Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Ako pribrat ?

Ako pribrat ?

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pette muž 22.01.2006 10:55:45

zdravim,

vela ludi na svete riesi problem ako schudnut… Ja naopak ako pribrat. meriam 179 cm a mam 60 kilo… teda velmi stihly. S vydrzou pri sporte nemam problem. Beham nepravidelne, pravidelne bike a rekreacne futbal. Co sa tyka stravy, jem normalne – mnozstvo a pestrost. chudost mam asi po mame.

moja otazka – co by ste doporucili na pribratie cca 10 kilo? aku stravu? posilnovnu?

dakujem za vsetky rady

edit// sorac, mam 19 rokov :-)

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 22.01.2006 15:22:53

Jsem podobný případ, mám 184 cm a 62 kg. A nevadí mi to, neřeším to. Ale ta posilovna může být dobrý nápad – kámoš říkal, že za rok posilování nabral 6 kg svalové hmoty (ale on chodí do posilovny 4krát až 5krát týdně a stravuje se dle „kulturistického jídelníčku“ – což nevím přesně co znamená, možná hodně tuků…).

avatar

Pette muž 22.01.2006 16:09:51

ani mne to nejak kriticky nevadi, ale niekedy by sa viac sily a svalov hodilo… od marca zacnem tu posilku… hlavne ma zaujima ako so stravou a tak

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.01.2006 18:09:37

Škoda že, Pette, nepíšeš svoje stáří, ale myslím si, že s věkem určitě přibereš. Já znal před 30-ti lety kluky, kteří byli velice hubení (jednomu jsme pro vyzáblost říkali „Buchenvalďák“), s bratrancem chodili pro vyzáblost dokonce po doktorech, a teď jsou kulaťoučcí jak „kuličky“. Takže tohle bych vůbec neřešil, hlavně že ti to jinak dobře běhá.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pette muž 22.01.2006 19:30:44

sorac, uplne som na vek zabudol. dopisal som to to.

hmm, je to mozne… z druhej strany ked budem starsi bude mi viac jedno ako vyzeram:)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 22.01.2006 20:26:04

Pette: Já to řešil cca 10 let, až jsem pochopil, že to vlastně může být velká přednost a výhoda právě třeba při běhu. Míň se potíš, máš menší ztráty minerálů, vydržíš sportovat ve vedrech, kde jiní ztrácejí. S přiměřeným sportem přijde větší chuť k jídlu, o to se neboj. Taky jsem pořád terčem poznámek o hubenosti a žena fasuje výčitky od maminek a tetiček, že mi nedá najíst :) S tou posilovnou opatrně, určitě neuškodí tam zajít, ale vyhni se velkým vahám, jinak si způsobíš velké bloky a zbytečně namůžeš svalové partie, kulturistika není tím pravým ořechovým pro nás hubeňoury. Nám je přednější běh, rychlost, pohotovost, rychlý úsudek (ale taky rychlé změny názorů a s tím spojená nevypočitatelnost). Pokud přesto chceš vědět o správné stravě k posílení těla, sahni pro knihách o ajurvédě, to je nejbezpečnější volba jak porozumět vlastnímu tělu a nejvhodnější stravě. Radek

P.S.: Další naší velkou výhodou je, že si můžeme (či spíše musíme) dát po jídle i něco sladkého, a na váze se to nepozná :) Většinu ženských tím přivádím k šílenství :D

avatar

Pette muž 23.01.2006 09:28:29

ok. skusim posilovnu, mierne a viac sportovat… uvidime co to za tento rok urobi. dakujem za rady

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 23.01.2006 15:57:29

Nejsem rozhodne odbornik, ale nepomohlo by trosku vic bilkovin ve strave? Pamatuju si, ze svagr si v dobe, kdy chtel nabrat trosku svaliku furt michal nejaky tvarohovy koktejly.. a to posilovani samozrejme taky (rozumne) No ale nevim, jestli ma cenu se tim vubec trapit. Muj pritel je taky hrozny vizlatko, at ho krmim, cim chci a diky bohu za to. Jeho spoluzaci se uz zacinaji pomalu zakulacovat a on je porad vysokej stihlej klucina. :-) Ja mam uplne opacny problem (asi jako vetsina zenskych), pro me je spasa jenom to behani.. :-P

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 23.01.2006 16:09:29

Ty rady jsou na jedno brdo. Přidám jinou, ať je to pestřejší. http://www.pust.cz.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 23.01.2006 16:57:34

[quote=Pette]zdra­vim,

vela ludi na svete riesi problem ako schudnut… Ja naopak ako pribrat. meriam 179 cm a mam 60 kilo… teda velmi stihly. S vydrzou pri sporte nemam problem. Beham nepravidelne, pravidelne bike a rekreacne futbal. Co sa tyka stravy, jem normalne – mnozstvo a pestrost. chudost mam asi po mame.

moja otazka – co by ste doporucili na pribratie cca 10 kilo? aku stravu? posilnovnu?

dakujem za vsetky rady

edit// sorac, mam 19 rokov :-)[/quote] Kdyz jsem trenovala v tletickem oddilu, tak kluci, kteri hazeli kladivem a vubec delali tezkou atletiku, aby pribrali jen svalovou hmotu, tak do sebe rvali spoustu bilkovin. Pokud clovek nechce byt kulturista, tak staci pridat bilkoviny v prirozene forme-hodne mleka a jogurtu (nejlepe ovsem nizkotucnych-to aby clovek nepribiral tuk). Jogurt zkus snist tesne pred spanim. Pokud bys potreboval pribrat i trochu tuku, tak si dej tesne pred spanim druhou veceri, ve ktere by melo byt nejake bile maso. Co se tyce posilovani, tak zkus posilovani s cinkou-drepy, premisteni, bench a treba i trh-pokud to pujdes pyramidove (tzn. od vetsiho poctu opakovani s nizsi vahou napr. 8×s 60% maxima, 6× s 75%maxima, 4× s 80% maxima a 2× s 95% maxima) a budes k tomu dost a dobre jist, urcite uvidis prvni vysledky uz po dvou mesicich.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 23.01.2006 17:13:01

Jeste snad musim dodat, ze spousta kluku z nasi tridy na gymplu bylo taky hodne hubenych-nekteri az vychrtli. Ted jsem meli sraz po osmi letech a vetsina z nich mela docela bricho. Takze mozna maji vsichni, co ti psali vys, pravdu. Bud vklidu, ona ta kila prijdou :)

avatar

Pette muž 23.01.2006 18:46:41

:-) uvidime, skusim tie bielkoviny a mierne cvicit – doma, od cca aprila sa to do toho oprem naplne – kazdy den beh a kazdy druhy posilka. uvidime ako nato budem za rok o tomto case:)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 23.01.2006 21:24:35

no, jestli do toho opravdu vlítneš takhle, tak jseš po dvou měsících vyřízenej, to ti garantuju… ale asi si tím musí projít každej z nás, abychom nakonec zjistili, že odpočinek je základem úspěchu

avatar

Pette muž 24.01.2006 13:44:46

to radek – nie som uplny amater – minule leto napr beh obden a bike skoro kazdy den. jasne ze odpocinok je podstatny… to uz viem:-)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 24.01.2006 14:43:23

to vůbec nebylo myšleno jako urážka, jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám. Ale myslím, že třeba Luboš M. by mohl o přetrénovanosti vyprávět dlouhé hodiny a to už má něco odsportováno.

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 24.01.2006 17:51:57

Ahoj,

první co mě po přečtení Tvého příspěvku napadlo bylo PROČ? K čemu chceš 10 kg váhy na víc?

Jako člověk, který si hrál s činkami víc než deset let svého života (nejdřív kulturistika, potom silový trojboj – vše amatérsky) si dnes říkám, proč chceš přibrat 10kg? Chceš vypadat a cítit se prostě mohutnější, nebo to má nějaký praktický význam? Pokud máš v běhu nějaké ambice, je to spíš kontraproduktivní, hlavně horní partie – zkrátka bych to nedělal. Člověk nemůže vypadat jako Arnie a běhat desítku za 35, nebo maratón pod 3h. Nechci Ti to rozmlouvat, jen bych Tě chtěl nestranně upozornit na něco, o čem jsi možná nepřemýšlel.

Pokud chceš být všestranný sportovec, nebo se pustit do nějakých „těžších“ sportů, O.K. Stejně bych se ale nezaměřil primárně na přibírání samotných objemů, jako spíš na nějaká funkční a praktická hlediska tohoto počínání:) – třeba sílu, silovou vytrvalost, cviky a pohyby, které Ti pomůžou v jiných sportech, nebo činnostech. Podle toho bych si stavěl trénink a na to se zaměřil. Samotné svalové objemy mají význam jen pro kulturistu, nebo pro někoho s pochroumaným sebevědomím, jinak je to věc druhořadá. No zeptej se sám sebe, chceš nosit každý den jen tak 10kg navíc?

Pokud i teď trváš na tom, že chceš přibrat co nejrychleji, tady je pár obecných rad, ale vzhledem k Tvému věku a odhadovanému typu si nemyslím, že je těch cca 10kg za rok reálných. Vlastní přibírání se odvíjí hlavně od toho, jaký jsi somatotyp. Nejrozšířenější klasifikací tělesných typů je ustálená klasifikace dělící nejčastěji lidi na ektomorfy, endomorfy a mezomorfy (hlavní kritéria jsou: stavba kostry, svalstva, % tuku k těl. hmotnosti, rychlost metabolizmu). Většina lidí je kombinací nějakého z těchto typů. Podle Tvého popisu se dá odhadovat, že v Tobě převládá Ektomorf (ale nemusí!), tedy typ nejhůře svalově vyvinutý s rychlým metabolizmem a minimálním poměrem tuku v těle.

K tréninku samotnému: Ektomorf by měl trénovat velmi tvrdě s co největšími váhami (úměrně svým výkonům a také tomu, na co je zvyklý!!!). Jednotlivé svalové partie bys měl trénovat jen 1× týdně a dál bys neměl stejnou partii zatěžovat, pokud ještě cítíš únavu z předešlého tréninku. Zaměřit by ses měl hlavně na váhu (max. pro danou sérii) a počet opakování v sérii (ne víc než 10, klidně 5–8, ale i méně). Počet sérií na jednu partii by neměl být víc než 10, vždy je lepší přidávat váhu. Mezi jednotlivými sériemi musí být dostatečný odpočinek a to platí pro tenhle somatotyp všeobecne – hodně odpočinku, málo stresu, pak to roste:) Cviky bys měl volit takové, které procvičují více partiíí najednou – těžké cviky, jako je třeba bench-press (je jich spousta). Vyhýbej se cvikům izolovaným (speciální cviky, které procvičují jen omezený počet sv. partií). Také bys měl svůj trénink často obměňovat, tělo Ektomorfů se rychle adaptuje a proto ho musíš stále „šokovat“ něčím novým, ještě nepoznaným. A ještě jedna věc. Jako je nadbytečná svalová hmota kontraproduktivní pro aerobní činnost, je aerobní činnost kontraproduktivní pro její nárůst (u Tvého typu obzvlášť) :-)

Ke stravě: Jíst bys měl častěji (5–7× denně). Dbej na dostatečný přísun bílkovin (až 30%) dále sacharidů, hlavně složitých, a jídel s nízkým glykemickým indexem (taková se déle tráví a tělo si z nich stačí vzít víc). Tuků klidně víc, ektomorf spaluje rychle a je v nich spousta energie (i 25%). Jak tu někdo psal o nízkotučných mléčných výrobcích, tak ty bych Ti rozhodně nedoporučoval, protože „odtučnění“ má vedlejší účinek v tom, že z těchto výrobků odebírá i vápník, který je pro Tebe velice důležitý, hlavně pro zesílení kostry, které musí jít ruku v ruce se zesilováním a nárůstem svalové hmoty (ta působí na kosti velkou silou a pokud na to není kostra řádně adaptovaná, může docházet i ke zlomeninám – pozor, kostře trvá adaptace daleko déle, než jaký dokáže být nárůst svaloviny!).

Nakonec bych chtěl ještě dodat, že ve Tvém věku bys žádné z těchto kulturistických „pravidel“ neměl brát nijak ortodoxně (hlavně pozor na váhy), protože Tvoje tělo ještě neukončilo svůj růst a nemělo by být zatěžováno na 100% – mohlo by dojít i k nevratným poškozením.

Uf :) Můžete mě začít kamenovat.

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Pette muž 24.01.2006 20:57:05

to radek – nie, nebral som to tak… sorac za tvrdsiu reakciu… pamatam sa ked som dva tyzdne kazdy den 10 hodin hral futbal s kamosmi… potom som normalne ochorel, a to bolo leto.. takze to nepodcenujem. nepodojdem kazdy den behat maraton:)

ondra – dikes, velmi poucny prispevok ! snazim sa vstrebat vsetky rady… ad preco – nemusi to byt srovna 10 kg, proste tolko aby som trosku opticky spevnel, hlavne na hrudniku. podla toho co som cital a pocul, nema zmyslel vaznejsie posilovat pokial nie je co formovat, takze asi preto.

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 15.09.2006 22:30:23

Ahoj,

mam podobny problem jako Pette. Věk 27, výška 186, váha 61–62kg. Pokud mohu soudit podle rodičů, prarodičů a praprarodičů, tak mam hubenost vrozenou. Běhat jsem začal na začátku tohoto roku a běhám jen pro radost, takže se nehoním za žádnýmy super časy, 6min/km je pro mě tak akorát. Zkusil jsem si PIM (4:30) a 1/2PIM(1:58). Před týdnem jsem běžel GP v čase 0:47, což je zhruba tempo 4:45/km – asi jsem se nechal strhnout atmosférou :-)) Velmi mě však při tomto „rychlém“ tempu rozbolely břišní svaly, zvlášť horní partie.

Poslední 3 týdny jsem i začal trochu doma posilovat, ale nárust hmoty se zatím nekonal :-) Chtěl bych ale spíš spevnit ty části, které jsou při běhu nejvíc namáhány, jenže nevím, které to jsou, resp. které cviky budou nejúčinnější. Asi by nebylo marné i spevnit tělo jako celek. Dost často klopýtám na hodně nerovném povrchu.

Díky za jakoukoliv radu :-)

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Celkem 65994 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 16.09.2006 01:21:19

posilovat, plavat a do toho před a po tréninku 2 odměrky gaineru + přidat aminokyseliny a to buď v tabletách, nebo lépe ve formě kuřecího masa, nejlépe po tréninku k večeři 2 plátky na přírodno. Nárust je pozvolný, zvláště u nás od přírody hubeňourů (cca 2–3 měsíce) a připrav se na to,že když pak úplně přestaneš a budeš jen běhat, tak z tebe vše zase sklouzne:)

Motto: Never give up!!!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 16.09.2006 10:29:43

[quote=Radek]…Nám je přednější běh, rychlost, pohotovost, rychlý úsudek (ale taky rychlé změny názorů a s tím spojená nevypočitatel­nost)…[/quote] Jo, jo, je to tak. Ale rozmuným posilváním se dá trochu přibrat… ale zajím ámě jedno, jak jsi přišel na rychlé změny názorů? Mám 178/64, tak nevim, jestli se ještě počítám mezi „anorektiky“… Spíš bych řekl, že nechápu, jak může někdo z Etiopie závodit z Baldinim… Baldini musí mít minimálně o 10 kg vyšší váhu než Afričani a stačí jim… teda většinou…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 16.09.2006 10:38:47

[quote=Sef]Ahoj,

mam podobny problem jako Pette. Věk 27, výška 186, váha 61–62kg. Pokud mohu soudit podle rodičů, prarodičů a praprarodičů, tak mam hubenost vrozenou. Běhat jsem začal na začátku tohoto roku a běhám jen pro radost, takže se nehoním za žádnýmy super časy, 6min/km je pro mě tak akorát. Zkusil jsem si PIM (4:30) a 1/2PIM(1:58). Před týdnem jsem běžel GP v čase 0:47, což je zhruba tempo 4:45/km – asi jsem se nechal strhnout atmosférou :-)) Velmi mě však při tomto „rychlém“ tempu rozbolely břišní svaly, zvlášť horní partie.

Poslední 3 týdny jsem i začal trochu doma posilovat, ale nárust hmoty se zatím nekonal :-) Chtěl bych ale spíš spevnit ty části, které jsou při běhu nejvíc namáhány, jenže nevím, které to jsou, resp. které cviky budou nejúčinnější. Asi by nebylo marné i spevnit tělo jako celek. Dost často klopýtám na hodně nerovném povrchu.

Díky za jakoukoliv radu :-)[/quote] Gratuluji k výsledkům! Jestli můžu radit, já dělám doma 5 – 6× týdně (ráno a večer) kliky. Ráno jsem dělal i dřepy, ale to už jsem opustil. Večer dělám navíc klasický sklapovačky. Jestli Ti můžu poradit, zašel bych někam do fitka a buď si tam v časopisech našel něco sám, nebo bych se zeptal – ty lidi (kvalifikovaní trenéři) jsou tam od toho, aby Ti pomohli… Přeji hodně úspěchůa hlavně radosti z pohybu!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

FilipD muž 18.11.2006 20:37:11

Já bych snad jen doplnil, že přibírání významně ovlivňuje výskyt některých střevních bakterií. Takže kvalitní jogurty např Holandii (podle české legislativy jogurt nemusí obsahovat žádný opravdový jogurt) nebo http://www.4fitness.cz/…y-p-114.html Raketovým palivem pro střevní bakterie je Inulín http://www.4fitness.cz/…a-p-115.html

Pokud bys měl zájem přibrat na tucích, tak obohacovat denní příjem mezi jídly o Dextrózu Maltodextrin a trošku Fruktózy

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.