Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Proč občas nefunguje pulsmetr?

Proč občas nefunguje pulsmetr?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

bugik žena 07.12.2008 10:15:54

Mám pulsmetr Sigma, už asi 2 roky (ano, bohužel těsně po záruce:), zhruba před měsícem mi začal „vypadávat signál“, vyměnila jsem baterky v pásu i v hodinkách, trochu se to zlepšilo, ale teď už jde zase od desíti k pěti: docela často třeba na minutu nebo dvě neměří – ukazuje nulu. A když měří, tak se stává, že měří úplně špatně :( Většinu času sice měří dobře, ale co je mi to platné, když pak nevím, jestli jsem běžela 30 minut, nebo 40 a jestli byla moje průměrná tepová frekvence 145 nebo 160 :/ Stalo se to někomu? Mám ho rovnou vyhodit, nebo je na to snadná pomoc? Případně kam ho můžu dát spravit? Starám se o něj dobře, po každém použití ho opláchnu, jak bylo v návodu…

avatar

Jirkov

Celkem 24520 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2008)
půlmaraton: 1:25:19 (2006)
maraton: 3:16:04 (2005)

RomanS muž 07.12.2008 10:31:13

Se Sigmou se mi stávalo to samé a možná už tak po roce používání. Teď mám Polar a v pohodě (zatím.)

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 07.12.2008 15:11:42

Pro bugik: Mám Sigmu PC14 už snad šest let. Baterii v pásu měním po půl roce, když houstnou výpadky signálu do hodinek. V samotných hodinkách měním baterii asi po dvou letech. Používáno odhadem 3 hodiny týdně. I nově koupená baterie mohla svá nejlepší léta ztratit čekáním na zákazníka. Zkusil bych ji přeměřit, nebo vyměnit znova.

Za výpadky signálu stojí nejčastěji povolený hrudní pás, který musím čas od času trochu utáhnout, sám se může povolit, taky asi strácí guma na pružnosti. Druhou častou příčinou je suchá pokožka. V zimě a při malé námaze, nebo zpočátku, když je mi ještě zima, pás navlhčený jen olíznutím uschne a neměří. Toto odstraní použití SONO idiferentního gelu z lékárny (0,5l za 50 Kč).

avatar

bugik žena 07.12.2008 15:58:30

rk: to uz me taky napadlo, jestli bych nemela zkusit jeste jine baterie. Pas sedi dobre, utahuji pravidelne :) a ty vypadky bohuzel nastavaji i kdyz jsem jiz hodne zpocena, takze suchem to neni. DIky.

RomanS: A zkousel jsi menit baterie?

avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 07.12.2008 22:34:30

rk: Díky moc za zmínku o SONO gelu, nevěděl jsem, že je to možné takto snadno koupit! Mám problémy s výpadky měření a příčinou je právě suchá kůže a nepatrně odchlípnutá elektroda pásu. Gel by to měl vyřešit. Běžím tedy hned do lékárny!

avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 07.12.2008 22:38:15

bugik: Mě vynechává měření i když jsem zpocený, elektroda pásu (u mě jen na pravé straně) se jen nepatrně odlepí od kůže a dojde ke špatnému čtení signálu. Určitě vyzkouším SONO gel. To by mohlo vyřešit hodně.

avatar

Čelákovice

Renda muž 08.12.2008 08:52:18

Me se jeste obcas treba u Polaru stava, ze ty elektrody na hrudnim pasu musim omyt kartackem a mydlovou vodou. Jinak se po case zanesou potem a buhvi cim a pak taky vynechavaji. Po tehle procedure uz sporttester zase maka jak ma.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.