Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výbava » Výbava na bruslení

Výbava na bruslení

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 23.01.2008 19:45:53

Zdravim vsechny mistni experty. Je SUPR, ze tu vznikla tahle bezkarska sekce, mam pocit, ze takovych bezkarskych pokecaren v cestine moc neni (jo na strankach jiz50 forum je, ale neni to ono)???????? Jestli se mylim, hodte sem prosim nejake odkazy.

DOTAZ: Po letech vyhradni klasiky bych rad pridal jako doplnek brusleni, muzete poradit nejake konkretni lyze a typ vazani (ted pouzivam NNN, ale ted sem si koupil boty ciste na klasiku, takze si na brusleni stejne musim koupit jiny).

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 23.01.2008 21:11:19

Co jsem ochutnal jízdu na skejtových lyžích, už se mi nechce lámat si hlavu mazáním na klasiku. Co třeba toto: http://www.nyc-sport.cz/eshop/index.php?… http://www.ab-sport.cz/index.php?…

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 23.01.2008 21:36:25

ale kam jezdíte na sk8? kromě jizerek a sousedních jakušic? třeba na mé oblíbené šumavě není prostor a bruslením člověk ničí stopy, střední pás je kromě několika výjimek uzoučký…

avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 23.01.2008 21:52:52

Jo dik, ja to myslel trochu konkretneji- jestli mate osobni dobrou zkusenost s nejakym typem ze sportovni kategorie. Napr. kdybych mel volit mezi Atomic Pro Skate nebo Madshus Ultrasonic Skate nebo se vyplati zainvestovat vic do lonskejch vyprodejovejch Salomon Equipe 10 Skate????? Ja u tech bruslarskejch lyzi nevim na jakej parametr se zamerit (jako u klasiky napr. tvrdost).

avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 23.01.2008 22:10:06

To Ed: Ty ses asi Ultrafans Cl. No v tech jizerkach se da a vpodstate vsude jinde, kde je bezeckou trasou neupravovana silnice popr. lesacka asfaltka, napr. krusnohorska magistrala nad TP a Litvinovem, zapadni cast kolem Klinovce, v Krkach vychodni cast (Upa, Lysecinya tam). A napr. Krky=Spindlerovka-Lucni-Pardubky-Lyzarska-Svoboda, tak tam me taky dycky bruslari predjizdeli. Hlavne k jaru kdyz uz je to tvrdej ledak s tajici vodou a stopy nikde (nebo sjety), tak by to brusleni mohlo bejt proste lepsi. Kdyz je prasanek, minus sest pod nulou, tak bych bruslit taky nesel.

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 24.01.2008 11:06:50

To Pepe: Já Ti radím, obrať se na Radima Nyče (www.nyc-sport.cz), tam Ti opravdu poradí a mají i výběr, v tuto dobu by už mohly být i nějaké slevy. Nezáleží na značcce ani jestli koupíš starší model, důležitá je tvrdost lyže a tu Ti podle tvé váhy vyberou. No a pak samozřejmě je strašně důležité jak se o lyže staráš, jak často je parafínuješ. Jestli vybereš Atomic nebo Madshus je uplně jedno. Já jsem loni koupil dva roky starej model závodních Madshus Hypersonic za 4,5 tis. a jsem naprosto spokojenej, lyže jedou dobře, žádnej rozdíl oproti lidem, kteří mají novější model nepozoruji. Další dobrej krám je Hudy sport v Praze Na Perštýně a Hudy v K.Varech Na Vyhlídce. AB-Sport na ve Ždáru je už trochu slabší.

To ED: No na Šumavě se ještě nenaučili najíždět stopy dále od sebe aby bylo dost místa na bruslení. Myslím tím českou část Šumavy. Na Německé straně, kam hodně jezdím je to v pohodě (Brenes, Bretterschachten, biatlonový areál nad Arbersee). Ale i na české straně se dá. O vánocích jsem jel z Filipovy huti na Modravu, na Březník, přes Černou horu a celkem se dalo. Jinak určitě u Vimperka na Vodníku a na Zadově na závodních tratích. O vánocích byl upravenej okruh na bruslení okolo Horské Kvildy.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 24.01.2008 11:23:22

Jestli jsi z Prahy, tak bezvadna prodejna co se tyce bezek je tahle http://www.lbs-sport.cz/ ja tam nakupoval loni komplet veci a letos jen nejaky matros, ale muzu vrele doporucit..

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 24.01.2008 11:51:56

2 pepe: neporadím, stále nemám sk8ky, bruslím na kombíkách a v kombi skeleteu alpina co znamená ultrafan cl? jako classic? ani náhodou, na klasiku nemám mázu ani techniku, brusle urvu silou, ale nějak sem ještě nezainvestoval a na kombíkách je to vopich

avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 24.01.2008 13:18:38

To Zaki&Zombice: Jo do Hudace na Perstyne chodim (zatim jen mazadla+boty), zbozi a vyber OK, ale obcas mi prijde ze sou tam momenty, kdy tam neni nikdo z obsluhy, kdo sam bezkuje a rozumi tomu. Jo o tom LBS Na Maninach sem slysel pozitiva, podivam se, ale asi opravdu nejlepsi si bude zajet do Liberce k Nycovi. A co vazani?? Pro brusleni se vic doporucujou ty SNS a piloty, nebo se ma clovek ridit botou, ktera mu sedne?? A do NIS desek se snad da namontovat i SNS?? Me jen mate, ze napr. na strankach Madshusu maji u skejtovejch lyzi v performance kategorii krom Ultrasonicu jeste Intra Skate, Megasonicy a Terrasonicy, ktery maj mit „zvysenej bocni vyrez“ pro vetsi stabilitu. Takze tam sou nejake konstrukcni rozdily a ja nevim co to v praxi znamena.

To Ed: Jo, jo mel sem na mysli ortodoxniho klasika. A co znamena ze nemas mazu?? Vzdyt si daval Jiz50 ve skvelym case (ale asi ne na tech kombikach).

avatar

Praha

pug muž 24.01.2008 15:17:15

k pepe:

Hele, pokud jsi zacatecnik, tak se profilem (sidecut) bezek vubec netrap, protoze stejne nebudes schopen vyuzit potencial lyze. Uplne prvni, co si vyberes, musi byt boty uz vzhledem k existenci NIS. Na lyzi s NIS deskou SNS namontovat jde, ale ta deska musi dolu. Osobne si myslim, ze je lepsi prizpusobit vyber lyzi bote. U bot si musis taky rict, kolik v tom nachodis „po suchu“. Pokud jsi nuceny vzhledem k hromadne doprave ci ceste na chatu jit pesky a nechce se ti tahat furt v baglu boty na prezuti, tak na SNS Pilot proste zapomen. Ktery system je horsi nebo lepsi, ti nikdo nerekne. Bauer vyhral na NNN a hrazda navic mu evidentne nechybela. K zacatku na brusleni bych doporucoval opravdu nejake mene tvrde lyze, protoze kdyz budes potrebovat nenadale odslapnout nebo zastavit, pujde to snaz. S postupujici unavou se bezpecna ovladatelnost lyzi stava dulezitejsi nez cokoliv jineho. Kupovat si lyze jen kvuli tomu, ze jsou zarazene vyrobcem do kategorie „pokrocily sportovec“ a „ja prece nejsu zadna turisticka lama“, nepovazuju za rozumne. Hlavne v zacatku jde o to, jak si zafixujes spravny pohybovy stereotyp. Pokud se budes od prvni minuty s lyzema pretahovat o smer a zpusob jizdy, moc radosti ti to nezpusobi. Mekci lyze ti dovoli pohlidat si vypilovany styl a nizsi rychlost je svym zpusobem taky vyhoda, protoze pripadne fanynky aspon budou mit dost casu se podivat, kdo ze to tak ladne jede… Muj tajnej tip je RSGNL Zynex. Hlavne ne Sporten, ty mi pripadaji od zarazeni „sportovni nacini“ dost daleko. LBS je vybornej obchod, ale pred dvema tydny se mi zbozi v kategorii SKATE zdalo dost prezobany, a nadeje na zmenu byla dle slov majitele pred dvema tydny miziva, protoze zasoby proste dosly. Zkusil bych provetrat „tovarni obchody“, v Praze najdes pobocku Fisheru a RSGNL.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 24.01.2008 15:24:51

já chystám sk8 upgrade až na příští rok, tak doufám že do tý doby tady bude prvotřídní manuál ;-)

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 24.01.2008 15:44:27

SNS A NNN jsou naprosto srovnatelný. Já mám na klasickejch NNN a na bruslarskejch SNS pilot. Pocitově tam žádnej rozdíl není. U dvou hrazdiček mi akorát neskutečně sere, když si mezi ně zašlapu mokrej sníh, tak to jde před nazutím blbě vyndat, tak v tom je asi jedinná výhoda NNN. Jinak samozřejmě vyber boty, které Ti sedí a podle toho vázání. SNS se montuje přes desku, nic se nesundává. Jedinné co musíš vyzkoušet jsou boty. Lyže i s vázáním Ti můžou poslat poštou. To u Nyče funguje dobře, řekneš jim svojí váhu oni Ti podle toho vyberou lyže, namontujou vázání, udělají základní parafínování skluznice a lyže Ti pošlou. Nejdůležitělší je aby v obchodě, kde kupuješ lyže uměli změřit tvrdost na Tvojí váhu. Nenech se přesvědčit tím, co je napsaný na lyži nebo když Ti v obchodě tvrdí, že je to dobrý.

To stranový vykrojení dělá Madshus a Atomic. Fisher a Rosignol to nedělá. Řekl bych, že to pomáhá v zatáčce, když jedu rychle a lyže zatížím, tak trochu zatáčí a stačí trochu míň odšlapovat, jinak jsem žádnej rozdíl oproti rovnejm lyžím nepocítil.

avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 24.01.2008 17:31:47

Diky moc vsem za vycerpavajici odpovedi. Tak uz se to zacina vyjasnovat. Piloty teda rovnou vylucuju vzhledem k tomu chozeni a ucpavani se mokrym snehem. Ten tip na RSGNL Zynex me prekvapuje, vubec sem o RSGNL neuvazoval, kamaradova manzelka ma od nich CL turistaky a stezuje si, ze spatne jedou (teda jestli neni problem spise v ni) a mam navic takovou lehkou neduveru ve FRA zbozi jineho charakteru nez vino a sejry (predsudky). Noo, vypadaj i cenove priznive. Asi do nich pujdu. Ja sem kdysi obcas trochu bruslival, kdyz sem mel kombiky, ale jenom tehdy kdyz mi to samo klouzalo (na ledaku), jinak sem byl hned hotovej.

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 24.01.2008 18:40:32

To že jí lyže nejedou je nejspíš tím, že jsou moc měkké a jsou to turistické lyže, které mají u všech značek horší skluznici než sportovní řada. Taky možná nejedou proto, že se nestará o skluznici, když skluznici přestaneš čistit a pravidelně parafinovat, přestanou jet i sebelepší lyže.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 25.01.2008 09:36:29

[quote=zaki]SNS A NNN jsou naprosto srovnatelný. Já mám na klasickejch NNN a na bruslarskejch SNS pilot. Pocitově tam žádnej rozdíl není. U dvou hrazdiček mi akorát neskutečně sere, když si mezi ně zašlapu mokrej sníh, tak to jde před nazutím blbě vyndat, tak v tom je asi jedinná výhoda NNN. Jinak samozřejmě vyber boty, které Ti sedí a podle toho vázání. SNS se montuje přes desku, nic se nesundává. Jedinné co musíš vyzkoušet jsou boty. Lyže i s vázáním Ti můžou poslat poštou. .....[/quote] Také jsem začínal od bot a vázání NNN, protože jsem považoval za důležité v lyžácích i trochu chodit. Málokdy začíná stopa hned u auta. Vyhrály to Rosignoly Combi s měkčí, neklouzavou podrážkou. K tomu lehké sportovní skejtové lyže dle vkusu a momentální nabídky. U mně to předloni vyhrály Fischer-ky RCS za neodolatelnou cenu. Vrním blahem.

avatar

Praha

maraton: 3:38:55 (2007)

pepe muž 25.01.2008 23:52:59

Tak ten Nyc byl asi dobrej tip. Jeste v praze jsem si koupil boty (Madshus RPS, chtel jsem puvodne lonsky slevovy Alpiny RS, ale ty uz byly pryc). No a dneska sem si zajel k Nycovi. Zarizeni na mereni tvrdosti se ukazalo jako zcela krucialni. Opomnel jsem zde predtuim v diskuzi vysazet svoje antibezecky parametry 175/85 (no pres vanoce sem se krapet vyzral). Jak ty RSGNL Zynex tak Atomic Pro Skate se ukazaly bejt prilis mekky i pri 190 cm!!!! Takze se pak zacali strachat v jetejch lyzich po zavodacich (maj jich tam mraky). Vhodny se po delsim hledani ukazaly RSGNL X-IUM Skate 180 v delce 185 cm a bylo na nich nastesti namontovany NNN a dokonce i pro moje cislo boty(kupodivu na vsech brusl. jetejch lyzich po zavodacich co sem v dosahu videl bylo NNN!!). Cena s vazanim 4590,–. Byli napusteny, prebytecnej parafin akorat stahli skrabkou. Vypadaj jak novy, na skluznici ani mala rejha, proste nic. Hole kompozit (50% C) Ski-Go Vasa (1150 CZK) mi zkratili na miru. Chtel bych upgradeovat i klasiky, tak sem se ptal jestli nemaj taky naky jety. Meli jen mekkci, ale prej na prelomu rijna/listopadu mivaj za dobrou cenu testovaci modely pro novou sezonu.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 26.01.2008 23:12:28

nyč je nyč… dokonce i v praze, když neuspěješ, Tě v dobrým obchodě pošlou do reichenbergu…

avatar

Gashik muž 24.03.2008 14:34:59

Na Vianoce som dostal MADSHUS Sirius. Manželka nemala istotu či ma bude bežkovanie baviť a tak vybrala medzi lacnejšími modelmi tie najideálnejšie. Aj keď sú tieto lyže určené na klasiku, v správnej dĺžke majú správnu pevnosť a sú na bruslení úplne super. Strašne moc ma to baví a aj keď som túto sezónu stál na bežkách po prvý krát v živote patrím medzi tých rýchlejších korčuliarov (bruslaře). Odporúčam Madshus Sirius s Rotefella viazaním.

avatar

Praha

pug muž 11.12.2008 10:28:11

K Evina: Hranku mají třeba i vyšší řady Atomic. Domnívám se, že ta hranka je tam pro to, protože se počítá s častějším servisem hran, tedy jednoduše, aby při broušení bylo z čeho brát a lyže chvíli vydržela. K jízdě potřeba není, tak to asi neřeš. Nejdůležitější je, aby lyže měly pro tebe odpovídající tvrdost.

avatar

Praha

10 km: 0:35:39 (2008)
půlmaraton: 1:19:16 (2009)
maraton: 2:58:09 (2008)

Křov muž 12.12.2008 17:02:56

To Evina: Hrany do L u lyží na bruslení mají umožnit lepší vodivost lyže a lepší odraz. Některý výrobce je dělá výraznější (Atomic), některý méně (Fischer), ale v zásadě bys je v nějaké míře měla najít na každých skejtových lyžích. Při výběru lyží nekoukej na velikost této hranky, každý výrobce dosahuje požadovaných vlastností trochu jinak, liší se i celková konstrukce lyží. Důležitá je správná tvrdost lyže (vybírá se především podle váhy, ne výšky), kvalitní skluznice (vyhni se nejlevnějším modelům), příjemná je nižší váha lyže a každému může vyhovovat jiná značka. Pokud narazíš na starší modely, rozhodně je nezavrhuj – jsou levnější a stejně kvalitní (různá inzerovaná každoroční „vylepšení“ jsou především reklamním trikem, podobně jako u běžeckých bot, rychleji to nepojede)

avatar

Celkem 19040,59 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:26 (2016)
půlmaraton: 1:40:32 (2016)
maraton: 3:38:43 (2015)
Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.