet normálně. Jestli chceš jezdit dlouhý, chce to v hrazdě odjet co nejvíc.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.01.2011 22:03:58

Já to řešil tak, že jsem prostě nastavil sedlo tak, aby vyhovovalo klasickému posedu (olovnice z kolene do středu osy pedálu a skoro napnutá noha při klice rovnoběžně s rámem) a pak upravil polohu hrazdy tak, aby se mi i na špičce sedla jelo pohodlně.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

secan muž 24.01.2011 22:46:37

Díky za Vaše postřehy, vypadá to tedy, že budu posouvat nahoru – dolů :) Různá vyšetření prozatím ponechám uležet, prozatím zkusím dle pocitů. Zkusím na to jít jak radil Ječmínek, zkrátka na té hrazdě je toho potřeba odjezdit nejvíce, takže sedlo nahoru a uvidíme :) A až se pojede někam do pořádných kopců, půjde hrazda a sedlo dolů :)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 25.01.2011 10:19:19

Bez sedla se ale blbě pojede. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

secan muž 25.01.2011 16:17:17

Dobře Advid! :-) Jasně, že sedlo půjde níž, sedět při vyjížďce na sedlové trubce… no, představa nic moc :-)

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.