Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Cyklistický trénink » Jak trénujete v zimě?

Jak trénujete v zimě?

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 03.12.2005 19:48:06

Stačí jezdit na válcích, nebo je nutný jezdit i téhle zimě venku? A pokud jo, tak co na sebe?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 03.12.2005 20:32:12

[quote=Lubos M]Stačí jezdit na válcích, nebo je nutný jezdit i téhle zimě venku? A pokud jo, tak co na sebe?[/quote] Dá se jezdit i venku (válce jsou na zblbnutí, opravdu pro silné povahy). Jen je třeba dát bacha na smekání. Jinak na sebe určitě návleky (neopren), teplé cyklokalhoty s ev. jednou vrstvou pod ně (moira, craft atd.). Nahore speciální cyklobundu (taková ta většinou s reklamama), počet vrstev podle počasí. Pod helmu čapku. V nejhorším se dá jezdit i v kukle. … a blatníky, na frajeřinu není ta správná doba ;)

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 03.12.2005 20:47:37

Kde koupím takovou bundu? Můžeš něco doporučit?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 03.12.2005 21:33:16

[quote=Lubos M]Kde koupím takovou bundu? Můžeš něco doporučit?[/quote] V každém lepším cykloobchodě. Jen si řekni že chceš cyklobundu na zimu a oni ti poradí. Mimochodem, Craft budby na zimu dělá taky.

avatar

maraton: 2:43:20 (2004)

SP 06.12.2005 14:55:41

čau, ven nejdu, ani na bajka, je spolu se silničkou zazimovanej :) teď chodim max. 2× tejdně na spinning 1,5h – 2H (ergáč doma nemam) ale jezdim si svoje „objemy“ ⇒ nenechávam se vybláznit vod instruktorů, hezky f klidu točit nohama, žádný honění :) je to spíš kompenzace k běhu. Instrtuktóři sou potom dost nevrlý, (zvednu zadek jenom když mě bolí) že jim kazim hodinu :D

SP

avatar

Liberec

Albert muž 11.12.2005 21:07:20

[quote=SP]čau, ven nejdu, ani na bajka, je spolu se silničkou zazimovanej :) teď chodim max. 2× tejdně na spinning 1,5h – 2H (ergáč doma nemam) ale jezdim si svoje „objemy“ ⇒ nenechávam se vybláznit vod instruktorů, hezky f klidu točit nohama, žádný honění :) je to spíš kompenzace k běhu. Instrtuktóři sou potom dost nevrlý, (zvednu zadek jenom když mě bolí) že jim kazim hodinu :D

SP[/quote] Na to mi obvykle stačilo se s příslušným instruktorem domluvit a sednout si pak někde do zadní řady. Občas dokonce prohodil k ostatním ať se na mě nekoukaj, že si jedu svoje :)

avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 10.02.2007 21:08:44

Zima je mizerná a tak to chce toto téma zas otevřít. Já už posledních 10 let v zimě na kolo nechodím. Dřív jsem vyrážel na MTB, ale to bylo jen tak na vyblbnutí. Místo toho od konce srpna do března běhám a jsem s touto kombinací náramě spokojen. Udržím nebo dokonce snížím si váhu a začátek cyklistické sezóny pak už není tak bolestivý (až na otlačenou prdel). Tak zatím běhejme a vy co už nevíte jak vypadá sníh můžete na kolo.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Zdiměřice

johari žena 10.02.2007 22:09:37

[quote=Albert][qu­ote=SP]čau, ven nejdu, ani na bajka, je spolu se silničkou zazimovanej :) teď chodim max. 2× tejdně na spinning 1,5h – 2H (ergáč doma nemam) ale jezdim si svoje „objemy“ ⇒ nenechávam se vybláznit vod instruktorů, hezky f klidu točit nohama, žádný honění :) je to spíš kompenzace k běhu. Instrtuktóři sou potom dost nevrlý, (zvednu zadek jenom když mě bolí) že jim kazim hodinu :D

SP[/quote] Na to mi obvykle stačilo se s příslušným instruktorem domluvit a sednout si pak někde do zadní řady. Občas dokonce prohodil k ostatním ať se na mě nekoukaj, že si jedu svoje :)[/quote] Obcas vyjedu na biku, ale take vetsinu zimni pripravy travim na spinningu… A samozrejme si jezdim jak potrebuji. Za tech nekolik let jsem jeste nezaznamenala, ze by s tim nejaky instruktor mel problem.. zrejme jsou chapavi (ale i kdyby nebyli, stejne bych si jela po svem ;-)).

Motto: gnothi sauton
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 11.02.2007 00:51:55

Ja jezdim venku a je to v poho, teda me to bavi vic nez se hromadne potit:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Liberec

Albert muž 11.02.2007 10:38:37

Hodně to záleží na tom jaký ten instruktor je. Pokud je to sám cyklista, obvykle se dá jet i podle něj. Ale zažil jsem už i hodiny kdy šlo vyloženě o aerobik na kole a tam to prostě nejde. Na druhou stranu je spinnigová hodina moc krátká – na to aby byla přínosná jako vytrvalostní trénink. Takže je lepší to brát jako trénink techniky šlapání, kadence, či síly a vytrvalost řešit jinak. Sedět a celou hodinu monotoně šlapat a hlídat si tepy nemá moc smysl – to by ty hodiny musely být minimálně dvě, lépe tři a víc. A to by asi byla zbytečná pakárna.

avatar

Zdiměřice

johari žena 11.02.2007 12:43:47

presne tak, ne kazdy instruktor je cyklista… mam vyhlidnute 2–3 opravdu dobre instruktory, a na jejich hodinach jezdim podle nich, jelikoz maji vetsinou hodiny dobre a vhodne sestavene… ale kdyz tomu tak neni, jedu radeji podle sebe…

Motto: gnothi sauton
avatar

Celkem 65779 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 11.02.2007 13:02:26

to Albert: vloni bylo fakt kosno, ne takove jaro jako letos a tak jsem poprve zaradil spin. Protoze jsem chtel, aby to melo prinos i vytrvalostni, tak jsem vetsinou sel od 6 do 6:50h plavco a hned vedle od 7h spin. Byly z toho dve hodky a tedy dobry vytrvalostni trenink.

Motto: Never give up!!!
avatar

Liberec

Albert muž 11.02.2007 17:21:04

No, prakticky hned šli ze sedla a moc se do něj nevrátili. Krom toho daleko víc zapojovali vršek těla, různý cviky rukama a tak. Pak jsem taky zažil hodinu kde byla instruktorka vyloženě „agresivní“ asi 2× mi přišla zvednou zátěž, protože jsem si točil moc vysokou kadenci.

Podle mě má většina cyklistického tréninku probíhat v sedle. I silové a kadneční tréninky. Protože při závodě se ze sedla taky chodí minimálně, nebo aspoň já. Maximálně když chceš zachytit nástup, nebo naopak udělat trhák v kopci. Jinak je to hrozně energeticky náročné, takže rozhodně nemá cenu trénovat nějaký úseky kdy jedeš ze sedla 5 minut a podobně. I když to je můj pohled, jsou samozřejmě lidi, kterým třeba jízda ze sedla sedí víc.

avatar

Hodonín

hyneek muž 15.02.2007 10:56:31

stačí se přiobléct a jede se. Nesmí být ale náledí nebo větší mráz než –5°.

avatar

Jeseník nad Odrou

Celkem 8323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:20 (2010)
půlmaraton: 1:28:46 (2009)
maraton: 3:21:37 (2009)

Jan Behkolo muž 15.02.2007 19:20:33

Chci jet šelu, takže nejvyší čas vyrazit ven polykat km. Zatín to byly jen víkendové projížďky a pravidelný běh. Ale zima je letos pro kolo příznivá, tak toho musím využít. Jen pozor – pořádně se oblíknout, dobré rukavice, čepici,atd… . Na kole se dá snáz nachladit, než při běhu. A taky bacha na řidiče, v tomto období nejsou na bikery zvyklí, proto raději blikám i ve dne. Když se teplota udrží na +3C a víc, tak bude maximální spokojenost. :)

avatar

Postolka4 muž 26.01.2011 10:43:37

Já to řeším taky běháním. A pak fitko no. Ale na kolo mě v zimě nikdo nedostane:-D

avatar

Celkem 3204 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:30 (2011)
půlmaraton: 1:58:59 (2013)

hory muž 05.02.2011 22:11:04

Já jezdím letos poprvé i v zimmě…nakoupil jsem oblečky a je to super..maximum 2 hoďky na bajku a dává to dost. Poukd nejde MTB tak na HT jedu silnici a nabírám sílu…je to super

Motto: Tělo má jít do hrobu zhuntovaný
avatar

Česká Třebová

maraton: 2:50:35 (1999)

Pavel.ct muž 08.02.2011 13:25:28

Nezkoušíte někdo k tréninku jako „návod“ trénink co píše Libor Matějka ve Velu?

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 09.02.2011 12:39:12

>> Pavel.ct, 08. 02. 2011 13:25:28

Můžeš se, prosím, rozepsat, co doporučuje? Velo už nekupuju, zajímalo mě v něm čím dál míň článků.

A k tématu – když jsou suchý silnice, jezdím i přes zimu. Pokud je na silnicích sníh – ještě ne zledovatělý, ani ne ledovka nebo břečka – vyjedu na bike do terénu. K tomu posilka, běh (prakticky jen intervaly jako rozvoj pro cyklistiku), když to jde tak běžky…

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Celkem 782 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:46:46 (2009)

bedy_06 žena 03.02.2012 22:29:33

Já se snažím tak 3× týdně udržovat během, o víkendu pokud je možno tak si zajedu na běžky, když není víc jak –5°C tak se na na nízký tepy vyjet i na zimáku, jednou týdně jdu do posilovny a je to. Nestěžuju si, ale v těch mrazech se nedá nic moc jinýho dělat když nejsou válce ani trenažer. :-)

Motto: Je štěstí být sám sebou, hluboce, opravdově, bez kompromisů, i za cenu neštěstí!!!
Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.