Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin Vivoactive 3 vs. Suunto spartan sport

Garmin Vivoactive 3 vs. Suunto spartan sport

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Humenné

Celkem 328,89 km
Minulý měsíc 0 km

cheeky muž 07.06.2018 20:11:14

Zdravím. Uvažujem nad kúpou nového športtestera a neviem si vybrať medzi Garmin vivoactive 3 a suunto spartan sport. Ktorý z nich by ste mi odporúčali, prípadne navrhli iný v cene do 350 €. Vopred ďakujem.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.06.2018 09:47:03

>> cheeky, 07. 06. 2018 20:11:14

S Garminom som hodil flintu do zita a vcera som sa zbavil po necelom roku ich topmodelu Fenix 5×. Predal som ho s malou stratou a zakupil si prave Tebou spominane Suunto Spartan Sport s funkciou wrist heart rate (cena 332). Uz ma nebavilo riesit do krvi odrate zapastie z toho Garminu, jeho nepresnost, vlezle uzivatelske podmienky na Connecte a nefungujuce uploadovanie tras, o prisernej nepresnosti ich „najlepsieho“ chipu a anteny, ani nehovorim. Za 50% ceny dostanem 99% funkcnosti, co kedy k tréningu budem potrebovat a este kopu zbytocnych analyz, na ktore sa ani asi nikdy nepozriem, niekto sa vsak mozno rad hra s gadgetmi, tak mu to neberiem.

Ber to vsak od cloveka, ktory Suunto s gps nikdy nevlastnil (len starsie HR polary a turisticke suunta – zapozicane), iba niekolko Garminov a uz nikdy viac.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 08.06.2018 10:11:07

>> cheeky, 07. 06. 2018 20:11:14

v suunto PRAVE TED probiha zmena obsluzneho SW (Movescount konci, Sports Tracker zacina: Suunto says they’ve largely stopped investing in Movescount, and all future investments will go towards the Sports Tracker platform )

avatar

Humenné

Celkem 328,89 km
Minulý měsíc 0 km

cheeky muž 21.06.2018 15:37:30

Tak som si nakoniec vzal Suunto spartan sport s hrudným pásom. Zatiaľ sa s nimi spoznávam, ale som spokojný s výberom. Neviete mi niekto z vás poradiť ako sa na nich merá vo2max?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.06.2018 08:19:11

>> cheeky, 21. 06. 2018 15:37:30

Ak mas zapnute meranie tepu (najlepsie cez hrudny pas, lebo to meranie na zapasti je pri pohybe rovnako nepresne, ako u iných znaciek, napriek vraj lepsej technologii), tak Ti to po aktivite vyhodnoti software sam. Neukaze sa Ti to vsak na hodinkach, ale iba v movescount-e. Je to vsak iba odhad, nie nejake presne meranie. Zda sa mi vsak viac konzistentny, ako to na Garminackych zariadeniach. Odhady vykonov vsak od movescount nedostanes, tie si musis odbehnut sam :-D

Nie je vsak co lutovat, lebo tie hausnumera, co ponukal Garmin (skor vsak SW od FirstBeat), boli pekne iba na zdvihnutie si ega a s realitou nemali nic spolocne.

BTW, ak nemas ten model s barometrickym cidlom, tak udaje o stupani a klesani su dost mimo (znacne podhodnotene) – aj o stovky metrov. Co sa tyka presnosti zaznamu trasy, no co povedat? Prast jak uhod – ak bezis v lese s vela zákrutami, tak je udaj o dlzke len velmi orientacny (kludne mimo aj o kilak na 20km, napr. na 2,88km okruhu v lesoparku – teda ziadna hustina, len viac ostrych zakrut s prevysenim – to meria 2,58–59km konzistentne; udaj o spravnej dlzke okruhu mam z merania akym sa certifikuju trate na oficiálnych zavodoch, cize viem naozajstnu dlzku), medzi vyssimi domami je to o dost horsie – tam asi pomoze zapnut aj Glonas, v lese naopak – vypnut. Bateria je tak, tak na 7–8hod pri najpresnejsom zapise, tak to chce si svihnut pri ultra :-D , alebo zapnut setrnejsi zapis.

Za tri kila som vsak dostal viac, nez budem potrebovat. Nie je to treningova pomocka, len zaznamnik, ako vsetky dnes bezne dostupne GPS zariadenia na sport. Uzivatelske prostredie je velmi fajn, ovládanie hodiniek OK, aj ked zvyknut si na dotykovy displej na hodinkach je o dost narocnejsie, nez som si myslel. Celkovo vsak nie som sklamany – narozdiel od Fenix 5X (prave ta cena zvysuje pocit sklamania).

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 19.01.2019 11:05:37

>> Mato, 22. 06. 2018 08:19:11 …iba v movescount-e…

V jednom prispevku u DCR (a nejspis i jinde) bylo oznameno ukonceni platformy Movescount, sometime around Summer 2020

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.