Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Rotoped versus kolo venku

Rotoped versus kolo venku

Nalezené položky: 26 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 19.12.2007 15:42:55

Som si vedomý, že táto téma už bola rozoberaná veľa-krát, ale nedá mi to. Rád by som upriamil pozornosť, zatiaľ, na jednu vec – dúfam že sa to tu trošku rozdebatuje. Nakoľko si teraz cez zimu nemôžem dovoliť zajazdiť vonku viac ako jeden, resp dvakrát do týždňa, vždy jeden-krát do týždňa podstupujem mučenie tela aj nervovej sústavy zvané šlapanie na rotopede v dĺžke 100min. Na to aby som to vydržal, šlapem 15min v sede – kadencia 100–110 a 5min po stojačky na max. záťaži – toto opakujem 5 krát. Ale teraz k problému : Vonku – trasy okolo 100km jazdím na tepovke cca. 140 – rovinatá trať. Rotoped – tep 140 nedosiahnem takmer ani pri maximálnom úsilí – pričom na normálnom biku nie je problém 160 – krátkodobo. Môj tréning na rotopede prebieha čo sa tepov týka nasledovne – prvých 30 – 35 min mám problém dosiahnuť 120 – 123 tepov – do pohody sa dostávam tak najskôr po 45minútach – to som schopný ísť na rotopede na tepovke 128 – 132. Mám pocit, možno je to len pocit, že pri rovnakej námahe vonku idem na 140 a vo vnútri tak na 125. Ak sa snažím dosiahnuť 130-ku na rotopede – to už vynakladám takmer max. úsilie a neudržím to viac ako 10–12min. Neviem či podávaný výkon ( objektívne meraný vo Wattoch), je priamoúmerný, alebo úmerný tepovej frekvencií, ale ja mám pocit, že tu musí zohrávať úlohu ešte nejaký faktor – tlaková sila na pedále, odlišný spôsob šlapania resp. odlišná poloha tela. Veľa sa popísalo o efektivite tréningu na rotopede, resp. trenažéri – neviem z akého dôvodu si niekto myslí, že trenažér je neefektívny – možno je to v tom čo píšem hore, ale ja mám pocit že z hľadiska hrubej objemovej prípravy je to takmer jedno – hlavne na tom trenažéri vydržať.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 19.12.2007 16:27:29

Za prve nejsem odbornik, tak moje nazory ber s rezervou :) Mam doma od lonsky zimy trenazer, neboli ergac a kdyz se kouknu do svych starych zaznamu, tak me teda rozhodne nedelalo problemy dostat se na vyssi tepy, zvlast kdyz jedu v byte celkem v teple.. Z toho co sem nacetl jinde, sem se snazil nejezdit ve vysokych tepech, spis nizsi intenzity, ale zas dyl. Bohuzel mezi trenazerem a mnou nijak velka laska nevznikla, takze rekord co sem na nem stravil v jednom kuse jsou slabe 2 hodky, vetsinou sem to zapichnul po hodine nebo 75 min.. Delal sem to obdobne jako ty, nejakou dobu na urcity intenzite (u me treba 130–140tepu) pak nejaky interval 5 min na vyssi, ale vsechno v sede, nelibi se mi jak se to kolo v tom trenazeru krouti :) Jelikoz sem strasne mizernej cyklista, tak i tohle malo pres zimu mi neco dalo, prinejmensim nohy nezapomely tocit a porad sem sedel na svym kole, tudiz zadny zvykani na jinej posed na jare. Ja si teda myslim ze trenazer neefektivni neni, ale nevyresi vsechno. Ono kdyby stal tak za prd jak nekdo tvrdi, tak treba takovej Svorada by na tom tezko drel treninky 3–5 hodin za den..

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.12.2007 16:56:00

Stav mojí tělesné schránky není v poslední době příliš nakloněný běhu. I proto jsem v posledním měsíci „osedlal“ domácí rotoped. Většinou šlapu kolem 90 minut, vyjímečně jen 60 minut. Dvakrát jsem vydržel 105 a letošní rekord je 120 minut. Prvních 10–15 minut mám problém se dostat přes 110 tepů/min, ale posledních 30 minut je intenzita 140–150 tepů. Maximálně mám kolem 160 tepů, ne že by nešlo jet intenzivněji, ale prostě mě to stačí. Průměr se pohybuje kolem 130, což je regenerační intenzita. ale většinu času jedu podstatně víc. Abych vůbec tak dlouho vydržel, dávám si z každých 10-ti minut 2–3 minuty ze sedla. Jednak na protažení, odlehčení a zvýšení TF. Jak byl rotoped přes zimu efektivní poznám na prvních jarních švizích. :)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.12.2007 17:22:40

konečně pořádné téma pro interiérové sportovce) Předloni jsem si pořídil rotoped a teprvá loni na něm začal přes zimu trošku systematicky jezdit. Subjektivně bych řekl, že se mi na jaře výrazně lépe rozjíždělo, což ale může být i tím, že jsem si rovněž pořídil nové kolo. Pro letošní zimu jsem rotoped opustil a pořídil si trenažér. Musím říct, že jsem nadmíru spokojen a kdybych nějak vyřešil odvod potu (nepomáhá ani ventilátor), budu nadšen. Moc nechápu, jak je možné, že se Pepo nedostaneš na pořádné tepy oproti venku, protože s tím nemám absolutně žádný problém, ale já nějak vůbec nemám problém dostat tepy nahoru, spíše je nezvládám dostat a udržet někde nízko (ale to bude nejspíše mizernou trénovaností). Na čem jezdíš, nebude problém spíše v technice, že nedokáže dát dostatečný odpor? Jinak se snažím točit kolem stovky otáček, také si dávám krátké úseky ze sedla, ale 5 minut tak tedy rozhodně nevydržím, asi to neumím. Ironman sice tvrdí, že ježdění na trenažéru je na pendrek, já s tím ale nesouhlasím (zejména je-li to jako u mne o tom, že buď jedu na trenažéru, nebo vůbec). Podle mne když točím 2 hodiny kadenci 95 na tepu 135 je úplně šumák, jestli jedu venku nebo uvnitř. Ale jak píše Milan, uvidíme na jaře. Stejně teď přes zimu beru kolo jako spíše kompenzační aktivitu k běhu. Pěkně večer u televize, v závěru si nechám podat pivečko, pěkně zahřátý se po dojetí protáhnu a jdu spinkat.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 19.12.2007 21:47:39

No tak teda neviem, čím to bude, možno mám nejaký psychický blok a proste do vyššých tepov ma hlava nepustí. Možno to môže byť aj tým, že tento motív jazdím už cca. 2 mesiace a telo je potvora – ono si na to zvykne a postupne na to isté zaťaženie potrebuje menšiu tepovú úroveň. Asi skúsim upraviť motív aby som tým tepom najako pomohol. Ale to až o týždeň, pretože túto pakáreň som ochotný podstupovať iba 1× do týždňa. Moje potenie spoľahlivo vyriešil ventilátor, dokonca som ho musel dať asi 3,5m od seba a nechať oscilovať, lebo mi to strašne fučalo na kolená.

avatar

Celkem 65791 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 19.12.2007 22:48:32

Kratce, bo uz jsem to natukl, mam za sebou dve trenazerove zimy. V te druhe jsem dokazal za leden a unor najet 3500km a doba stravena na tomto pekelnem stroji absolutne neodpovidala vysledku po te venku. Dalsi zimu jsem poridil zimaka za 1500Kc a vyjel kazdy vikend od listopad az do soustredeni v teple alespon na 2h, vetsinou to dalo 100km s cyklistama. Vysledek? V Loretu jsem do kopcu 6–22 km vcelku lital (na sve pomery) a jiz treti den jsem zvladl v pohode 150km. Letos se leden a unor hodlam k tomu systemu vratit, cili souperi teste se :). To ironJozef: jak jsem pochopil, jezdies kratce cili u tebe to tipuju na faktory, jednak jsi letos zblaznil do IM, cili jsi byl permanetne zatazeny (klasika u zacinajicich IM) a vysledkem byly vyssi tepy, ted nemas tolik cas (viz. nemocne deti :)) a tak je telo odpocate. Dale je tam take rozhodne posun vykonnosti, mas za sezonu neco odtrenovano, po ni jsi odpocal, telo je tak vcelku v laufu a proto pracuje ekonomicteji. Ale pozor jeste tam je 3. moznost, ze jsi naopak zatazeny, a srdce proste jak se rika nevytepe nahoru,protoze je unavene. To se ale takto zhodnotit neda, jedine nahlednutim do deniku par mesicu zpet. A na zaver, predevsim pro jecminka: Trenazer je na nic, nasleduj instinkt, vyjed ven :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 20.12.2007 08:32:34

[quote=ironman]Ale pozor jeste tam je 3. moznost, ze jsi naopak zatazeny, a srdce proste jak se rika nevytepe nahoru,protoze je unavene. To se ale takto zhodnotit neda, jedine nahlednutim do deniku par mesicu zpet.[/quote] A co v takovém případě doporučuješ?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.12.2007 08:54:36

ironman: posuzuješ to optikou svojí výkonnosti v triatlonu, ale pro nás hobíky je každá hodina strávená na trenažéru (rotopedu, spinningu) cenná. V situaci, kdy neběhám a těžce bojuji se svojí chutí k jídlu, násobně. :) Když jsem v listopadu vyjel po půl roce na tříhodinovou vyjížďku na silnici (Velká Bíteš a zpět) , přece jen se mě jelo celkem v pohodě a nebyl to boj o život. :) Nemít před tím odsezených 10 hodin na trenažéru, tak nevím, nevím.

O tom, že je švih mnohem efektivnější není sporu.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.12.2007 09:25:04

[quote=ironman]A na zaver, predevsim pro jecminka: Trenazer je na nic, nasleduj instinkt, vyjed ven :)[/quote] :D jezdím na trenažéru právě proto, že následuju instinkt. Když začnu přemýšlet o kole venku, hned mne chytne tu achilovka, tu koleno a sotva myšlenku zavrhnu, je to ok. Takže letos instinkt poslechnu a až pokud se ukáže, že trenažér mi nedal, co jsem čekal, třeba to příští rok přehodnotím;-)

avatar

Celkem 65791 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 20.12.2007 09:54:46

to Vlasta: je treba si dobre preanalyzovat trenink, prvni IM rok, rovna se velka motivace, snaha jit nahoru, clovek se chce rychle zlepsit a vysledkem je v lepsim pripade zatazeni, v horsim zraneni (opet tvrde nabita zkusenost). Jednou z velkych chyb je absence aktivni rege (para, masaz …). V pripade, ze se dojde k tomu, ze tam asi je zatazeni, doporucuji vysadit, snizit trenink, predevsim jeho intenzitu na 2–4 tydny. Dlouhe behy klusat ( a vydrzet to je tezke) na minimalnich tepech, to same na kole i ve vode. to Milan: pisu o dobe, kdy moje vykonnost byla nizka, chtel jsem s tim neco delat, ale trenazer nebyla ta spravna cesta, vzdycky je lepsi trenazer, nez sedet na gauci, o tom neni sporu. Jde o to, ze pokud chce clovek udelat vetsi vykonnostni skok, tak jsou lepsi cesty. to jecminek: tradicni vymluvy :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 20.12.2007 17:20:52

to Ironman myslím že preťaženie nebude asi ono – práve tejto chybe sa snažím predíst tým veľkým podielom plávania – pretože to považujem za idelálny kompentačný prostriedok. Taktiež som zhruba 2 mesiace riešil problém s okosticami (už som popisoval ako) – to bolo preťaženie – a úspešne – teraz nemám žiadne problémy – aspoň dúfam. Preto, aj keď by som rád behal viac – minimálne ešte rok to nezmením a nikdy nepobežím 2 dni po sebe – nech si pohybový aparát zvykne. Uvidíme, či ten rotoped prinesie nejaký efekt – minimálne ako uvoľnenie po behu ho určite budem používať. Chcel by som sa opýtať – ja jazdím vonku teraz na starom horskom biku s tým že som truchu zdvihol sedlo a sklopil rohy na kormane, aby sa poloha čo najviac približoval tomu cestnému – a jazdím po asfalte. Je lepšie obstarať si nejaký starý zimný cesťák, alebo to nechať na ten starý horák. Ďaľšia otázka, je dobré jazdiť teraz aj po teréne, alebo asfalt. Najradšej teraz jazdím na asfaltách 3. triedy čo vedú do hôr, ale tie väčšinou končia úsekmi so snehom a ľadom a to sa zase bojím smerom nadol. Takže diléma je v tom že rovinaté úseky na asfalte sa mi teraz nepáčia, lebo tam moc fúka alebo idem moc rýchlo a to ma zas trochu prefúka, v horách je to s vetrom aj rýchlosťou lepšie ale zase ten sneh a ľad. Ešte je alternatíva, úplne v teréne – ale neviem či je to ako príprava na Ironmana vhodné – predsa je to úplne iný spôsob jazdy. Kde jazdíš ty? Inak musím sa pochváliť – dnes som dal 1/2 maratón za 1hod 35min 40sec – to by som pred pol rokom nedal za tento čas ani dve 10km s poldňovou prestávkou. A dobojoval som aj s detmi – manželka je späť. :lol:

avatar

Celkem 65791 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 20.12.2007 22:26:54

No vzhledem k tomu, ze sypes pulku v treninku za 1:35 a pred rokem bys to nedal, tak se evidentne nesetris :). Zimak je dobra varianta, ale pak je lepsi jezdit delsi svihy v baliku s cyklistama, aby ses schoval. Pokud nemas tu moznost, pak je lepe jezdit v terenu na MTB. Trenink jako takovy spociva v tom, abys vydrzel postupne cim dal vetsi cas v sedle, hlidej si tep, kdyz ti obcas vyskoci do kopce, nic se nedeje, ale rozhodne se nehon cely trenink na vyssich tepech. Zpusob jizdy neres, nejlepsi cykliste prebihaji z MTB na silnici, casovkarske specialy a vse jim jde. Takze bud v klidu a neres to :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 30.10.2008 09:08:06

Oživím túto tému. Počasie už bude zachvíľu problematické a tak prichádza čas valcov a trenažérov. Nakoľko rotoped som pri poslednom tréningu zničil a neviem, či pôjde opraviť treba vyriešiť otázku na čom trénovať. Podľa Vl001 by človek mal mať valce (na techniku a švih) aj trenažér (na silu). Takže aké? Myslým že s valcami mám jasno www.koloasport.cz/…track-t1050/ tie má myslím aj Vl001 – sú skladacie a pasujú na MTB aj silničku. Ale aký trenažér? Chcel by som nejaký naozaj poriadny, nehlučný, s dobre nastaviteľným odporom a robustný, aby som ho po roku nezničil. Ak sa v tom vyznáte poraďte. Ak môžete pozrite si výbez na : www.koloasport.cz/87-trenazery/ rád by som to totiž vyberal z jedného obchodu a v jednej zásielke. Ďík za pomoc.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.10.2008 09:24:15

kup si toto: http://www.koloasport.cz/…magic-t1900/ trénink s odezvou na PC a projekcí na stěnu včetně virtuální reality je skvělá věc. Sám mám elite realaxiom, ale doporučit se ho zdráhám, protože mi na něm odešel poměrně fórový přítlačný mechanismus a musel jsem si tam nechat navařit nový. Tacx mi příjde řemeslně lépe udělaný i videa a tak jsou pro něj dostupnější.

avatar

Mělník

rastef muž 30.10.2008 10:48:33

Zrovna v pondělí jsem si Tacx T1900 z kolokram.cz objednal. Až to přijde, napíšu první zážitky…

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 30.10.2008 11:39:39

Hele chlapci, nejaky nazor na spinningovy kolo misto trenazeru? Sice trenazer mam, ale tedko co bydlim v panelaku to s tim hlukem fakt neustojim (spis sousedi). Netusim, jak jsou na tom tyhle lepsi trenazery, nicmene dat 12 tycek za trenazer mi prijde skoro az dost a jety spinner se da koupit docela za dobry peniz. Tedko jsem byla 2 x na hodine spinningu, tak mi to nepripadlo zas tak velky rozdil oproti sezeni na kole, navic se to da vsecko docela slusne nastelovat, jak potrebuju. Jedinou nevyhodu zatim vidim jen v tom, ze ho nemuzu na leto uklidit do skrine.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.10.2008 12:34:26

nejsem si úplně jistý, jestli si, co se týče hluku, se spiningovým kolem nějak zvlášť pomůžeš, ale může být že jo. Pokud oželíš ovládání z počítače, pořídíš krásný trenažér za 5k. Já jsem doma takový krám měl, ale zabíral fakt moc místa, nicméně my jsme doma 4 a tím jsou nároky na volný prostor diametrálně odlišné. Pokud máš možnost koupit jeté profi spiningové kolo, tak na tom posez půjde určitě naštelovat přesně podle přání.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 30.10.2008 13:53:29

Profi spiningové kolo je podľa mňa veľký, ťažký a drahý krám. Ja by som to určite nechcel. Ječmínku, myslíš, že to riadenie podľa compu atď. je fakt také dobré? Ja mám ten pocit, že by som radšej išiel do normálneho trenažéra, radšej kvalitného, ale bez tých softwarových blbostí. Alebo to fakt stojí za to? Zdá sa mi rozumnejšie, finančný rozdiel presunúť na „špešlíka trasitiona“. Ja aj tak pokiaľ nebude totálne pod psa budem jazdiť vonku.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.10.2008 14:54:10

no ono to Pepo není tak, že „radšej kvalitného“, protože to řízení počítačem dávájí výrobci až k top modelům s napájenou elektromagnetickou brzdou. Čili úvaha není, jestli kvalita nebo počítač, ale jestli kvalita, nebo kvalita s počítačem. Rozdíl mezi námi je ten, že já prostě v zimě venku nejezdím a hotovo, čili co nenajedu na trenažéru, nenajezdím vůbec. Navíc mám rád hračky, testíky, statistiky a tak, čili když se objevila možnost za dobrou cenu pořídit realaxioma, moc dlouho jsem neváhal. V případě tacxe imagica jde o 4000,– navíc oproti tacx flow, což je i-magic bez jednotky řízení počítačem. To už si musí každý zhodnotit sám, co má cenu. Když jsem sám doma, pustím si video z elita na velké televizi, k tomu pořádnou muziku tak je to fakt prima a dá se blbnout klidně 2–3 hoďky a ani to nepříjde jako otrava.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 30.10.2008 15:13:00

No dobre Ječmínku, asi si ma presvedčil. Ešte prosím ťa, čo všetko budem potrebovať na to aby to všetko šlapalo. Stačí kolo, trenažér (taký ako mi príde v balení – nič netreba doobjednávať), notebook, projektor a plátno, resp. TV? Alebo budem potrebovať ešte nejaké hovadinky – ako nejaké DVD s trasami atď? Tiež potrebujem, aby so bola zábava a nie nuda. Asi obetujem valce a dám sa na to.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 30.10.2008 15:40:54

jestli půjdeš do tacxe, tak na www.cyklodiskuze.cz najdeš celé vlákno o tomto zařízení. Pokud vím, existují u něj dvě možnosti: virtuální realit, kdy si navolíš trať v nějakém nástroji a následně jedeš v jakoby 3D modelu, nebo existují i normálně zpracovaná reálná videa uzpůsobená pro tento trenažér. Jelikož mám ale elite, který je výrazně skoupější co do funkčnosti a video se mi nepodařilo odnikud „upirátit“, mám jenom 2 DVD, která se standardně přidávají do balení. Na těch pár jizd, které můžu jet doma sólo, mi to ale stačí:-) Tedy odpověď na Tvou otázku: to, co dostaneš s trenažérem by Ti mělo spolu s notebookem a projekční technikou pohodlně stačit. Nejspíš k tomu nějaké dvdko také nafasuješ, ale data jdou nahrát i rovnou do notebooku. BTW kdybyste náhodou věděli o někom, kdo má rovněž Elite realaxiom, nebo ho sami měli, ozvěte se, třeba máte jiná videa a mohli bychom udělat výměnu.

avatar

hoby muž 02.11.2008 22:32:08

neda i nepripojit sa do diskusie.ja som vsadil na klasicky magneticky trenazer a za zvysne peniaze som radsej kupil klasicky ocelovy ram a osadil ho vecami za par korun aby som si nenicil svoj bike.a pustam si filmy a vobec sa nenudim.inac to tu bolo rozoberane minuly rok tak by ste mohli popisat skusenosti trochu podrobnejsie

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 15.01.2009 09:29:48

Ahojte, rád by som sa vás opýtal na váš názor, aký by mal byť pomer jazdy na hrazde a na „normálnom posede“. V sezóne aj v príprave. Niekto hovorí, že medzi cyklistikou nie je rozdiel, a keď je človek dobrý cyklista, tak vie jazdiť automaticky aj časovky. Určite na tom niečo bude, ale predsa len jazdiť na hrazde je niečo špecifické. Takže, čo teraz v zime – vonku asi nikto nejazdíte na hrazde. A čo doma na trenažéry, alebo upravenom rotopede. A čo cez sezónu? Aký pomer? Ja jazdím teraz iba na trenažéri a pomer hrazda – normál je 50 – 50. Na hrazde ma to vždy vyprovojuje k rýchlemu tréningu tak okolo 142 tepov. Na normálnom posede jazdím v hlavne „do kopcov“ – aby som neklesal výkonom pod cca. 210W – 135bpm. Kadenciu sa snažím držať medzi 82–85.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 15.01.2009 10:01:46

Na hrazdu si dokonale zvyknu po měsíci. Z tohoto pohledu je to jedno. 50% na hrazdě je 4 měsíce před sezónou zbytečných, ale neškodných.

Někdy se mluví o tom, že TT posed přetěžuje kolena, která jsou moc vepředu. Ze zdravotních důvodů bych nejezdil vše na hrazdě ani v sezóně. Snažím se o kompromis, zimní kolo a MTB s klasickým posedem, trenažér má hrazdu a sedlo vepředu. Kadence by měla být rozmanitá, silově 55, frekvenčně 120. Příprava stylem všechno stejně jako při IM vedla u mě ke zhoršení.

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 15.01.2009 10:39:04

Práve o tie kolená ide. Podľa mňa jazdenie na hrazde, aspoň v nejakom rousahu cca. 25% je potrebné stále. Kolená na to musia byť zvyknuté. Nárazové jazdenie na začiatku sezóny s posedom výrazne dopredu môže mať podľa mňa likvidačné následky na „nezvyknuté“ kolená. Kadenciu okolo 100 – to áno, ale 120 – dobre na chvíľu, ale príde mi to ako elektrická myš. Tých cad 55 si vyskúšam, to bude asi dosť drsné, lebo v stoji jazdím s podstatne vyššou kadenciou. Ale ako posilovanie by to mohlo byť.

avatar

monikaseidlova žena 07.11.2021 13:28:58

Ahoj. Chci si také pořídit rotoped , ale hodí se do paneláku? Docela se bojím, že budu rušit sousedy.

Nalezené položky: 26 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.