Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » GPS x FootPod

GPS x FootPod

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

Mokro muž 17.07.2008 13:12:55

Ahoj přálelé, rád bych vás poprosil o radu. Chci si zakoupit sporttester. Jednotlivé funkce, co jaký tester umí, si samozřejmě přečtu v nějakém „příbalovém letáku“, ale zřejmě nikde nenajdu, jaký je rozdíl mezi GPS měření a měřením pomocí FootPodu. Jedná se mi především o to, kde daný způsob měření jde použít a kde ne…(hala, les, volné prostranství), a k jakým různým sportům, co se týče měření vzdálenosti, se daji využít (např.lyžování). A druhý dotaz…mají Garminy výškoměr, zejména potom FR50+lze reliéf trati přetáhnout do PC?

Moc díky!!

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 17.07.2008 17:49:15

Hlavní rozdíl vidím v následujícím:

GPS narozdíl od sporttesteru s FootPodem umí zaznamenat i průběh trasy a výškový profil

GPS má ale trochu problémy v městském prostředí a přírodě (hustý les, skály) kde nevidí dobře na družice

Sporttester s FootPodem nežere tolik baterky jako GPS a je levnější

SportTester s FootPodem není použitelný na běžky, na kolo je nutné dokoupit další snímač

Snímač tepu je obvyklým příslušenstvím u obojího.

Sečteno podtrženo, ze sporttesteru s FootPodem dostanete většinu údajů které stačí ke sledování tréninku běžným smrtelníkům. Obzvlášť pokud běháte několik stabilních tras, je GPS, aspoň z mého pohledu, skoro zbytečná. Ale na druhou stranu, je to moc pěkná hračka… :-) Ale pokud kombinujete víc sportů (běh, lyže, kolo atd.) převážně v otevřenějším terénu, asi by bylo lepší dát přednost právě GPS.

Jinak na tato téma je zde spousta vláken, stačí použít funkci Hledat

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 17.07.2008 18:48:09

No možná už to bylo někde řešeno, ale zajímala by mě přesnost krokoměru. O gps jem uvažoval jen z pohledu měření uběhnuté vzdálenosti – skutečnou navigaci asi ve sportteteru nenajdu. Využívám také mapy na internetu s měřením vzdálenosti, myslím že je to dostatečně přesné pokud v tom nejsou velké převýšení.

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 17.07.2008 19:42:12

Nejsou to žádné zásadní rozdíly. Krokoměry jednou podle nějakých algoritmů vycházejících z průměrných údajů, nebo se dají kalibrovat na krok konkrétního uživatele například na oválu. Jenže i jeho délka je proměnná podle terénu, takže ani kalibrace není úplnou spásou. I s ní lítají výsledky +/- pár desítek metrů. Jenže výhrou není ani GPS, která i u těch nejmodernějších přístrojů nabízí podobný výsledek. Výrazně přesnější bude jen tehdy, budete li běhat v otevřeném terénu kde nic nestíní družicím.

Jinak zalovte v archivu, už to tady bylo srovnávané opakovaně a dokonce i na různých přístrojích.

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Ostrava

Mokro muž 18.07.2008 10:17:36

Ale jo, něco málo jsem v archivu našel, díky! Takže jestli jsem to pochopil dobře, tak GPS mi nebude měřit v lese, v hale atd. a je univerzální na většinu sportů. Foot Pod univerzální není, ale zase nemá problém s měřením v zastřešených oblastech. Správně?

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 18.07.2008 11:45:52

Najít takový les, aby v něm neměla dnešní GPS signál dá docela práci, toto bych pominul.

Já bych to viděl: GPS – umí zaznamenat trasu Foot pod – přesněji zobrazí aktuální tempo. Dnešní foot pody nepočítají jen počet kroků, jsou velmi přesné.

Já zvolil GPS :)

avatar

Ostrava

Mokro muž 18.07.2008 12:22:27

Teď mě tak ještě napadlo…GPS + Foot Pod dohromady…takhle to nefunguje, co? :-)

Garmin funkci GPS nepodporuje, že? Přiznám se, že jsem už byl téměř skálopevně přesvědčen, že půjdu do Foot Podu, ale ta poznámka o pracném hledání lesa atd. Sakra práce, to bude ještě porod, než do toho napevno prásknu.

Takže GPS jde do vedení!

Díky

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 18.07.2008 12:38:41

Mokro: projeď si vlákno o Garminu Forerunner 305, to ti objasní otázky.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Ostrava

Celkem 678 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:50 (2007)

koca muž 18.07.2008 13:44:11

to Mokro: S citlivosti dnesnich GPS prijimacu se nemusis bat, ze bys byl uplne bez signalu, jak pise vl001. Jen se musis pripravit na to, ze v tezsim terenu klesne presnost zamereni. Zkusenost z porubske desitky v ostrave: bezelo se v parku, cca 4 kola, okolo takova stredni mestska zastavba, no a ja mel namereno misto 10km okolo 8.6 km. Pritom casy borcu na medailovych mistech odpovidaly casum na 10km, ktere oni sami behaji, takze predpokladam, ze poradatele to meli zmereno dobre. Konfrotace trasy z GPS a mapy, ukazala, ze jsem to obcas strihnul pres tenisove hriste, dvakrat udelal obratku drive apod.

Ja bych volil takhle: pokud chci jenom behat a mit 100% kontrolu na tempem – FootPod pokud mimo beh jezdim na kole, skialp, bezky atd., pripadne jsem „hracicka“ – GPS

Ja mam GPS (sluzebni PDA s GPS), sportester mam bez GPS i FootPodu. Pokud bych kupoval novy sportester, koupil bych s GPS z duvodu vyse uvedenych.

Stastnou volbu

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 22.07.2008 10:04:06

jen pro info všem… Polar 800 G3 se dá kombinovat i s FootPodem ( ne najednou ) tak že pokud vím, že poběžím do skal, kde bude GPS slepá, vezmu si FootPod, jinak GPS…výsledek v tréninkáči bude přesný:)

hodně naběhaných km přeje Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 22.07.2008 13:25:44

to, co popisuje Jirka, umí i Garminy a myslím, že vůbec všechny sporttestery, které „umí“ obojí, tedy jak gps, tak i footpod.

avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 22.07.2008 14:35:21

Beham se Suunto T4 a ty taky umi pracovat s footpodem i gps. Nevim jestli zaroven nebo jak na tom je gps, to nemam vyzkouseno, mam jen footpod. Spokojenost ale maximalni, footpod je velice presny! Me z udaju zajima predevsim cas/rychlost/vzda­lenost, prubeh trasy a vyskove rozdily pro me nejsou zajimave, to bych nevyuzil.

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 03.10.2008 14:06:53

Připojuji zkušenost s GPS od Suunto, docela dlouho trvá, cca 10min, než chytí sinál, momentální hodnoty, jako například aktuální rychlost, to také není její nejsilnější stránka…

Motto: ...kam až?
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 03.10.2008 14:35:30

já mám polar 800, zprvu s podem, ted s gps…

gps mi vyhovuje a zdá se mi taky přesnější, nicméně i když se dělají čím dál menší, nechce se mi s tím pokaždé se „tahat“, zvláště na už známých trasách. Takže jsou okamžiky, kdy zase toužím zkusit footpod a střídat to, zvláště pokud mi jde o tempo. Jen si nejsem jistá, zda bych nemusela na každou rychlost – jinak se jde čtvrtka, jinak kilák či delší nemusela kalibrovat znovu – nemáte někdo zkušenosti?- uvítám!

Jednou jsem s podem šla maraton, pravda, byl to zrovna aušus – i mistr polar se někdy utne, a naměřilo mi to jen asi 25 km:) (s reklamací paknebyl problém)

gps jsem taky zkusila vzít na dráhu na spojované čtyřstovky s meziklusem a vycházelo mi to taky nějak divně, až skoro 350 – 450 metrů, v celkové vzdálenosti se to ale neseklo.

polar 800 má i výškoměr a sčítá nastoupaný metry – když se ale mění tlak, ukáže vám to pak, že třeba desítka na dráze byla vlastně do kopce:)

lesíky, mráčky ztráta signálu – na tomhle gps od polaru to nepoznám, měla jsem předtím jiný, který hlásil slabý signál a pak to dopočítal, byla to ale ještě větší krabice na 3 věčně nenažraný baterky – ovšem taky se mi stává, že jdu nějakou vzdálenost, kterou čtu taky na displeji (minule např. 30,56 km – do compu se mi ale přehrálo jen 29,6 km…záhada kam se celý kilák ztratil, netušíte někdo?

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

10 km: 0:43:30 (2009)
půlmaraton: 1:38:20 (2010)

MX muž 26.11.2008 20:12:01

[quote=Dav]Při­pojuji zkušenost s GPS od Suunto, docela dlouho trvá, cca 10min, než chytí sinál, momentální hodnoty, jako například aktuální rychlost, to také není její nejsilnější stránka…[/quote] No 10 minut mi přijde fakt síla – můj Suunto GPS pod hledá po zapnutí tak minutu maximálně dvě a to ho ještě zapínám na docela stíněným místě na rozvičku u domu. Možná bych to konzultoval se servisem. Jinak souhlas, že přesnost aktuálního tempa je u GPS vyložoně orinetační (jsou okamžiky kdy je fat mimo), ale zase bych oponoval, že GPS není přesná na vzdálenost. Běhám v hodně otevřeným terénu a občas i stejnou cestu tam a stejnou zpět (např. 12 km podél řeky- 6 tam 6 zpět) a odchylky v obou trasách jsem zatím neměl větší než 50 metrů, což je myslím hodně slušný. Jo přenos trasy z GPS do mapy u Suunta nejde, aspoň nevím jak a v návodu o tom taky není ani slovo, ale nijak zvlášť to neva.

avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 26.11.2008 21:20:07

Ještě bych ke všem názorům ohledně volby footpod x GPS doplnil, že footpod umožňuje trénovat tzv. kadenci kroků. Např. když někdo kvůli zrychlování běhu natahuje krok a měl by přidat spíše na tempu (kadenci). Toto lze prakticky trénovat jen s footpodem, zadám si rozmezí kadence, ve které se budu pohybovat a sporttester mě bude hlídat… Taky footpod změří aktuální a průměrnou délku kroku, což GPS zase neudělá…

Takže mi z toho plyne: kdo si pořizuje strojek pouze na běhání, tak myslím optimální je footpod, pokud samozřejmě neoželí absenci měření kadence a délky kroku. S GPS je pak sporttester univerzálním řešením jak pro běh, tak pro cyklistiku (zase s omezeními, neměříme tady zase kadenci šlapání), lyže, in-line brusle a já nevím co ještě.

Já osobně mám Polar RS800 s footpodem. Pokud potřebuju GPS, tak většinou jako navigaci pro průzkum nových běhacích tras, beru Garmina GPSMap 60, kde mám mapu a můžu se podívat, jestli třeba tahle pěšina, co kolem ní běžím, nevede náhodou k cíli (dnešní mapy Topo Czech ve verzi 2 jsou velmi přesné a aktuální!). Když takhle běžím v lese a nemusí být zase tak hustý, tak GPS hodně hapruje s aktuální rychlostí, což mám s GPSMap vyzkoušené, většinou měří nižší rychlost. Celková načtená vzdálenost je pak ale OK. To je ale všeobecně známá vlastnost. Taky jsem ještě nebyl v tak hustém lese, aby se GPS úplně ztratila, vždyky aspoň něco z odrazů nachytá…

Jinak,co mi chybí u Polaru je vychytávka s virtuálním tréninkovým partnerem, který modely Forerunner nabízejí. Běhávám sám a nechce se mi pokaždé si vytvářet novou tréninkovou šablonu pro každý den. Ale kdybych si tam dal trasu, kterou jsem třeba před měsícem běžel a nastavil si ji jako virtuálního partnera, který mě bude pořád kopat do zadku, tak to by bylo fajn :)

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.