Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Pokorná otázka, pro zde diskutující borce

Pokorná otázka, pro zde diskutující borce

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 700 km
Minulý měsíc 0 km

vatt muž 04.09.2008 08:24:43

Toto fórum je plné ostřílených borců, proto jsem se osmělil a s největší možnou pokorou se na vás obracím s otázkou. Před pár dny jsem se z hecu zúčastnil takového spíše „srandovního“ triatlonu. Protože v posledních letech v podstatě pouze lenoším, mým jediným cílem bylo přežít. To se povedlo, nicméně se mi stala hrozná věc. Přes utrpení, které jsem v podstatě celou dobu prožíval, mne to ohromně bavilo. Teď k samotné otázce. Je mi 35 let, plavu prsa jak „milostivá paní“, o kraul se ani nepokouším, na kole jezdím pro zábavu po lesních pěšinách a najedu tak do 500km ročně a co se běhu týče, s vypětím sil jsem schopen uběhnout 5 km. Je vůbec reálné a hlavně smysluplné, abych se pokoušel začít s nějakým tréninkem, který by vedl k přípravě mého těla pro účast na několika hobby závodech ročně? Nepředpokládám, že by to mohlo vést k vyšším cílům.

avatar

Brno

Celkem 20390,9 km
Minulý měsíc 131,9 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 04.09.2008 08:36:02

Nejsem ostřílený borec, ale myslím, že to reálné je. Smysluplné to je nepochybně (IMHO).

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Hořovice

Celkem 32023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2011)
půlmaraton: 1:39:38 (2011)
maraton: 3:42:11 (2008)

pavli žena 04.09.2008 08:51:04

[quote=vatt]nicméně se mi stala hrozná věc. Přes utrpení, které jsem v podstatě celou dobu prožíval, mne to ohromně bavilo.[/quote] Já bych řekla, že máš přímo povinnost s tím něco dělat! Když tě něco baví, jdi do toho!

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 04.09.2008 09:00:07

Ak si si to užíval, tak máš problém, pretože tvoj život sa môže veľmi ľahko zmeniť. Ja som pred cca. 2 a pol rokom začal behať, a keď som ubehol 5km bol som z toho celý unesený. Pred rokom a asi 3-ma mesiacmi som si tiež vyskúšal taký srandovný triatlon 750–20–5 a tiež sa mi to zapáčilo. O tréningu som vedel prdlajz, ale o 2 mesiace som si hodil ironmana. Potom som niekedy v zime objavil toto fórum a celé to začalo mať trochu zmysluplnejšie pojatie. Takže vitaj v klube a trénuj. Ešte k tomu plávaniu – kamarát Demi dal tento rok 2× IM a 3×HIM bol pred rokom takmer totálny neplavec – 50-ka kraulom bolo asi maximum. Dnes v pohode odkrauluje 3,8km a každým tréningom je lepší.

avatar

Praha

pug muž 04.09.2008 09:31:52

Reálné to je. Musíš být ovšem smířený s tím, že TT stojí čas a peníze. Ze zkušenosti bych ti poradil přidat se do nějakého týmu, nebo se zůčastnit nějakých tréningových kurzů či kempů. Sice to na první pohled vypadá jako drahá sranda, ale ve finále ušetříš nervy, čas, rozpaky, neefektivní úsilí a asi i ty peníze. Záleží, odkud jsi. Buď si na www.triatlon.cz najdi v seznamu klubů nejbližší tvému bydlišti a zkus ho kontaktovat, nebo pro lidi z davu existují možnosti sdružující se kolem webovek www.triatlet.cz (sdružení enduraining), www.etriatlon.cz (pravidelné kurzy, kempy…), www.trisportteam.cz, nebo www.triexpert.cz

avatar

Celkem 1948 km
Minulý měsíc 0 km

mh-rce muž 04.09.2008 09:45:37

Vítej do klubu šílenců jak to nazývá moje žena, začít má smysl vždy, akorát doporučuju začít zvolna a postupně přidávat a přitom naslouchat svýmu tělu, jak na námahu reaguje. Já začal předloni stejně jako ty – hlavně přežít – a letos, kdy jsem občas schopen i závodit i když jen někde v půlce startovního pole je to teprve paráda. Svý soupeře si vždycky najdeš a pivko po závodě chutná lépe. Ironpepu beru s rezervou, jeho fyzické předpoklady, časové možnostosti a rodinná podpora – to se jen tak někomu nepoštěstí. Já na IM sice taky tajně myslím, ale 6–10 hodin týdně je asi dost málo na rozumnou přípravu a tak jsem letos jen skusil 2×HIM což bylo fyzicky OK a oproti sprintu úplně jiný typ zážitku. Takže držím palce a čti, ptej se, trénuj, odpočívej a hlavně si to užívej. Uvidíš, že to bude každý měsíc o kus lepší.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 04.09.2008 12:21:29

je to rozhodně reálné i smysluplné. Shodou okolností jsem přibližně před dvěma lety (další shodou okolností mi bylo taky 35 let) řešil, že by chtělo něco začít dělat. Nakopnutím pro mne byly absolvovaná tt toho roku a řekl jsem si, že zkusím něco dělat. Tady na fóru jsem našel moře rad a hlavně ironmana, který mi s tréninkem hodně pomohl, resp. nejprve poradil co a jak a poměrně dlouhou dobu mi psal i detailní tréninky. Nakonec jsem po půlročním systematickém tréninku zajem moraviamana pod 13 hodin. Proti Tobě mám jedinou výhodu, kterou je slušné plavání, ale i s tím se toho dá hodně dělat. Pug už se dával linky a třeba kempy etriatlonu absolvovalo hodně zdejších členů a všichni zaznamenali solidní zlepšení. Největší navíc právě ti nejhorší. Takže teď máš měsíc na čtení literatury a konzultace, od půlky října můžeš vletět do systematické přípravy:-). Přeju hodně zdaru a jenom bacha, triatlon je dost návyková záležitost…

avatar

Celkem 1948 km
Minulý měsíc 0 km

mh-rce muž 04.09.2008 15:55:52

teda jecminku to jseš dobrej a co na toho moraviamana říkaly tvoje kolena? myslim ze budes podobnej typ jako já, takže žádná muší váha. Já měl letos při svých prvních 2 1/2IM vždycky stejnej problém a to, že po kole mě na běhu začly bolet kolena, takže jsem spíš šel než běžel. Pokud běhám samostatně ty samý vzdálenosti tak je to OK, ale takhle po cyklistice je to vcelku blbý. Ještě jsem to cítil tak 2–3 dni ho závodě a pak zas pohoda. Tak si říkám že 2×větší vzdálenost = nejméně 3× větší zátěž a to nechci zatim riskovat. Možná na jaře skusím samostatně maraton a uvidím co to udělá.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 04.09.2008 16:11:20

sorry, že sa do toho pletiem, ale moja skúsenosť je taká, že beh pri triatlone bolí oveľa menej ako samostatný – u mňa je to ale asi dané tým, že pri triatlone „bežím“ oveľa pomalšie a tým nohy dostávajú oveľa menej zabrať – navyše začínajú bežať celkom pekne rozcvičené. Teda na bežeckom závode som ešte nikdy nebol, ale na tréningu je to tak.

avatar

Celkem 1948 km
Minulý měsíc 0 km

mh-rce muž 04.09.2008 16:22:32

no já rozeznávám 2 druhy bolení:

  1. „bolí“ běžet/jet/plavat ve vysoký intenzitě – to je něco, co na dlouhym triatlonu taky necítím protože už z povahy toho závodu dlouhodobě nejsem schopen takovou intenzitu udržet, takže jak už tady někdo kdysi psal, IM je vlastně takovej příjemnej výlet
  2. bolest sval/úponů/kloubů způsobená zřejmě dlouhodobou zátěží, to je zase něco co jsem u sebe nepozoroval na sprint triatlonu, tam to sakra bolelo, ale byla to bolest typu 1, čili vysoká zátěž. Muj problém je píchání pod koleny poté co přejdu po kole na běh.
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 04.09.2008 17:10:39

to je jasné, ale u mňa aj tá bolesť č. 2 je väčšia pri samostatnom behu. Tam viac dupem = viac nárazov na tvrdý povrch = bolesti okostíc, a aj klbov a úponov.

avatar

Praha 2

Celkem 9770 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:34 (2005)
půlmaraton: 1:41:54 (2005)
maraton: 3:45:56 (2005)

Serža muž 04.09.2008 17:27:32

mě obvykle nebolí nic…a ty dosažený časy tomu odpovídají :-)

Motto: Per aspera ad astra
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 04.09.2008 18:09:26

Já začal s během také cca ve 37, IM minulý rok…kraul jsem vůbec neuměl, všechno se dá přeprat ( tím neříkám, že ho umím ). Jo a zábava je to super !!!

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Teplice nad Metují, Liberec

10 km: 0:35:33 (2007)
půlmaraton: 1:26:05 (2007)
maraton: 2:56:50 (2007)

fisin muž 04.09.2008 19:16:43

Nechci tady dávat rozumy, na to ještě nemám věk, ale… [quote=mh-rce]Já na IM sice taky tajně myslím, ale 6–10 hodin týdně je asi dost málo na rozumnou přípravu[/quote] S tím bych tak doslova nesouhlasil, můj tréninkový průměr se pohybuje pod 8hodin a IM jsem dal i pod 11.. Je sice fakt, že hodně natrénuju přes zimu a na jaře a přes léto mi průměr klesá, ale dá se to.. Určitě to smysl má, začít se dá v každém věku a je to prudce nakažlivé.. Asi málokdo začíná s TT s cílem dát si dlouhej (já taky říkával, že je to sport pro magory a že nikdy..). S plaváním si nedělej hlavu, mám známého, který ještě v prosinci neuplaval kraulem ani 10metrů,v červenci plaval v Rothu za 1:06…

Motto: ...nemožné neexistuje...
avatar

UO

Celkem 101 km
Minulý měsíc 0 km

eM. muž 04.09.2008 21:24:23

Zdravím všechny na tomto foru,

uvodní přispěvek od watt mě přiměl, abych se asi po roce „šmírování a sledování“ rad od těch kteří, TT již absolvovali, přihlásil a také přispěl.

Je mi 43 a posledních několik let jsem kouřil, a nikdy nesportoval. Pravda 1–2 týdně jsem plaval, ale díky kouření to nebyl žádnej sport. Běh za posledních 20 let, tak 5km celkem, a to jen když mně bolelo břicho.

Letos jsem dal pár pouťáků a rozhodl se, že přes zimu budu běhat, doufám, že do jara zrychlím a vydržím 20km pod 6min/km. Příští rok se uvidí… Ironjozef se v sezoně 2009 bát nemusí ;-))

To watt: Jestli tě to baví, tak do toho jdi, pomalu zvyšuj a poslouchej tělo. Příští rok na „pouťáku“!

eM.

PS: Děkuji všem z fora za rady které jsem použil, nebudu jmenovat, byl by to opravdu dlouhej seznam. Dík

avatar

Celkem 700 km
Minulý měsíc 0 km

vatt muž 05.09.2008 21:02:42

Tak Vám všem teda pěkně děkuji. Povedlo se Vám ve mně vzbudit ještě větší chuť. Nevím jestli Vás za to budu jednou nenávidět, nebo milovat, ale děkuju. Jak psal Jecminek budu teď získávat co nejvíce informací a pomalu se začnu rozhýbávat a v říjnu odjíždím na plavecký kemp, tak uvidíme, jestli se mnou něco zmůžou.

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.