Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Nemám vánoce rád [článek]

Nemám vánoce rád [článek]

Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

gabja muž 27.12.2008 07:29:43

Pěkně napsané,zřejmě budeme stejná„krevní skupina“.

avatar

šaryl muž 27.12.2008 09:23:08

Stejných krevních skupin nás bude asi více než si myslíme . A přesto bych si nikdy nedovoli na veřejnosti odsoudit Vánoce jako ten křesťanský svátek a oslavu slunovratu tak,jako tady ten autor tohoto článku,totiž,že je nemám rád . A ani kdyby se mi o nich stala věc sebehorší . To že je nyní doba konsumu,kdy koledy nám v supermarketech hrají již od září a vše je založeno na tom kšeftu,tedy i ty nebohé Vánoce,tak právě ony za to ale nemohou .Vánoce si dělá každý jak umí a každý je má v určitém smyslu rád . I já . Po svém . A taky podobný článek bych sem nikdy nedal a ani kdyby se mi o nich stala i ta sebehorší věc .

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 27.12.2008 12:31:54

>> šaryl, 27. 12. 2008 09:23:08

Navrhuješ, aby behej.com aplikoval více cenzury a takovéto nekonformní názory nepublikoval?

Autor uvedl „svůj názor“ a nikomu ho nevnucuje, jen tušil, že v tom pohledu není sám, na druhé straně projevil respekt k těm, kteří jeho názor nesdílí, když příspěvek publikoval až po vánočních svátcích.

avatar

makys žena 27.12.2008 14:42:21

Tak to musim dát přečíst tátovy, ten má na Vánoce totožnej názor:))..a mě s taky to dnešní pojetí Vánoc nelíbí..smyls těch svátků se uplně vytratil, nevim co maji nazdobený supermarkety, nákupní šílenství atd. společnýho s timhle křesťanskym svátkem.I když u nás doma máme naštěstí hezký Vánoce(aspoň podle mě), nešílíme, na stromečku jsou slaměný ozdoby..prostě pohoda=)

avatar

šaryl muž 27.12.2008 16:50:27

>> makys, 27. 12. 2008 14:42:21

Projevil jsem stejný názor jako přispívající zde nade mnou i pode mnou . Proč to tedy hrotit nějakými " uvozovkami " a ohánět se cenzurou ? Lidi si to stejně přeberou jak budou chtít .A hlavně na můj vkus se to sem zrovna v tuto dobu vůbec nehodí . Věřím však,že těchto,jako autor článku,že těch bude málo a je třeba proto také je upřímně politovat .Což také tak dělám .

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 27.12.2008 17:15:14

>> šaryl, 27. 12. 2008 16:50:27

Zbytečně to hrotíš… třeba štiplavými poznámkami o politování. Já autora nepotřebuji politovat, ale vážím si ho, protože z jeho článků je poznat, že je to nadšený sportovec, zkušený trenér a člověk, který má hluboký nekonzumní vztah k přírodě. Škoda, že takových není víc…

avatar

šaryl muž 27.12.2008 17:37:00

>> running-observer, 27. 12. 2008 17:15:14

Aha,tak proto . Trochu mi to bylo divné za začátku ,te´d mám jasno. Něco podobného kdyby napsal někdo jiný,asi by se to sem nevešlo a ani ta tvoje obhajoba by nebyla . Mám rád Vánoce i Silvestra a i jiné světské svátky . Doufám,že se na mě za můj názor nezlobíš ? Víc k tomuto tématu už nemám.

avatar

penzista muž 27.12.2008 17:51:00

Já také nemám rád vánoce, a to z podobných důvodů jako pisatel článku. Ale protrpím to kvůli dítěti. A nemyslím si, že je to důvod k tomu, aby mně někdo litoval.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 27.12.2008 20:06:41

Vánoce nemám ráda a když se to semele ještě s nemožností pohybu, čiliže úniku ven nebo na sportoviště, je to na mašli.To je pak nesnáším. Letos jsem na ně šla taktikou jako na zdravotní neduhy- dělala jsem, co nejdýl to šlo, že nejsou, pak jsem bleskově připravila, prožila a po štědrém dnu vystresovaná vyčerpaná se probudila s opary a teplotou. Kamarád mé kamarádky, který neběhá a tudíž neví, co nejvíc pomáhá, na to má lék- pouští si o Vánocích válečný filmy. U mě to bývá rok co rok na válečnou epopej.
Nějak jsem se rozepsala,jen jsem chtěla vyjádřit to,co gabja napsala jednou větou.Pro řadu lidí je to opravdu dost hodne zas..ny obdobi. Šarylovi přeju, aby se mu nestala žádná ta „sebehorší věc“, nevím, jestli by se pak dokázal ze srdce a z hloubi duše radovat i v takový čas jako jsou Vánoce…

Motto: Over and over again.
avatar

Ústí nad Labem

Celkem 4547,92 km
Minulý měsíc 6 km
10 km: 0:45:53 (2008)
půlmaraton: 1:42:24 (2008)
maraton: 3:54:51 (2004)

PetrK muž 27.12.2008 20:26:32

Ahoj, tento článek jsme uveřejnili po diskusi v redakci. Behej.com je otevřené všem názorům, pokud někoho neurážejí a nejsou vulgární. Toto je jen jeden z nich, někdo to cítí stejně jako autor, jiný vánoce miluje. Mám vánoce celkem rád, ale zažil jsem v životě i období, kdy jsem si přál, aby už byly pryč. Respektuji názor autora textu. Zrovna tak má každý čtenář právo připojit svůj komentář, v němž vyjádří svůj nesouhlas. Kvůli tomu ho zatracovat nebudu :)
Petr Kostovič

avatar

šaryl muž 27.12.2008 21:17:14

>> PetrK, 27. 12. 2008 20:26:32

" Kvůli tomu ho zatracovat ho nebudu " …???! Mám to snad chápat tak ,že tím,že jsem si tady dovolil nesouhlasit s článkem autora – Nemám rád Vánoce ,že sice se tak moc zase nestalo,ale napříště souhlas tady raději s tím ,co my ti tady zde nabízíme ? …manželce jsem říkal – proboha jenom nic nedělej,žádné hektické akce ,jen štědrovečerní večeři a dost . Já osobně se na Vánoce hrozně těším,protože vím,že před a i těsně před štědrým večerem je pořádána v naší zemi spousta krásných běžeckých závodů a taktéž i v dalších svátečních dnech,jakbysmet na Silvestra a zrovna tak na Nový rok . Předpokládám,že jsem tady na běžeckých stránkách a proto lituji tady opravdu každého,pro koho je tady toto nejkrásnější období v roce jen tím obdobím za------ným !!
Nechtěl jsem již ,jak původně jsem řekl, k tomuto dál přispívat,ale musím…a jen tiše žasnu!!

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 27.12.2008 21:55:25

>> šaryl, 27. 12. 2008 21:17:14

Já bych bral tvou reakci v pohodě, jen to mohlo trochu vyznít tak, že se vyjadřuješ víc k autorovi než k tématu. Není proč se urážet. Mimochodem, vánoce jsou dobrý už proto, že mám volno a víc času na běh : ) Stres si o vánocích dělá každý sám.

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Ruderer muž 27.12.2008 22:07:49

Předem podotýkám:„Plně respektuji názor autora“!
Ani ho nelituji. Jsem ateista a přesto jsem se nemusel nikdy u vánočního stromku přetvařovat. Do lesa chodím taky bez pušky a když mi pod nohama křupe sníh jsou vánoce ještě kouzelnější.
V jednom odstavci autor básní nad tou bílou očistou přírody a v druhém tvrdí,že je příroda furt stejná a kdo tvrdí opak ten tomu „nerozumí“ ?!?
Rád se setkám s přáteli a rád jim dle autora pokrytecky popřeju šťastné a veselé.
Rád se přejídám a čumím na pohádky, rád popíjím vaječný likér a koukám jak nám u babičky mráz na okna namaloval květy.
Rád se projdu vyzdobenou noční Prahou a koupím si nekřesťansky drahý svařák.
A mí synové vždycky vánoce brali (na jejich rozzářené oči před stromečkem nikdy nezapomenu) a i v pubertě jsou ochotni mi zahrát na flétnu koledy.
Vánoce prostě miluji a jsou to pro mne svátky pokoje a klidu „jak to někdo nesmyslně nazval“
A nebýt běhu, neměl bych ani depresi z nevyběhnutí :-)
 

avatar

šaryl muž 27.12.2008 22:48:09

>> Láďa S., 27. 12. 2008 21:55:25

K autorovi ne,ale jen k jeho tematu . Je tam totiž tolik toho zvráceného – viz. nemám rád vánoce již od dětství – že já bych se nerozpakoval a takovéto téma těsně po vánocích ani neotiskl a klidně bych to nazval třeba jako cenzurou nevkusných temat. Mě to připadá jako čiré barbarství a neúcta ke všemu,s čím nás tady spojuje svět po staletí .A souhlasím s tebou – kdo si neumí udělat vánoce ke své spokojenosti,nechť je alespoň nekazí druhým,aspoň ne teď ,po vánocích .

avatar

Ústí nad Labem

Celkem 4547,92 km
Minulý měsíc 6 km
10 km: 0:45:53 (2008)
půlmaraton: 1:42:24 (2008)
maraton: 3:54:51 (2004)

PetrK muž 27.12.2008 23:05:09

>> šaryl, 27. 12. 2008 21:17:14

Ahoj, asi sis špatně vyložil tu mou poslední větu,… nebo jsem ji možná umístil nevhodně. Myslím, že z části mého příspěvku, která jí předchází, je zřejmé, že si rád přečtu všechny názory a žádný neodsuzuji, pokud někoho neuráží,…ale to už bych se opakoval. Hezký zbytek roku všem.
Petr Kostovič

avatar

OndraVojta muž 27.12.2008 23:54:38

Celkem chápu – se současnou podobou Vánoc, přesycených zvláštní kombinací společensky povinného jásavého sentimentu (samo o sobě tak trochu oxymóron) může mít hodně melancholičtěji laděných introvertů docela problém. A to je situace, kdy je takhle mimo hlavní proud celá rodina ještě docela dobrá varianta – představte si situaci takového introverta, který se řízením osudu přivdá/přižení do rodiny, která Vánoce považuje za vrcholnou událost roku!

avatar

Předboj

Celkem 23437,2 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 29.12.2008 08:09:56

>> Ruderer, 27. 12. 2008 22:07:49

Naprosto s tebou souhlasím. Ještě mne dostala věta v článku „Ne pokrytecky jako většina lidí, ale upřímně, jak to mezi běžci chodí“ autor článku je nejenom Smutný ale také zatrpklý, ukřivděný a neoběktivní. Zřejmě neví, že se všichni snaží na Vánoce udělat radost ostatním a né sobě. Ale kdo neviděl u stroměčku rozzářené dětské oči, ten to nikdy nepochopí.

avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 29.12.2008 12:08:18

Nedá mi to abych se nepřidala. Nelze říci nemám ráda vánoce…Každý je má takové, jaké si je udělá. Já osobně nemám ráda to předvánoční běsnění v obchodech, protože pokud něco opravdu potřebuji, koupím si to během roku, pečivo a vánočky taky nemusím péci, pokud to nedělám ráda. Letos těch pět dnů volna bylo hrozně fajn i když utekly jako voda…Štědrý den byl pro mě hodně pracovní, ale to je tím, že normální všední den jsem v práci a večer už se mi do ničeho nechce a víkendy úklidem rozhodně netrávím. A tradiční vánoční procházku jsem také absolvovala. Tak jsme večeřšli o hodinku později.Vánoce jsou vlastně oslava slunovratu a to znamená, že bude delší den a budu zas moci jezdit na bruslích, běhat či jít na procházku za světla. Už v dobách pohanských se v téhle době slavil návrat životodárného slunce a křesťanské církve jen přejaly tenhle obyčej.

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 29.12.2008 16:15:58

Podobně negativně laděný článek bych tady očekával spíš na Silvestra, vždyť co může být nesmyslnějšího a protivnějšího, než když se 90% obyvatel planety na povel opije a všichni se u toho ještě tváří, jaká že je to obrovská legrace? Obouvat se pár dní před tímhle nesmyslným organizovaným opileckým běsněním do vánoc, které rozhodně nemohou za to, že čím dál víc lidí, včetně autora článku, nechápe jejich podstatu a neví jak s nima naložit, mi přijde mírně řečeno nečestné a nesportovní.

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

Brno

Celkem 4707 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2008)
půlmaraton: 1:31:48 (2008)
maraton: 3:33:57 (2008)

Mond muž 29.12.2008 16:34:58

Jsem rád, že behej.com tenhle článek uveřejnil. Skoro jsem si už začínal myslet, že má nechuť k vánočním svatkům je ojedinělá a že jsem v tom sám. Ale vidím, že „tisíce dalších jsou na tom zrovna tak“.
To mě uklidnilo a vneslo to do mé duše takový vánoční klid a mír. :)

A pokud jde o toho Silvestra, mám jej daleko raději, než Vánoce, kdy slavím narozeniny někoho, v koho stejně nevěřím. Nejde přece jen o to, oslavit konec roku a opít se (i když proti téhle fázi vůbec nic nemám), ale taky o to, vzpomenout si, co se v uplynulém roce podařilo a co ne. Jestli te uplynulý rok stál za to. Jestli si z něj za deset let budu pamatovat aspoň jeden den.
A taky je to příležitost, naplánovat si cíle a plány pro rok příští. A to já dělám velice rád. :) 

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 29.12.2008 17:04:56

Jak zde řekli již přede mnou, Vánoce si každý může udělat takové, jaké by si je představoval. To, že ostatní lidé je mají ve stresu a honu, to mě osobně nevzrušuje, jelikož já si o Vánocích vždy dobře odpočinu z určitého stereotypu a navíc to je ideální čas pro takové menší domácí běžecké soustředění:-). Mám rád vánoce, tak jak je slaví moje rodina.

Co se týče Silvestra, tomu se snažím přijít na kloubek, jelikož klasické oslavy (pití s kamarády, cesta na náměstí, rachejtle a šampáňo) už mě opravdu nebaví, proto letos silvestra strávím se svojí přítelkyní a možná si jenom ťuknem medovinou:-D. Nehodlám totiž se opíjet v den, kdy dle určitého systému nastává nový rok, což stejně pro většinu lidí stejně nic neznamená, až na to, že někdo si napíše nová předsevzetí, která stejně často někteří neplní ani měsíc. Proč čekat s předsevzetími až na nový rok? Proč je neaplikovat rovnou?:-)

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 29.12.2008 17:52:52

>> Mond, 29. 12. 2008 16:34:58

Ten, v koho jak říkáš nevěříš, ovlivnil celou západní civilizaci tak jako nikdo jiný, to je prostě fakt, ať už si věřící nebo ne, takže z mýho pohledu stojí za to si jeho narození připomenout a to i přesto, že jsem si vědom toho, že se nenarodil na vánoce, naproti tomu v noci ze Silvestra na Nový rok se objektivně vzato nestane nic jinýho, než že si na zeď pověsím novej kalendář a to mi samo o sobě jako dostatečný důvod k oslavě nepřipadá, nehledě na to, že ten novej kalendář už mi tam visí od vánoc :-)

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 29.12.2008 19:19:55

Znám přetvářky u stolu, po návštěvách, při rozbalování dárků. Též celé období od půlky prosince do 2ledna nesnáším. Neustálý stres aby bylo uklizeno, napečeno, připraveno, vyzdobeno, … Ve špajzu se válí ještě několik krabic od bot plných směsi tuku a cukru s příchutí kokosu, kávy a čokolády :-) Na štědrý den jsem vyjel v 8 na kolo, přijel zmoklý ve 12, hodinu makal v dílně a pak si šel lehnout do vany. Též ostatní nechápali, že 26 nebudu u svátečního oběda v podobě krůty, páč jsem vyrazil v 11 na trénink. A silvestr? Jít spát v 22h je nejsmysluplnější. Autora zcela chápu a klidně bych přidal i ostřejší kritiku!

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 30.12.2008 22:44:17

Někteří evidentně nepochopili autorův záměr nebo názor. Na Vánocích je nejhorší to, že ač si je člověk chce udělat jaké chce, tak se těm ošklivým a konzumním Vánocím jen těžko uniká. Ať už kvůli rodinným příslušníkům, kteří tento čas berou jako nejlepší část roku, a nebo jednoduše kvůli všem kýčovitým ozdobám a marketingové kampani.
Když jsem letos doma konečně prosadil, že Vánoce budou jenom o klidné večeři a pak pohádce a bez dárku, tak se na mě většina kamarádů a známých dívala naprosto nevěřícně a že jsem divný. Nic si z toho nedělám, ale tohle je právě pro mě ta podstata toho, že někteří z nás nemají Vánoce rádi.
Kdyby nebylo volno, tak bych je bez jakéhokoliv rozpakování se zrušil :).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/

administrator 03.04.2010 13:32:42

Nemám vánoce rád. Už jako malé dítě jsem nesnášel to přetvařování u vánočního stromku a čekání na dárky, které mi vesměs nic neříkaly. Je pravda, že tehdy byla jiná doba. Oblečení bylo důležitější než to, co si malý kluk mohl přát.


Odkaz na článek
Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.