Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Polar RS800 SD

Polar RS800 SD

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Horoděj muž 14.02.2008 22:04:27

Zdravim – procital jsem tu obsahle diskuze, ale nikde se nedocetl podrobnejsi info o tomto modelu a hlavne jeho presnosti v mereni vzdalenosti/rychlos­ti atd. Jelikoz jsem prakticky rozhodnut o koupi, chtel jeste pred tim nejake poznatky z vlastniho uzivani nekoho z vas, o dojmech o presnosti, jakym zpusobem se kalibruji hodinky „k vyssi presnosti“ atd. Proste nez dam 13k za takovou vecicku, chci mit vsechny dostupne informace od uzivatelu. Kombinaci s GPS jsem zavrhnul z duvodu pomerne velke energeticke narocnosti a hlavne nejsem prave moc silnicni bezec – vetsina treninku se odehrava v terenu povetsinou v lese (lesnich cestach atd.), navic je u nas pomerne dost kopcovity teren. Predem diky za vsechny hodnotne komentare …

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 1073 km
Minulý měsíc 0 km

Přítel muž 26.03.2008 10:27:05

Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální, ale přece…

Předně, já si koupil Polar na amazon.de, a stál mě něco pod deset tisíc

Používám ho asi půl roku, se SD, a nemůžu si ho vynachválit. Přesnost SD je vynikající, teď jsem dělal test s GPS navigací, a na 7km jsem měl odchylku cca 40m

Výškoměr je potřeba občas zkalibrovat, jinak drobet ulítává, ale samotné měření převýšení je v pohodě řekl bych

Můžu jenom doporučit

avatar

Brno

Uzlik muž 01.04.2008 18:29:11

Mám dotaz nejenom ohledně RS800 ale například i Garmin305 (jakýkoliv sporttester s gps). Jde mi o to, pokud se nějaký takový sporttester koupí třeba v USA, jestli bude funkce měření vzdálenosti fungovat i tady v Evropě. Třeba je to hloupý dotaz, ale v tomhle se vůbec nevyznám. Má s tím někdo zkušenost?

avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 01.04.2008 22:06:23

Bude to fungovat bez problému. Patřičné jednotky se nastaví v menu „Settings“.

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Praha

maraton: 3:35:00 (2001)

brodic muž 02.04.2008 06:20:34

Ahoj, přesně takový mám a funguje naprosto v pohodě. Sice je na obalu napsáno něco jako „USA version“, ale nenašel jsem absolutně žádný rozdíl.

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 24.04.2008 17:34:00

Chlapi, pozor, teď jsem objevil dost závažnou poznámku na stránkách POLAR CZ:( Píšou, že pokud to bude jen na běh, doporučují spíše S1(S2 ) senzor, než GPS, tak že myslím, že i když je polar bomba, běh v lese S GPS bude problém.

sám mám 400SD a je to bomba, kamarád má 800GPS a prý to chodí slušně, Mám starý Timexy s GPS ( triatlon version ) a v lese mi mizí signál…oproti tomu, Garmin 305 je prý super přesný, ale zas polar tréninkový denník je super...... to jsem poradil, co ? :(

Můj závěr je, pokud už nutně běh s GPS, tak Garminem, jinak Polar

Jirka

p.s. jinak já ho kupoval na Ebay a byl tu za 3 dny!!!!!

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 24.04.2008 22:41:56

Já myslím, že důvod bude jiný. Představ si, že kombinuješ více sportů, např. běh s jízdou na kole a třeba k tomu ještě jezdíš na kolečkových bruslích. Pokud bys měl Polara s s3 senzorem na botu, tak by ti samozřejmě posloužil jen k tomu běhání. Připíná se na botu a obsahuje zřejmě g-senzor, který reaguje na pohyb nohy a tak měří proběhnutou vzdálenost a jiné údaje… U jízdy na kole a na kolečkových bruslích je pohyb nohou jiný a tudíž je zde s3 senzor z principu jeho měření nepoužitelný. V tomto případě je řešením GPS senzor, který měří jinou metodou – integrací vzdáleností jednotlivých bodů absolvované trasy. Pak je jedno, jaký pohyb děláš a jak. Třeba vesluj na kajaku, Polar se tady taky neztratí…

Pokud však provozuješ pouze běh, je s3 senzor mnohem výhodnější, protože krom toho, že ti poskytne to, co GPS senzor, tak umí navíc změřit délku kroku, kadenci (počet kroků za minutu)… Můžeš si dát trénink třeba na úpravu tvé kadence kroku při běhání, a v tom by ti GPS senzor nepomohl, protože kadenci změřit neumí.

Toť můj názor… Řehoř.

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 25.04.2008 08:15:31

[quote=Řehoř]Já myslím, že důvod bude jiný. Představ si, že kombinuješ více sportů, např. běh s jízdou na kole a třeba k tomu ještě jezdíš na kolečkových bruslích. Pokud bys měl Polara s s3 senzorem na botu, tak by ti samozřejmě posloužil jen k tomu běhání. Připíná se na botu a obsahuje zřejmě g-senzor, který reaguje na pohyb nohy a tak měří proběhnutou vzdálenost a jiné údaje… U jízdy na kole a na kolečkových bruslích je pohyb nohou jiný a tudíž je zde s3 senzor z principu jeho měření nepoužitelný. V tomto případě je řešením GPS senzor, který měří jinou metodou – integrací vzdáleností jednotlivých bodů absolvované trasy. Pak je jedno, jaký pohyb děláš a jak. Třeba vesluj na kajaku, Polar se tady taky neztratí…

Pokud však provozuješ pouze běh, je s3 senzor mnohem výhodnější, protože krom toho, že ti poskytne to, co GPS senzor, tak umí navíc změřit délku kroku, kadenci (počet kroků za minutu)… Můžeš si dát trénink třeba na úpravu tvé kadence kroku při běhání, a v tom by ti GPS senzor nepomohl, protože kadenci změřit neumí.

Toť můj názor… Řehoř.[/quote] Hm, jojo, asi máš pravdu…J Pořád přemýšlím, zda pro běh koupit Forrunner 305, nebo jestli mi stačí Polar RS400 SD, kterou mám a jsem zpokojený…Forruner má prý nový soft a v pohodě běží i v lese.....no je to hozená:)

J

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 25.04.2008 09:42:51

jenom tak na okraj a lehce mimo téma: kroková sonda existuje i ke forerunneru 305, stejně jako kadence senzor na kolo. Stačí se mrknout do vlákna „Forerunner 305“, kde romikv o zkušnostech s „botosondou“ celkem podrobně píše. Jinak, že by byl tréninkový denník polaru nějak zásadně lepší než sporttracks, nejsem vůbec přesvědčen.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 25.04.2008 12:51:34

Martine, souhlas. Kamarád v německu mi po výklusu ukazoval soft od Polaru a ten je lepší než ten od Garmina, připadne mi relativně stejný jako ST. Když máš ale ST s nainstalovanými zásuvnými moduly jako pro trénink, tak je to o něčem jiném. Tino byl tenkrát dost překvapený a od tý doby taky ST používá, ančto umí naimportovat i hrm formát. Jinak ohledně footpodu na Polaru – dával jsem zde někde odkaz na článek z Uk stránek, kde je psaný o způsobu kódování a proč jsou častý crosstalks u botosondy Polaru. RV

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.