Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin x Polar x Suunto x Sigma - ktery vybrat

Garmin x Polar x Suunto x Sigma - ktery vybrat

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ras muž 29.09.2008 12:26:54

Zdravím všechny nadšence, chtěl bych se s váma poradit. Chtel bych si koupit nejakej sporttester. Chci ho hlavne kvuli tomu ze bych chtel trosku zacit trenovat trosku se sledovat, jestli to k necemu je:) Hlavne jezdim na kole, ale obcas si i zabeham a nejaky bezky, ale to fakt sporadicky. Hlavni duraz bych kladl na zaznamenani treninku, pak na nejaky rizeni treninku a na mereni kadence.

Co mam v hledacku Garmin FR305 – super rizeni treninku , nestaveni jejich advanced workout mne fakt nadchlo. Da se k tomu pripojit boto sonda pro zpresneni tempa pri behu. GPS je pouzitelna i pro ty lyze Garmin Edge 305 – to sami, akorat ma navic barometrickej vejskomer, ale nejde pripojit botosonda Garmin FR50 – to by byl muj favorit, ale prej to neumi advanced workout, coz je skoda Polar S725X – rekl bych trosku horsi rizeni treninku, podle manualu se da pri intervalech hlidat jen TF, jinak dobry ale drasi nez garminy Sigma Rox 9 – je to jen cyklocomputer bez vedeni treninku, ale zajimava cena Suunto nejaky T? – neni mi jasny jestly vsechny spolupracujou s kadence podem, nejak jsem z manualu nepochopil ten intervalovej trenink, ale vypada to ze to ma odpocitavace casu a umi hlidat rychlost TF, ale jestli jdou ruzne useky a podle ceho se prepinaj je dost nejasny Hac 5 – pro beh nutno dokoupit radar. Pro vedeni treninku je podle manualu mozno nastavit 3 casovace a 3 zony TF a ty se postupne prepinaj.

Abych to shrnul, tak nejvetsi favorit jsou Garminy, a to ne proto ze maj GPS, ale pro jejich moznost nastaveni treninku. Trosku mi na nich vadi ze nemaj barometrickej vyskomer, kterej je podstatne presnejsi, a pokud maj E305 tak to je zas jen na kolo a pak je tam problem presnosti aktualniho tempa pri behu.

Za postrehy od lidi hlavne jak jde ridit trenink na jednotlivejch strojich od jejich vlastniku bych privital. Zatim zdar Radek

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.09.2008 13:45:51

Sice je to spisování pořád dokola, nicméně Forerunner i edge používají stejný soft Training centre, čili veškeré advanced workouty se nastavují stejně. Jak to funguje: Každý trénink (workout) se skládá z okruhů (laps). Pro každý lap nastavuješ kritérium ukončení (tzn. uběhnutí vzdálenosti, uplynutí času, dosažení stanovené srdeční frekvence zhora nebo zdola, spálení stanoveného počtu kalorií nebo zmáčknutí tlačítka lap). V každém lapu potom můžeš sledovat jednu veličinu, kterou Ti hodinky hlídají (rychlost v určitém intervalu, tep v určitém intervalu nebo kadenci v určitém intervalu, přičemž interval je libovolně nastavitelný). Hodinky neumí hlídat více hodnot, nelze tedy zároveň hlídat třeba tepy a kadenci, vždy jenom jedno. Okruhy můžeš libovolně řadit za sebe, nevím, existuje-li limit počtu, zatím jsem na něj nenarazil. Samotné nastavení umožňuje i jednoduchým způsobem vytvářet cykly, tzn můžeš si nastavit postoupnost okruhů (typicky úsek se sledováním rychlosti a následně úsek na vyklusání) a označit, kolikrát se tento cyklus má opakovat. V jednom tréninku můžeš použít i několik cyklů. Pro každý lap si můžeš nastavit i description, což je krátký text, který se zobrazí na pár sekund na displeji na začátku intervalu. Používám to třeba u abecedy, kde si nepamatuju posloupnost cvičení, takže si ho nechávám ukazovat na displeji:-) Nastavení je velice intuitivní a snadné, provádí se v aplikaci TC s následným exportem do zařízení. Je možné ho provádět i v přístroji samotném, což mi ale příjde pracné a zdlouhavé. Kromě toho, co jsi uvedl, jsou garminí strojky jediné, které kromě záznamu hodnot z nich umí v příslušném softwaru vytáhnout mapu. K barometrickému výškoměru u e305: existuje několik možností, jak výsledná data korigovat vztažením ujeté trasy ke skutečnému povrchu Země. Umí to třeba web motionbased.com, nebo plugin do sporttracks elevation correction. BTW sporttracks jako freeware je pro někoho se zařízením od Garminu skvělý tréninkový deník. Jako majitel jak forerunneru 305 tak i edge 705 můžu zodpovědně říct, že ty korekce fungují docela dobře a jako jedinou zásadní výhodu vidím u edge opravdu validní hodnotu aktuálního stoupání při tréninku.

avatar

ras muž 29.09.2008 13:55:40

Clovece ty snad na tom forku furt sedis :) Prave jsem psal ze Advanced workout jsou podle mne nejlepsi na sestaveni treninku. Ze to hlida jednu hodnotu staci, ale muzes si vyrbat co chces, coz podle manualu treba Polar neumi (ten hlida jen TF). Akorat mne mrzi ze tohle vsechno neumi FR50. Mapa je sice dobra, ale na tu uz mam logitko ktery jsem kupoval k fotaku.

avatar

Zoly žena 18.11.2008 15:56:01

Ahoj,

koupila jsem si hodinky Garmin Forerunner 205, ale protože byly objednány z ciziny, mám je bez českého návodu. Můžete mi prosím někdo poradit, kde návod sehnat? Hledala jsem už všude, ale bez úspěchu. Potřebovala bych kopii návodu nebo možnost stažení.

Předem moc děkuji za radu nebo zaslání.

Terka, +420605955057

avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 18.11.2008 21:43:39

Zde je odkaz na návod Garmin forerunner 305 stejné akorát to má měření tepu navíc http://www.garmin.cz/…r_x05_OM.zip

avatar

Zoly žena 19.11.2008 08:10:07

Moc díky!!!!! Ani jsem nevěřila, že můj dotaz bude mít úspěch.

avatar

Blšany

Celkem 183 km
Minulý měsíc 0 km

maja19 muž 07.05.2009 08:26:26

Prosím také o pomoc při výběru. Mám spadeno na Suunto T4C, ale dnes jsem se dočetl o Garmin Forerunner 305. Potřebuji to na běhání, kolo, inline. Sporty jsou psány v pořadí mojí priority. Dále k mým myšlenkám. Spíše jsem se začal přiklánět ke garminu. Jak je to ale pokud bude lion baterie K.O. Jednou přeci jen ta baterie odejde. V podstatě bych při tomto výběru potřebovat vést jako malého kluka.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 07.05.2009 13:59:30

maja19: V servisu garmina ji vymeni, pry asi za 2000Kc (jsem nekde cetl) … nicmene par let by vydrzet mela.

avatar

Blšany

Celkem 183 km
Minulý měsíc 0 km

maja19 muž 07.05.2009 19:43:37

A ta výdrž baterie znamená, že každý den budu muset nabíjet hodinky?

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 11.05.2009 12:58:25

ne … to je vydrz pri zapnute GPS a merici tepu. Tedy pri treninku. Pokud to bude „vypnute“, tzn. jen s hodinkama, tak by to melo vydrzet vyrazne dele …

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.