Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Sigma, polar, garmin?

Sigma, polar, garmin?

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Misa_Sp_ žena 20.12.2010 15:28:01

Prosím o pomoc! Takhle zoufalá už jsem dlouho nebyla:) Rozhodla jsem se koupit sporttester k Vánocům. Bohužel mě tento dárek napadl až včera, takže mám co dělat, abych to stihla vybrat a koupit. Moc si nevím rady. Nejdřív jsem měla vybranou sigmu kolem 2000, ale po tom, co mi známý řekl, že sigma nemá dobrý počítač, jsem začala vybírat ze značek Garmin a Polar. Sporttester by byl využíván hlavně na běhání. Chtěla bych sporttester s hrudním pásem a líbila by se mi funkce GPS, ale nevim, jestli to jde sehnat za rozumnou cenu. Chtěla bych se vejít tak do 3 500–4000.Kdyztak se obejdu bez GPS. Kdybyste měl někdo zkušenost s nakym podobným sporttesterem, dejte mi prosim vedet:)

avatar

Mladá Boleslav

tonda0 muž 20.12.2010 17:53:19

Každý bude asi chválit své. Já používám Garmin FR60 . Má krokoměr a hrudní pás. Přez USB se data nahrávají do PC a tam lze na grafech rozebrat běh. GPS je taková přidaná hodnota. Řekl bych že není nutně potřeba. Zezačátku budete mít radost, jak Vám to označuje cesty na mapě, ale časem to ztratí na významu, protože je to fíčura k běhu vlastně celkem nepotřebná. Vzdálenost a tep víte i bez GPS. FR60 má vše, co od toho potřebuju. Lze hodně přizpůsobit. Ta synchro s PC hodně ulehčí evidenci. Vidíte i průběh běhu. Asi by se v nouzi i bez ní dalo obejít a opisovat ručně.

Motto: I cesta může být cíl
avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 20.12.2010 20:19:01

>> tonda0, 20. 12. 2010 17:53:19

GPS neni jenom k tomu, aby to nakreslilo cestu na mape. Kdyz pominu, ze to jde pouzit na kolo, turistiku, skialpinismus, lyzovani, tak i u behani to ma dalsi pridane hodnoty.

Napr.se da zjistit prevyseni trati a z grafu taky vycist, jak prevyseni zahybe s tepem. Hojne taky vyuzivam „Virtualniho partnera“, kde se da v realnem case porovnavat aktualni vykon s vykonem na stejne trati z minulosti (treba s osobakem).

Jinak ne kazdy to chce nebo vyuzije. FR60 jsou podle me dobre hodinky, ale kdyz se k tomu nakoupi prislusentsvi pro mereni vzdalenosti a pripojeni k PC, tak ve srovnani s GPS hodinkami ten cenovy rozdil prevratny neni.

avatar

Misa_Sp_ žena 20.12.2010 21:04:35

*>> Misa_Sp_, 20. 12. 2010 15:28:01 Procitala jsem tady ruzne prispevky a hodne pozitivni ohlasy byly na garmin fr 305. Premyslim, jestli se nevyplati si trochu priplatit. Tusim, ze ji mate i vy (xPablos) nekde jsem cetla, ze jste si ji z USA poridil za 3200kč. Kdybyste mi poradil, kde ji za tuhle cenu poridit, mozna by se to vyplatilo. I kdyz tento sportester neni pro kdovijakyho sportovce, mozna, ze by mu uplne stacila neco zakladnejsiho. Muzu se zeptet, v cem je fr 305 o tolik lepsi nez fr 60?

avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 20.12.2010 21:42:31

>> Misa_Sp_, 20. 12. 2010 21:04:35

FR305 mam, ale diky zdrazeni dolaru a planovane uprave celnich predpisu dovoz z USA vyjde aktualne spis nekde ke 4 tisicum.

305 je uplne jina trida. Virtualni partner, programovatelne treningy, multisport, desitky hodnot, ktere je mozne si nastavit na display,.

60ka ma taky svoje vyhody, jednak je mensi, zvladne i lehke potapeni, jde pouzit i uvnitr budovy.

avatar

Nové Zámky, Slovensko

Celkem 1170 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:28 (2006)

aja muž 21.12.2010 06:28:43

Prvý som mal Polar. Nejaká 200-ka. Asi som trafil horší kus. A bol vtedy aj dosť drahý. Mal som s ním kopu problémov. Hlavne s meraním tepovky a nahrávaním do PC. Po dvoch rokoch som s ním stratil nervy a kúpil oveľa lacnejší Garmin FR50, asi predchodca FR60. S tepovkou a footpodom. Absolútna spokojnosť. Funguje doteraz, hoci ho používam menej, hlavne indoor, napr. na bežeckom alebo cyklotrenažéri. Teraz mám FR310, tiež spokojnosť. Hlavný rozdiel medzi GPS a footpodom je podľa mňa ten, že footpod treba kalibrovať na určité typy terénu a činnosti, ak chcete aby boli ako tak presné. Napr. stačí sneh alebo ľad a ukazuje haluze. GPS to nepotrebuje a je použiteľná aj na iné aktivity, napr. bežky, bicykel, turistika ap.

avatar

Mladá Boleslav

tonda0 muž 21.12.2010 08:45:26

K FR60 : má také virtuálního partnera a nastavení jednoho tréninkového plánu. Možná jsou i lepší a levnější. Neporovnávám s konkurencí, jen hodnotím tento jeden typ. Má až 5 obrazovek s údaji mezi kterými lze přepínat a na každé tuším 3 údaje. Vše nastavitelné. Jako zápor uvedu po asi 2–3 letech užívání se některá tlačítka mačkají dost ztěžka.

Motto: I cesta může být cíl
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 21.12.2010 09:38:12

>> Misa_Sp_, 20. 12. 2010 15:28:01

není to o značce. Podobné téma už se tady diskutovalo x-krát. Napiš si na papír, co od hodinek čekáš a seřaď si to podle váhy (musí umět, bude fajn mít…). Z toho Ti na 99% vypadne pár přístrojů, kde má potom smysl řešit provedení, cenu a tak.

avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 23.12.2010 11:59:18

Každý má svůj plus i mínus. Jaktože Ti vypadlo Suunto?

Jediné co je snad obecně zformulovatelné tak to, že pokud GPS tak Garmin.

Jinak je to opravdu o osobních preferencích. Já jsem vyměnil Suunto t4c za Garmina 110 protože se při běhu na sporttestr moc nedívám a následné vyhodnocení v PC je u Garmina shodné u všech modelů.

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.