Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Moje poselství začátečníkům :)

Moje poselství začátečníkům :)

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Liberec

PeterPan 15.06.2006 11:54:32

Ahoj,

chtěl bych se tu svěřit s jedním zjištěním, které jsem udělal možná až dost pozdě. Možná, že zkušenější běžci se budou usmívat nad mojí naivitou, ale už se stalo. Možná, že tenhle článeček pomůže někomu dalšímu.

Když jsem se rozhodl, že budu běhat, logicky jsem na to šel od lesa a začal od bot. Něco jsem si sice načetl, ale jinak jsem byl panicem nepolíbeným. Zašel jsem do obchodu a sdělil prodavači, že bych tedy potřeboval běžeckou obuv. Prohlídnul mi chodidla, potvrdil mi, že mám sníženou příčnou klenbu. Na moje zadání, že občas běhám (2–3× týdně cca 5–10 km) a sice částečně po silnici, částečně po lesních cestách, byly mi doporučeny boty Asics, bohužel nevím typ, v ceně něco přes 2000,– Kč. Měly traktorovou podrážku a mě se moc líbily. Což o to, běhalo se mi v nich dobře a běhá stále. Ale… První zjištění bylo, že ta skvělá vlastnost ohoho modelu, spočívající v úpravě, zapraňující pronaci, je pro mě nadbytečná, neboť tíhnu spíš k supinaci. Před nedávnem mě začalo nějak pobolívat koleno. Netvrdím, že to je vinou těch bot. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem se právě v té nové publikaci o běhání dočetl, že jsem hrdým majitelem krosových bot, které se mj. vyznačují tím, že mají velmi omezené pružení. Jinými slovy, domníval jsem se, že o moji nohu je královsky postaráno a teď mi došlo, že co se týče tlumení, to je v podstatě minimální. Přitom, jak jsem se rovněž dočetl, právě u začátečníků, jejichž technika je prachbídná, je právě tlumení došlapu jedním z nejdůležitějších faktorů, jak si uchovat zdraví. Musím zopakovat, že nevím, jestli jsou tyto boty příčinou bolesti kolene, ale zřejmě tomu nijak výrazně nepřilepšují. Ergo kladívko, sháním nové boty. Běhám sice i po lese, ale vždy po zpevněných cestách, po šotolině. Předpokládám tedy, že běžné „silniční“ tréningové boty tuto aktivitu bez problémů zvládají. Uvidíme, co na to řeknou kolena. P.

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51576,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 15.06.2006 13:20:39

V roce 2003 jsem dopadnul úplně stejně, prodavač mi nacpal „Cross training“ Nike s tím, že jsou na běhání a s koleny jsem se potom trápil půl roku, než dala trochu pokoj.

avatar

Liberec, AH

trava 19.06.2006 08:32:37

to Petr Pan > V sport 2000 mají asics GT2100, vyhlášené jako nejprodávanější evropská tréninková bota za 2300,– a asics 1010 taky za 2300 já koupil u Pavla Paběráda NB 900 za 1700 a taky dobrý

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.06.2006 07:41:21

Nemůžu nepochválit Mizuna Wave Atlantis 2. Včera jsem s nimi byl na Ještědu a přestože jsou silniční, tak jsem s nimi bez uklouznutí sešel pod lanovkou až dolů.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Liberec, AH

trava 22.06.2006 10:57:20

už vím jak poznat dobrý boty, 1.koupit dobrý boty 2.proběhnout se po silnici kde je na kraji asfaltu vrstva jehlici cca 2cm 3. chvili běžet po asfaltu 4. a pak přeskočit na to jehličí

pak teprve je vidět jestli to jsou dobrý boty

/tahle zkušební trasa je pro liberecký mezi Bedřichovkou a Vískou „podjezd dálnice do lesa“ a nebo někde všude jinde kde je asfalt a jehličnany/

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 22.06.2006 12:33:47

[quote=trava]už vím jak poznat dobrý boty, 1.koupit dobrý boty 2.proběhnout se po silnici kde je na kraji asfaltu vrstva jehlici cca 2cm 3. chvili běžet po asfaltu 4. a pak přeskočit na to jehličí

pak teprve je vidět jestli to jsou dobrý boty[/quote] Myslíš, když v těchto vedrech asfalt na silnici teče ? Pak to musí být po přeskočení na jehličí, docela legrace :-)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 22.06.2006 23:27:55

no co , pridas dalsi tlumici vrstvu.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Liberec

PeterPan 23.06.2006 10:48:08

Hm, abych byl k těm botám spravedlivej, tak koleno mě přestalo bolet poté, co jsem v těch krosovkách uběhl s Advidem 23 km – svou zatím nejdelší štreku. :) P.

avatar

Chicago

monika 13.07.2006 19:49:04

co se tyce bot asisc, tak je dobre navstivit pred cestou do obchodu www.asics. com, kde je podrobne popsano, ktery je typ je pro bezce se supinaci a jaky pro bezce s pronaci.

m.

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 17.08.2006 22:19:45

Ahojte, este to sice koli pocasiu nie je aktualne, ale zaujimalo by ma v com behate na jesen – koli dazdivemu pocasiu a najmä v zime. Este som v takomto obdobi nebehal, ale ked som zmokol v lete, alebo som prebehol viac mlak s vodou, spociatku mi to robilo dobre na nohy, pretoze ich chladilo. Ale s narastajucimi kilometrami mi bolo zima na chodidla. Tento stav v kombinacii s chladom nahrava akutrat roznym zapalom a chorobam. Otazka: Nebehat v dazdivych obdobiach ? (moze trvat aj dlhu dobu). Ktore boty su vhodne do necasu ? Ako to riesia ostatni tragedi ?

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 18.08.2006 16:26:43

Běhám ve stejných typech bot celý rok. Před rozježděným sněhem „čvachtou“ všeho druhu tě stejně žádná bota neuchrání, leda tak holinky. Pouze beru jiné ponožky. Např. od MOIRY a přes to tenké bavlněné.

Motto: http://skyrunning.cz
Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.