Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Bojíte se běhat ve tmě

Bojíte se běhat ve tmě

Nalezené položky: 55 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Barcelona muž 13.10.2006 14:14:28

Bojíte se běhat ve tmě když máte běžet třeba 20 km a kolem silnice je les???I když jsem řádně osvětlený tak se docela bojím každého šustnutí, dávám si teda MP3 přehrávač a je to lepší ale nebojíte se třeba že někdo vyběhne z lesa a nabančí vám??Mám z toho docela strach a bojím se takhle potmě vyběhnout…

A prosím poradte mi jak můžu upravit to množství uběhnutých km za minulý měsíc. Chci zrušit těch nesmyslných 500km a nevím jak

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 13.10.2006 14:20:14

Toho, že někdo vyběhne a nabančí mi se nebojím, ale u nás se dost vyskytují divoká prasata a tak nemám úplně dobrý pocit, když mají mladé. Potom se trochu bojím v lovecké sezoně, protože místní myslivci a mám podezření i místní pytláci, by asi byli schopní střílet do všeho, co se hýbe.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Barcelona muž 13.10.2006 14:32:29

Kde berete tu jistotu že vás nikdo nepřepadne??…no ale když jsem osvětlený vestou a čelovkou tak snad bude i pytlákovi jasné že nejsem prase s baterkou v rypáku:))

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 13.10.2006 14:38:48

A kdyby mě přepadl, co by si na mně asi vzal ? :) Maximálně zpoceného kulicha :) Tu čelovku v zimě v lovecké sezoně beru, ale jistotu stejně nemůžeš mít. Stačí si přečíst statistiky po každé lovecké sezoně a člověk neví, má li se smát nebo brečet. Btw reflexní vesty nebo bundy svítí jen po osvícení. Ve tmě nemají co odrážet a pytláci si vystačí s dalekohledy na noční vidění, případně pálí po sluchu. :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 13.10.2006 14:42:19

Barcelona:

Beham se slzakem. Puvodne proti psum, ale pri nocnich bezich doda i pocit bezpeci. Jistotu, ze nekomu nehrabne v kuli nemas nikdy. Muzes ale zkusit menit trasy a dobu, kdy bezis, aby si te nekdo nemohl „vytipovat“.

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.10.2006 14:48:00

po tmě se nebojím, kdyby někdo vystartoval, tak mu buď uteču a komu neuteču, tak dám s vysokou pravděpodobností „přes držku“, páč bude lehčí a menší:-).

avatar

Barcelona muž 13.10.2006 14:50:18

[quote=sam]A kdyby mě přepadl, co by si na mně asi vzal ? :) Maximálně zpoceného kulicha :) Tu čelovku v zimě v lovecké sezoně beru, ale jistotu stejně nemůžeš mít. Stačí si přečíst statistiky po každé lovecké sezoně a člověk neví, má li se smát nebo brečet. Btw reflexní vesty nebo bundy svítí jen po osvícení. Ve tmě nemají co odrážet a pytláci si vystačí s dalekohledy na noční vidění, případně pálí po sluchu. :)[/quote] Třeba nějaký úchyl kterýmu jde jen o krev tak si na tobě vezme své:)

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 13.10.2006 15:13:20

Já až tak moc nekoukám na horrory, televizi nemáme, zprávy z Novy mě tím pádem neovlivní a Blesk také nečtu, takže mi tyto myšlenky moc hlavou neletí. A abych si otravoval život a běh něčím takovým … To mám jiných starostí dost. :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 13.10.2006 15:14:30

[quote=Sef]Bar­celona:

Beham se slzakem. Puvodne proti psum, ale pri nocnich bezich doda i pocit bezpeci. Jistotu, ze nekomu nehrabne v kuli nemas nikdy. Muzes ale zkusit menit trasy a dobu, kdy bezis, aby si te nekdo nemohl „vytipovat“.[/qu­ote] Proč by si Tě měl někdo „vytipovat“?Nejsi snad vnadná blondýnka?Brunety prominou.Máš to jen v noci ?Takhle myslet,to by mě zavánělo stihomamem.Bál bych se vyjít na ulici-co kdyby třeba auto.Nešťastná náhoda,atd… Prostě se nebojím,po tmě chodím běhat,když to nejde jindy.Bobříky odvahy jsem lovil na pionýrských táborech.Pokud sám sebe nepovažuješ za „VIP“,tak z pohledu statistiky můžeš být v klidu.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 13.10.2006 15:23:13

to Barcelona: S tvojí výškou a váhou bych se po tmě určitě běhat nebál. Kdo by si na tebe měl troufnout?

Já když běhám po tmě, tak mám největší strach z volně pobíhajících psů. Psi, aspoň podle mě, pro běžce představují daleko větší nebezpečí než lidé. Navíc, když běžíš po tmě třeba s čelovkou, spatříš je teprve tehdy, když už jsou téměř u tebe. Většinou se vylekají stejně jako ty a buď utečou (to v lepším případě), nebo tě napadnou (v tom horším). Lidé se nočního běžce většinou vylekají a než se z toho vzpamatujou, tak jsi dávno pryč. Myslím si proto, že riziko napadení nějakým člověkem je naprosto minimální. To už bych se bál více toho, že když poběžím za bouřky, tak mě trefí blesk.

avatar

Barcelona muž 13.10.2006 15:37:41

[quote=VlastaK]to Barcelona: S tvojí výškou a váhou bych se po tmě určitě běhat nebál. Kdo by si na tebe měl troufnout?

Já když běhám po tmě, tak mám největší strach z volně pobíhajících psů. Psi, aspoň podle mě, pro běžce představují daleko větší nebezpečí než lidé. Navíc, když běžíš po tmě třeba s čelovkou, spatříš je teprve tehdy, když už jsou téměř u tebe. Většinou se vylekají stejně jako ty a buď utečou (to v lepším případě), nebo tě napadnou (v tom horším). Lidé se nočního běžce většinou vylekají a než se z toho vzpamatujou, tak jsi dávno pryč. Myslím si proto, že riziko napadení nějakým člověkem je naprosto minimální. To už bych se bál více toho, že když poběžím za bouřky, tak mě trefí blesk.[/quote] Když se na mě vytasí někdo s bouchačkou, jsou tvá výška a váha nepodstatné…

Ti psi ale přece vidí že je tma a najednou to bourá nějaké světlo tak se přece neleknou jako já jich…Tak mě napadá – jakou byste doporučovali čelovku popř. jakou používáte???

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 13.10.2006 15:42:59

V tomto obdobi beham krom vikendu za tmy porad a kolem hrbitova uplne mimo vesnici a jsem i blondynka, ale ze bych se bala, tak to ani ne, mam s sebou sice psa, ale s kosikem a myslim, ze by sam byl zmateny, kdyby na me nekdo vyskocil z krovi (ale nevim proc by to delal:). Obcas se leknu vlastniho stinu, svetlo nenosim a trochu hur vidim, takze nekdy mivam pocit, ze v dalce nekdo stoji, pribehnu bliz a je to kus vetve a podobne:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

keramik muž 13.10.2006 15:47:37

to barcelona: znáš to pořekadlo " kdo se bojí s..e v síni"?Přestaň koukat na Novu a krváky,pusť si třeba Koudelku z STS Chojkovice-Brod dobrý to oddíl a budeš v klidu.Jak už tady chlapy psali,kdo si na tobě co vezme.No a magora s pistolí můžeš potkat všude.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.10.2006 16:06:35

Nebo běhej v obýváku na pásu… Nebo ve fitku… A z jakýho jsi města, že tam nemáte osvětlený kus cesty, kde by se dalo běhat??

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 13.10.2006 16:33:44

Malokdy beham sama ve tme, ale kdyz se pri behu bojim, tak v mistnim lesoparku ve dne. Kdysi jsem cetla i nejake statistiky prepadeni zen a vetsina spada do rannich hodin mezi 8–9. Beham s peprakem a uz jsem ho strachy parkrat tak trosku promackla, aspon bude dobre natlakovany :-) No a ted konecne zacina behat i muj pritel a ten jindy nez ve tme nechce, aby ho nevideli lidi :-) Jinak k te celovce – par dni ji taky zkousime, ale musim rict, ze mne docela vadi, ze vidim jen ten bily osvetleny kuzel a okolo nic. Kdyz ji vypnem, oci si za chvilku zvyknou a pripada mi, ze je videt mnohem lip a dal.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 13.10.2006 16:34:51

Běhám často po tmě. Je to adrenalinová záležitost, když je to na silnici a člověk se bojí, že ho sejme auto nebo cyklista. Pokud jsou tam nějací lidé, je nanejvýš nepravděpodobné, že by mě chtěli napadnout. Myslím, že potenciálního útočníka může odradit i vědomí, že sportovec je trénovaný a nejspíše oplývá nejen vytrvalostí, ale i určitou dynamikou…

Měl jsem pár zážitků v lese s divokými prasaty, to je důležité poznat, zda se jejich dupot přibližuje nebo vzdaluje a zařídit se podle toho…

Používám čelovku, ale ne vždy ji mám na čele, někdy jen v ruce a zapínám ji jen tam, kde chci být vidět, jinak spíše jen tam, kde ja absolutní tma. Není-li absolutní tma, je lepší, aby si oči přivykly tmě a pak člověk docela dobře vidí (dokud ho něco neoslní).

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 13.10.2006 16:40:25

[quote=running-observer]....­.Používám čelovku, ale ne vždy ji mám na čele, někdy jen v ruce a zapínám ji jen tam, kde chci být vidět, jinak spíše jen tam, kde ja absolutní tma. Není-li absolutní tma, je lepší, aby si oči přivykly tmě a pak člověk docela dobře vidí (dokud ho něco neoslní).[/quote] Já taky. Když je zdroj světla v úrovni pasu, lépe odhadnu hloubku nerovností. Na silnici také není na škodu, že světlem v ruce trochu cloumám, je tak nápadnější.

avatar

Barcelona muž 13.10.2006 16:51:48

[quote=rk][qu­ote=running-observer]....­.Používám čelovku, ale ne vždy ji mám na čele, někdy jen v ruce a zapínám ji jen tam, kde chci být vidět, jinak spíše jen tam, kde ja absolutní tma. Není-li absolutní tma, je lepší, aby si oči přivykly tmě a pak člověk docela dobře vidí (dokud ho něco neoslní).[/quote] Já taky. Když je zdroj světla v úrovni pasu, lépe odhadnu hloubku nerovností. Na silnici také není na škodu, že světlem v ruce trochu cloumám, je tak nápadnější.[/quote] a to vám to v ruce nezavazí??mě by to teda překáželo, ruka nemá nic při běhu svírat

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

keramik muž 13.10.2006 17:17:55

To je jen než se to naučíš.Při štafetách mají v ruce kolík a jak peláší.Když namítneš,že běží jen kousek,tak připonenu třeba orienťáky.Ty běží s mapou a buzolou.Když namítneš,že to skoro nic neváží,tak je tu ještě radiový OB,kde jak název napovídá,běžci sebou vláčí přijímač vážící okolo 300–400g/přesně to vevím/ a navíc dosti velké antény.A taky běhají docela slušné tempo /okolo 10min na km/.Ale musíš do toho počítat zákresy do mapy,volba postupů a zejména povrch,kde se běží cestou necestou. Takže nějaká ta baterka a popř.pepřák ap. není po určitém cviku problém.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 13.10.2006 18:31:23

Ta čelovka je lehoučká. Když ji nepotřebuju, dám ji do kapsy… Ale jsem zvyklý běhat i 0,5 l lahví pití (dlouhé běhy) a nevadí mi to, nanejvýš občas vyěmním ruce, ale spíše jen kvůli symetrii…

Samozřejmě je příjemnější běhat se zcela volnýma rukama. Ale zrovna tak je příjemnější běhat bez ledvinky kolem pasu (bez batohu), s prázdnými kapsami, ale ono to obvykle asi jinak nejde.

Čelovka na hlavě taky překáží, obvykkle se její použití trochu „tluče“ s čelenkou nebo čepicí, neexistuje ideální řešení.

avatar

Beroun

Celkem 41724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

mirek hasal muž 13.10.2006 19:21:03

[quote=Barcelo­na]A prosím poradte mi jak můžu upravit to množství uběhnutých km za minulý měsíc. Chci zrušit těch nesmyslných 500km a nevím jak[/quote] Najed´si do osobního profilu, pak Hitparáda a tam je kolik mám naběháno za tento měsíc. Říjen pak změníš na září a zadáš skutečný počet kilometrů.

avatar

Barcelona muž 13.10.2006 19:59:00

[quote=Mira][qu­ote=Barcelona]A pro­sím poradte mi jak můžu upravit to množství uběhnutých km za minulý měsíc. Chci zrušit těch nesmyslných 500km a nevím jak[/quote] Najed´si do osobního profilu, pak Hitparáda a tam je kolik mám naběháno za tento měsíc. Říjen pak změníš na září a zadáš skutečný počet kilometrů.[/quote] VUbec to nejde taky jsem to zkoušel a už mě to pěkně vytáčí, že tam dám 500km za měsíc to jo, to si vezme takou p......u ale když tam dám 0 tak to ne…tak at mi to zmení admini třeba..at tam dají 0 místo 500

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Celkem 350 km
Minulý měsíc 0 km

simka muž 14.10.2006 17:26:12

[quote=Barcelo­na][quote=Mira][qu­ote=Barcelona]A pro­sím poradte mi jak můžu upravit to množství uběhnutých km za minulý měsíc. Chci zrušit těch nesmyslných 500km a nevím jak[/quote] Najed´si do osobního profilu, pak Hitparáda a tam je kolik mám naběháno za tento měsíc. Říjen pak změníš na září a zadáš skutečný počet kilometrů.[/quote] VUbec to nejde taky jsem to zkoušel a už mě to pěkně vytáčí, že tam dám 500km za měsíc to jo, to si vezme takou p......u ale když tam dám 0 tak to ne…tak at mi to zmení admini třeba..at tam dají 0 místo 500[/quote] hitparádu mám na starosti já, tak to příště pište mně ;) už jsem to spravil, můžeš si to opravit

Motto: Naříkat není k ničemu, musí se znovu stavět!
avatar

Barcelona muž 14.10.2006 17:50:05

[quote=simka][qu­ote=Barcelona][qu­ote=Mira] Najed´si do osobního profilu, pak Hitparáda a tam je kolik mám naběháno za tento měsíc. Říjen pak změníš na září a zadáš skutečný počet kilometrů.[/quote] VUbec to nejde taky jsem to zkoušel a už mě to pěkně vytáčí, že tam dám 500km za měsíc to jo, to si vezme takou p......u ale když tam dám 0 tak to ne…tak at mi to zmení admini třeba..at tam dají 0 místo 500[/quote] hitparádu mám na starosti já, tak to příště pište mně ;) už jsem to spravil, můžeš si to opravit[/quote] Jak je to kurnikšopa možný že si to nemůžu spravit aniž bych to nahlásil tobě?!

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Celkem 350 km
Minulý měsíc 0 km

simka muž 14.10.2006 18:07:12

[quote=Barcelo­na][quote=sim­ka][quote=Bar­celona] VUbec to nejde taky jsem to zkoušel a už mě to pěkně vytáčí, že tam dám 500km za měsíc to jo, to si vezme takou p......u ale když tam dám 0 tak to ne…tak at mi to zmení admini třeba..at tam dají 0 místo 500[/quote] hitparádu mám na starosti já, tak to příště pište mně ;) už jsem to spravil, můžeš si to opravit[/quote] Jak je to kurnikšopa možný že si to nemůžu spravit aniž bych to nahlásil tobě?![/quote] prostě chyba, která je teď vyřešena. na chyby se nejdřív musí přijít, pak se teprve můžou řešit. navíc na hitparádu je založeno speciální téma, které pořád kontroluju.

Motto: Naříkat není k ničemu, musí se znovu stavět!
avatar

pik 15.10.2006 22:26:21

já jsem začala běhat taky po tmě hlavně aby mě nikdo neviděl jak vypadám,teď už to je lepší,takže chodím i za světla,ale občas nestíhám takže vybíhám kolem 22 hod.No i když ono teď je tma i v 19…ach jo,takže nestíhám vubec.Když se rozhodnu pro běh po silnici tak mám takové reflektorové blikačky-pásky na rukávech)koupeno v Plusu někdy před 14 dny,super věc.Nikde to nepřekáží,nebo jsem běhala s blikačkou na kolo v ruce,ale stejně jsem měla strach,protože v noci jezdí lidi jako prasata a je jim to jedno,protože je nikdo nekontroluje.Po­licajti měří jen ve dne a v přehledných usecích,kde nikdonoikoho neohrožuje,teda aspoň v našem městě to tak je… a hlavně jsem vždy připravena skočit do příkopu když jede auto :-) Jednou ve tmě na mě skočila nějaká kuna nebo co to bylo,jen to vyskočilo u mé nohy,já zařvala a vyskočila ještě výš :-)) ale jinak dobrý,spíš když běžím kolem takové bažiny tak koukám jestli tam neplave bílé nafouklé tělo nějaké mrtvoly atd.to se vždycky vyblázním a běžím jako drak :-))

avatar

Hradec Králové

půlmaraton: 2:05:14 (2010)

Macek žena 17.10.2006 18:07:20

Já mám raději tmu, protože se nevyskytuje venku tolik pubertˇáků. Na druhou stranu- přestože běhám s blikačkou na ruce- mě ignorují auta a nevyhýbají se mi.

Motto: Sapere aude!
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 18.10.2006 16:05:12

[quote=Sef]Bar­celona:

Beham se slzakem. Puvodne proti psum, ale pri nocnich bezich doda i pocit bezpeci. Jistotu, ze nekomu nehrabne v kuli nemas nikdy. Muzes ale zkusit menit trasy a dobu, kdy bezis, aby si te nekdo nemohl „vytipovat“.[/qu­ote] To Barcelona: Já bych také doporučoval měnit trasu, president Bush to taky dělá. Nebo může za tebe běžet tvůj dvojník /ale kilometry do hitparády si napiš sobě /.

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 18.10.2006 16:34:08

[quote=VILDA][qu­ote=Sef]Barce­lona:

Beham se slzakem. Puvodne proti psum, ale pri nocnich bezich doda i pocit bezpeci. Jistotu, ze nekomu nehrabne v kuli nemas nikdy. Muzes ale zkusit menit trasy a dobu, kdy bezis, aby si te nekdo nemohl „vytipovat“.[/qu­ote] To Barcelona: Já bych také doporučoval měnit trasu, president Bush to taky dělá. Nebo může za tebe běžet tvůj dvojník /ale kilometry do hitparády si napiš sobě /.[/quote] Haha velmi vtipne :rolleyes: Btw. to co jsem napsal neni z me hlavy, ale lze se docist v knize od nemeckych autoru (Stefny nebo tak nejak), kde radi zenskym jak se pripravit na nocni behani. Lepsi blba rada nez blbe kecy ;)

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 19.10.2006 09:28:49

U nás ve městě jsem se nikdy nebál. Daleko horší je pro mě běhat v osvětlený Stromovce, kde je ale hodně psů… Takže se nebojím lidí, ale čoklů…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 55 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.