Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Výběr bot pro ploché nohy

Výběr bot pro ploché nohy

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pardubice

Celkem 7361 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:53 (2010)
maraton: 3:41:03 (2012)

radekl muž 18.10.2007 06:54:06

Vybírám nové boty. Mám ploché nohy, běhám cca 30 – 40 km týdně, převážně asfalt. Co poradíte? Díky za všechny názory Radek.

avatar

Brno - Mokrá Hora

Celkem 40387 km
Minulý měsíc 128 km
10 km: 0:37:50 (2005)
půlmaraton: 1:23:15 (2006)
maraton: 3:10:15 (2005)

Horác muž 23.11.2007 12:26:57

Čau Milane, mám stejný problém při zhruba dvojnásobné kilometráži – taky jsem převážně silničář. Mně se osvědčily Newbalance 765 a 766, a to i při závodním maratonu. Obě hezky tlumí a dával jsem si tlustší medico Klimatexovou ponožku. Problém je taky v technice dopadu – kam dopadáš, jak odvaluješ a jaký máš odpich. Já jsem přizpůsobil hlavně dopad – spíš na vnější střed chodidla s rycjlým převalením, a tak moc nenamáhám sníženou klenbu. Takže hlavně popřemýšlej o kroku a posiluj na schodech a v kopcích.

Horác z Mokré Hory

Motto: po všem je hovno jen po včelách med
avatar

Jana HO žena 20.12.2007 20:21:02

Ahoj Radku,

boty s podporou se dělí do dvou skupin „Support“ a „Motion Control“. Druhá skupina je pro zvlášť těžké případy (myšleno i hmotnostně) s plochou nohou. Boty Support můžeme rozdělit do tří skupin(záleží na výrobci), pro lehkou, střední a velkou podporu klenby. Zvolila bych co nejmenší podporu ale tak, aby mi bota držela nohu-při nášlapu se moje noha nepohybuje ze strany na stranu, kotník je zafixovaný. Já to mám třeba tak, že levou nohu mám horší než pravou-pak se volí kompromis. Jednotlivé stupně se dají poznat i na pohled, vezmi si dvě boty s podporou od jednoho výrobce a porovnej délku a výšku šedé gumy, která je na podrážce pod klenbou(Mizuno to tak nemá). Pěkně to jde vidět na ASICS 2130 (střední stupeň podpory) a Kayano (vysoký stupeň podpory). Jiný výrobce, jiný stupeň podpory. Některé boty drží líp. Je to potřeba vyzkoušet.

Kdyžtak mě opravte.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.