Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin Forerunner 305 nebo Polar RS200sd?

Garmin Forerunner 305 nebo Polar RS200sd?

Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

tomashor muž 28.11.2008 12:32:41

Hodnotí se tu na fóru zvlášť 305ka a rs200, ale nikde je nikdo neporovnával mezi sebou ;) (alespon sem nenašel)

Garmin Forerunner 305 x Polar RS200sd

Ahoj všem,
po soustavném cca 12 hodinovém pročítání Pro a Proti ke káždému z uváděných přístrojů nemám stále jasno. Rád bych věděl jaký přístroj byste vybrali vy při současných cenách 5.700,– za Polar a 5.300,– za Garmina. Sporttester bych rád využíval nejenom na běh ale i kolo a často fitko. Nevíte zda-li má Polar něco podobného virtuálnímu partnerovi od Garmina? A naopka umožňuje Garmin nastavení TF limitů a poté zjistit kolik času jste strávili na spodní hranici vámi nastaveného tepového limitu a kolik času jste strávili u horní hranice TF? Myslím, že tohle není špatná věc od polaru ;) Je přesnější GPS Garmin nebo footpod od Polaru, na co je větší spoleh (les, tunely, převýšení! často běhám kopce, atd.)? (osobně věřím,že footpod bude přesnější, protože neřeší nějaké výpadky signálu z družice, nemýlím-li se :) Jak je to se zpracováním dat do PC, má lepší aplikace Polar nebo Garmin? Je příjemnější a kvalitnější měřič tepu (wearlink) u Polaru nebo Garminu?
GPS na ruce kvůli převodu uběhnuté trasy do mapy nepovažuju pro mě jako stěžejní, i když věřím, že je to taková třešnička na dortu, ale znát uběhnutou vzdálenost a rychlost je super věc, což footpod zajistí taky,ne?
Spíše bych raději přístroj, který by se o mě dokázal postarat a pomohl při trénincích z fyziologického hlediska ;) jakýsi „správce organismu“ :D

Všem děkuju za jejich názory a rady.

S díkem Tomáš

avatar

Plzeň-Křimice

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km

Joe_Pike muž 28.11.2008 16:58:31

Ahoj… Řešil jsem stejný problém. Od včera jsem majitelem právě Garmina. Myslím, že zrovna v kopcích je GPS přesnější než footpod. Rychlost zaměření satelitů a citlivost přijímače je podle mě na velmi slušné úrovni. Signál chytám i uvnitř budov. Venku trvá zaměření tak 10–20 sekund. Garmin umožňuje nastavení vlastních zón s následným vyhodnocením času stráveného v jednotlivé zóně. Srovnání hrudních pásů budu muset nechat na někom jiném… Nicméně ten „garmiňáckej“ mi vyhovuje…

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 28.11.2008 18:10:18

Pásy jsem měl na sobě oba. Na nošení je lepší od Polaru, na údržbu garmiňácký (stačí pořádně vytřít po tréninku). Wearlink se musí namočit před tréninkem, jinak blbě chytá v prvních minutách srdíčko.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 28.11.2008 19:45:03

Polar nemá virtuálního partnera ani nic podobného. Lze si jen nastavit rozmezí tempa, ve kterém chceš běžet a pak sledovat, jestli to dodržuješ.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.11.2008 20:46:44

garmin je co se týče jak možností naprogramování tréninků, tak i komunikaci s PC o parník jinde, než polar RS 200. Řekl bych, že rozdíl je minimálně 2 třídy ve prospěch garmina.

avatar

10 km: 0:41:09 (2007)
maraton: 3:22:31 (2007)

Mireku muž 28.11.2008 21:26:59

Mám zkušenost Polar S210, Garmin Forerunner 101, a nyní krátce Garmin EDGE 705 HR.
Polar fajn pomůcka při kontrole tréninku TF, nastavení pásem intenzity zatížení, kontroly mezičasů, celkem příjemný pás Wearlink, mnou uvedený typ je bez komunikace s PC, čili záznamy nutno ručně přenést.
Další zkušenost byla s náramkovým měřičem Garmin forerunner 101 – pěkné na měření rychlosti tempa a uběhnuté vzdálenosti, ale zejména při rychlejším tempu náramková GPS navigace podle mne „přidává“ uběhnotou vzdálenost / intenzivní pohyby ruky jsou GPS vyhodnoceny jako vyšší rychlost /
Asi 3 týdny zabíhám / zatím pouze běžecky / mapovou navigaci Garmin EDGE 705 HR se sportesterem a jsem nadšen. To je prostě dokonalá hračka, jak bylo již řečeno o parník jinde než předchozí. Zdaleka ještě nedokážu vylíčit co ta hračka umí ale komunikace s PC a přenos trasy, tréninku včetně pásem TF a mezičasů včetně stažení satelitní mapy prostřednictvím tréninkového deníku SportTrack je prostě úžasné. Hrudní pás je přijatelný. Užasná je varianta závodu proti virtuálnímu soupeři, ale také proti sobě. Oběhnutý okruh se dá prostě uložit do paměti a spustit nanovo a běžet proti svému staršímu času… Citlivost navigace je mnohem lepší proti předchozímu uvedenému typu / chytá se dobře i v zástavbě, porostu, myslím velmi přesně / vše lze prohlédnou na satelitní mapě /. No to jsem zdaleka nevyčerpal všechny možnosti které GPS pro účely pohybu v přírodě, na kole nabízí. / výškoměř , profil tratě, kontïnuální mezišasy na libovolném místě trasy, apod.. Pokud se postavím k výše uvedenému dotazu, podle své zkušenosti

  • Polar vynikajicí sportester ke kontrole zatížení, distance, času moc dobré na závody, ale…
  • Garmin s připojením k PC umožňuje úžasné sledování fyzické aktivity / možná není do kapsy na vrcholné závody, ale hobby nadšence pro běh a pohyb na kole je vynikající
avatar

10 km: 0:41:09 (2007)
maraton: 3:22:31 (2007)

Mireku muž 28.11.2008 21:38:24

ještě porovnání Polar + -pás lepší Wearlink od Polaru
-sledování přesnosti TF citlivější se mi zdá Polar Garmin ± dokonalá komunikace s PC a trénink deník jasně lepší SportTrack od Garmina
-virtuální partner pouze u Garmina
-přesnou footpodu neznám ale GPS je velmi přesné Možná na fitko stačí Polar, ale na kolo i běh venku raději Garmin

avatar

tomashor muž 29.11.2008 13:02:28

Tak jsem si už včera málem objednal Polar, ale po přečtení vašich připomínek, se váhy přehouply na stranu Garminu. „Sakra :)“ Jde mi hlavně o to, abych u Garminu nebyl zklamanej z citlivosti ohledně měření TF a mohl se dle výsledků bez obav, např. z přetrenování :D, řídit. Každý je u Garminu unešený hlavně z GPS kvůli zanesení trasy do pc, ale co se týče funkce měření tepu nic moc:

Umí garmin tohle?:

  • Měření s přesností EKG
  • Zobrazení tepu v tep/min nebo % z TFmax
  • Okamžitý tep
  • Maximální a průměrný tep
  • Maximální a průměrný tep v každém mezičase
  • Automatické/ma­nuální nastavení tepových limitů
  • TF limity (spodní/horní limit )
  • Zvuková a optická varovná signalizace
  • Čas strávený v zóně

Bože, jsem moc vybíravý, ani boty si nevyberu hned první den :D

avatar

Staré Ždánice

10 km: 0:39:10 (2014)
půlmaraton: 1:35:29 (2012)

shaby muž 29.11.2008 13:51:20

Odpovím aspoň na část otázek:

  • zobrazení tepu v tep/min určitě umí, myslim že i v %, ale to si nejsem jistý, páč to nepoužívám a musel bych se kouknout. Pak po přenosu do PC už tam ty procenta jsou určitě
  • okamžitý tep samozřejmě taky (a řekl bych, že reaguje dost rychle na změny tepu)
  • maximální a průměrný tep taky
  • maximální a průměrný tep v každém mezičase taky
  • spodní a horní limit TF jde taky nastavit (u intervalového tréninku dokonce v každém kroku zvlášť) – jinak vytváření intervalového tréninku je naprosto super
  • při překročení nastavených limitů se ozve (pro mě) takovej hrozně nepříjemnej zvuk a furt to otravuje dokud se nevrátím do nastavené zóny (i na displayi se objeví nějakej nápis o překročení)
  • čas strávený v zóně taky

Ty asi dva body co jsem neodpověděl, nedokážu posoudit, páč jsem se o to nikdy nezajímal.

Jinak ještě k tomu hrudnímu pásu: mě osobně víc vyhovuje ten Garmiňáckej. Na WearLink od Polaru jsem si nějak nemohl zvyknout.

avatar

Tomx muž 29.11.2008 13:51:41

Ten Polar asi bude, co se týče TF nejpřesnější, ale je to přesnost, kterou nepotřebuješ. TF měření Garminu funguje bez problémů. Měl jsem léta Polar 720i a teď mám Garmina FR305 a můžu říct, že jsem na Garminu nikdy nezaznamenal výpadky měření TF jako na Polaru. Příslušenství na kolo (rychlost, kadence) jsou také o poznání lepší než u Polaru. Zmiňované hodnoty a operace s TF Garmin samozřejmě umí a navíc můžeš vidět na mapě přesně úseky ve kterých jsi byl v tom kterém pásmu. Garmin se nedá nosit jako hodinky, Polar ano. Garmin má velký displej a lze rozdělit na až 4 obrazovky. Je na to líp vidět. S garminem se nedá plavat, s Polarem ano. Závěr: Nejsou to úplně porovnatelné přístroje. Jde o to, kterou vlastnost preferuješ.

Motto: Born to Ironman, forced to work...
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.11.2008 12:19:44

[quote=tomashor]Umí garmin tohle?:

  • Měření s přesností EKG
  • Zobrazení tepu v tep/min nebo % z TFmax
  • Okamžitý tep
  • Maximální a průměrný tep
  • Maximální a průměrný tep v každém mezičase
  • Automatické/ma­nuální nastavení tepových limitů
  • TF limity (spodní/horní limit )
  • Zvuková a optická varovná signalizace
  • Čas strávený v zóně[/quote]

tohle všechno garmin umí a naví hafo dalších věcí. Mrkni do vlákna o forerunneru 305, kde se prakticky všechny funkčnosti včetně vlastností aplikací řeší do detailu.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 30.11.2008 12:52:24

[quote=Tomx]Ten Polar asi bude, co se týče TF nejpřesnější, ale je to přesnost, kterou nepotřebuješ…[/qu­ote] To nevím, když jsem si nebyl úplně jistý správností údajů, které mi Polar (RS200 sd) dával, nechal jsem si ho otestovat… Dostal jsem výsledky, kde se o jeden tep lišily údaje sporttesteru a skutečná hodnota s vysvětlením, že to je v pořádku – to je garmin ještě nepřesnější? A jinak bych neřekl, že je footpod nějak extra přesný, ale to je dost individuální, já jsem asi divný a neumím dělat konstantně dlouhé kroky. :D

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Tomx muž 30.11.2008 19:47:40

To Oslík : Já nevim, ale jeden tep mi nepřipadá pro trénink důležitej. Nijak jsem tu přesnost ale nezkoumal. Ostatně ty přístroje maj mnohonásobně víc funkcí než potřebuju. Ostatní si měřím proto, že jsem od přírody hračička. Jak říká Ječmínek, když už to člověku neběhá, tak to má aspoň pořádně změřit :-)

Motto: Born to Ironman, forced to work...
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.08.2009 08:00:25

Ahoj technicky zdatní jedinci! Při hledání co nejvhodnějšího sporttesteru pro sebe jsem se postupně dostala k váhání, které se tak nejvíc přibližuje tomuto vláknu. Ten Garmin se nedá dát na ruku? Podle fotky na netu, by to jít mělo, jen se mi zdá těžký a hamatný. Navíc nevím, jak je vidět display na slunku. Ale pokud má v sobě zabudovanou GPS, tak podle tohoto stroječku bych mohla i kačeřit? Chtěla bych to na běh, ale kdyby to umělo i určit polohu, nemusela bych kupovat ještě i navigaci. Ten Polar se mi zdá víc na běh, ale nejsem technicky natolik zdadtná, abych odhadla nakolik budu schopná využít všechny funkce, nebo řešit nějaké problémy s nastavením, nebo nějaké chyby. Přenos dat z přístroje do počítače a následné zpracování dat, to mi snad udělá ten můj, ale on s tímto taky nemá žádné zkušenosti ( pouze chlapský přístup ). Taky by mě zajímaly rozdíly mezi hrudními pásy – mám opravdu malý obvod hrudníku a dočetla jsem se, že hrudní pásy se běžně k balení dodávají na velikost L ( já potřebuju S ). Návodem se prokoušu, jen mě děsí ty vaše rozpravy o možných chybách a nedostatcích, kdyby se to po…, tak s tím nic nenadělám. Kluci, co jste už vybrali dobrý přístroj pro svoje holky a máte zkušenosti s jejich technickým pojetím světa – prosím poraďte mi!

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Praha

Celkem 1684 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:40 (2009)
půlmaraton: 1:34:47 (1970)
maraton: 3:48:51 (2009)

Lovec muž 27.08.2009 09:59:05

Dá se dát na ruku vpohodě. Sice vypadá velký, což taky je, ale těžký rozhodně není. Lehčí jak mnohé normální hodinky. Jinak teda nevím co znamená kačeřit :-) Ale já si ho zaregistroval na garmin.com a tam pak se dá spojit s geocaching.com tak, že se stáhneš polohy přímo do přístroje a pak se dá v pohodě kešovat. Sice jsem to ještě nevyzkoušel ale mělo by to být v pohodě. Prostě ukazuje směr kam se máš vydat a vzdálenost

Motto: Smile, breathe and go slowly
avatar

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 27.08.2009 11:44:07

Mám Garmin Forerunner 305 a jsem s ním zatím spokojen. Na ruku se dát dá, není nijak extra těžký, i když je velký, vnímám ho jako normální hodinky. Displej je dobře čitelný i za slunka a po tmě má zas dobré osvětlení. Má taky spoustu užitečných funkcí pro běh a trénink.

Nemá v sobě mapu, ale na geocaching jsem ho už několikrát úspěšně použil. Má směrovou růžici k přiblížení k cíli a je přesný.

Navíc jsem ho několikrát použil i jako navigaci v autě, kde jsem si předem nahrál trasu do přístroje a viděl jsem, kdy mám odbočit. Sice to na mě nemluvilo, ale pomohlo to skvěle.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.08.2009 21:32:54

Díky moc za info…, ještě by mě zajímalo, to PC propojení – má to USB kontaktík, ale verze forerunner 405 má jakési ANT+Sport, což nevím co znamená. Navíc se mi nepodařilo zjistit, co to znamená funkce sporovní hodinky, která u 305 není a u 405 je. Taky není v popisu vlastností jasně napsáno, jestli zaznamenává aktuální TF, nebo je tam jen alarm pro TF mimo přednastavenou zónu. A to srovnání s podobně drahým Polarem RS200sd, jestli ho někdo má, jak je s ním spokojen?

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 27.08.2009 21:52:26

Ano, Forerunner 305 se připojuje přes USB. hodinky mají naspodu 4 nenápadné kontakty a těma se položí do držáku „kolíbky“. Ta kolíbka je pak pomocí kabelu USB propojena s PC. Do PC jsem z CD nainstaloval program Garmin Training Center a ten se mi automaticky spouští, když ty hodinky připojím a data se stáhnout. Je ale možné ta data stahovat i na internet nebo do jiných programů. Sportovní hodinky jsou určitě i ta 305 – mají možnost mačkání mezičasů, množství nastavování tréninků, hlídání tempa apod. Díky GPS je tam fakt hodně funkcí. TF se dá na displeji přímo zobrazovat, navíc i průměrná a maximální hodnota z aktuálního běhu. Ale ten alarm se dá nastavit navíc taky.

Polar nemám, takže v tom neporadím.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.08.2009 09:12:30

sportovní hodinky u 405-tky znamenají, že tato obsahuje stand-by mód, kdy jsou zapnuté jenom hodinky a je vypnutá gps a další funkce. Přístroj potom jako hodinky vydrží sloužit několik dní. S ohledem na „hodinkovatější“ design FR405 se pak dají používat jako normální hodinky. Přenost dat pomocí ANT+ 305 nepodporuje, ten podporuje pouze ANT (a tím pouze jednoduché periferie tepák, kadence senzor a krokový senzor). ANT+ umožňuje bezdrátový přenos dat do PC či připojení wattmetru. Na 305-tce si můžeš nastavit několik tepových alarmů. Buď globální prahy, které se aplikují při každé aktivitě, nebo si můžeš pro různé tréninky definovat alarmy i pro jeho jednotlivé části, nebo pro celý. Funkčně je 305 někde úplně jinde než RS200.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 28.08.2009 11:10:56

Už jsem stejně nakloněná FR305, u té hodinkové 405 se mi zdá opravdu malý display – jsem přisleplá a většinou neběhám v brýlých. Další dotaz je na krokoměr, v zákl. výbavě není, nemyslíte, že je zbytečný? A ten měřák rychlost/kadence? Jestli tomu dobře rozumím měří to něco jako frekvenci kmitání nožek při běhu, nebo šlapání na kole? ( tatatatata? ) nebo to je hovadina? U toho Polaru pořád nemůžu přijít na to, proč je tak drahý. Hledala jsem recenze na FR305 a v jedné jako minus bylo uvedeno, že není tak úplně vodě odolný, ale to snad musela být konkrétní vada jednoho kusu, protože nikde jinde jsem na to už nenarazila. Zaujala mě ještě FR205 i když je ošklivá ( to je taky hledisko ), protože je podstatně levnější, ale má jinak citlivý příjem, asi slabší než ta 305 a to by asi v lese nebo mezi domy a kopci byla slabota. jecminku – doufám, že se v těch funkcích neutopím, ale těším se, že si s tím budu hrát a třeba zapomenu na to, že už nemůžu. Vím, že Hanice si taky chtěla udělat radost sporttesterem, ale neobjevila jsem, že by s někým tady konzultovala do čeho jít. Nevíš, má už něco?

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 28.08.2009 11:22:58

Krokoměr nemám, takže nevím, ale když má FR305 GPS, tak krokoměr ani není potřeba, myslím. Měřák kadence je určený na měření frekvence šlapání na kole. FR305 není vodě odolný, ječmínek by mohl vykládat. Prostě plavat se s ním nedá. Na zapocenou ruku a běh v dešti je to ale aspoň u mě v pohodě.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.08.2009 12:06:21

FR205 je FR305 v modré barvě a bez podpory tepáku. I úplně stejně vypadá, jenom je modrá. Takže pro trénink 205-tku nedoporučuji. Podle specifikace je 305-tka vodotěsná dle normy IPC7, což je 30minut v metrové hloubce. Moje smutná osobní zkušenost je, že stroj odešel po cca 4 minutovém plavání. Zmoknutí a zpocení ale přežil stovky a dobré.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 28.08.2009 12:22:41

Tak už je mi to jasnější, díky moc za pomoc…

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 29.08.2009 20:44:09

Tak už ho mám, teda ten FR 305. Ovládání docela jednoduché a přehledné. Jen tak pro pohodlí – nevíte jestli se dá nějak nastavit v tom SW od Garminu (v tom supr PC deníčku) čeština? První běh mám za sebou, data v počítači opravdu neuvěřitelně podrobné, ale ráda bych prozkoumala možnosti stran nastavování druhého uživatele, aby ho mohl občas použít i můj muž a nemusel přitom komplikovaně přenastavovat data přímo ve sportesteru. V prodejně říkali, že to jde, ale v poříručce o tom nic není.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.08.2009 21:11:29

v Garmin Training center čeština nastavit nejde. Pro druhého uživatele tam musíš přidat usera a při importu dat ho přepnout, aby se tréninky ukládaly vždy tomu, kdo si to zaslouží:-). Jestli chceš fakt prima deníček, tak si stáhni sporttracks. Jsou jako deník lepší a existuje pro ně čeština:-))

Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.