Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nizko-bielkovinova dieta

Nizko-bielkovinova dieta

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 18.09.2014 06:32:11

Ahojte, chcem sa spytat na va snazor ohladne nizko-bielkovinovej diety, ci s tym nema niekto skusensot, pripadne celkovo info o bielkovinach.

Ako pisem v teme „postezujme si“:

http://www.behej.com/…ezujme-si/32#…

trpim chorobou Nefroticky syndrom a musim byt do konca zivota na nizko-bielkovinovej diete. Jedni doktori tvrdia ze mam jest viac menej vegetariansku stravu, inde tvrdia ze najlepsie je kvalitne maso a nakoniec moj zdravy rozum mi hovori, ze treba jednoducho jest zo vsetkeho troska.

Vytvoril som si Excel tabulku, kam si zapisujem kazde jedno jedlo, co zjem a pocitam si bielkoviny v nom, tak aby mi to vyslo spolu za den max 50–55g. Otazka teda znie, co si myslite, ake bielkoviny by som mal najma prijmat, ake obmedzit, s ohladom setrenia mojich obliciek. Diki Palo

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Bratislava

Brutto muž 18.09.2014 08:52:16

Ahoj. Sice Ti neporadim ohladom nejakych skusenosti, ale mozno by Ti pomohol system vytvoreny na strane www.foodlogic.eu Je to stranka kde si zadavas jedla (potraviny) a samo Ti to rata makro a mikronutriendy. Registracia je zdarma.

avatar

Zvolen

tiborw muž 18.09.2014 10:04:41

Palo,

vysadit lepok je dobry sposob ako zmiernit autoimunne reakcie. Avsak v tvojom pripade by som si dal este pozor na jedla obsahujuce lektiny, tj. vyrobky zo zrna a jedla zo strukovin. Pozri si:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lectin

Uz 2 tyzdne bez lepku a lektinov dokazu vyrazne zregenerovat tenke crevo ktore zacne fungovat lepsie. Tak ako pisal Mato, problem s oblickami je len dosledok. Je dost mozne ze po bezlepkovej a bezlektinovej diete ti ustupi aj atopicky ekzem.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 20.09.2014 01:25:00

>> PALOsvk, 18. 09. 2014 06:32:11

Vítej zpět! Jen škoda, že za takových neradostných okolností. :o(

Někteří vegetariánští / veganští ultraběžci (Scott Jurek?) tvrdí, že stačí tak 30 g B / den. Však také 0,5 g B / kg je ještě v mezích normálu, ač možná ne zrovna sportovního. 50 g B je jeden Olešnický tvaroh. S tím se dá žít (vyzkoušeno osobně, dlouhodobě).

Ale pár otázek: Jak zjistili, že je to primární, a ne sekundární, třeba infekcí, či něčím jako lupus erythematosus, což v mých představách není daleko od ekzému…?

A za druhé, jsou v takovém stavu lepší lehce stravitelné proteiny (nejlépe částečně či zcela rozložené, snad až na AA, jako v několikaletých tvrdých sýrech), nebo právě naopak?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 20.09.2014 06:40:04

>> oblivion, 20. 09. 2014 01:25:00

Je to 100% primarna forma (zobrali mi vzroky tkaniva z oblicky), takze auto-iminuitne ochorenie. Ak by to bola sekundarna forma, stacilo by odstranit pricinu – infekcia, zapal…

Druha otazka – kvoli oblickam som aj na NEslanej diete, takze syry nepripadaju v uvahu vobec :-) resp. otazka-existuju nejake neslane syry? Podla toho, co mi hovorili doktori a co som sa docital v odbornych-vedeckych clankoch k mojmu pripadu, tak idealne je vraj prijem pestrej stravy bielkovin, tj. aj rastilnne aj zivocisne, kde zivocisne aspon 50%.

Takze zatial striedam kuracie, morcacie, hovadzie maso s fazulou, hrachom, kukuricou, lososm a treskou…ale ved tak som jedol v podstate aj predtym :-) u mna vlastne skoro ziadna zmena, akurat si davam viac bacha na pocet bielkovin za den.

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.09.2014 06:47:04

>> PALOsvk, 20. 09. 2014 06:40:04

Palo

jedna vec je medicinska diagnoza

druha vec je preco maju oblicky malo energie, preco su nefunkcne ci zle funkcne co ich oslabuje a ako im dat energiu nech sa zotavia

vsetko v organizme je vratne

jedna vec je ze dlhe behy zbytocne vycerpavaju

a pre teba by som odporucal len 20–40 minutive regy behy pomale a nie dlhsie a nejaky ten sprint

co s atyka energetickcyh okruhov

poznam ludi ktorym verim a su naozaj machry a by som ti vybavil vysetrenie ak budes na SVK je to max na 2H a uvidis co ti povedia a kam ti napichaju ihly na meridiany

nechod ku hocijakym akupunkturistom atd mnohi nevedia co robia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.09.2014 08:32:42

>> rudo, 20. 09. 2014 06:47:04

Palo

moja stara mail adresa nefunguje, MSFT ju zrusil

takze ak mi chces poslat mail tak na staru to nepride

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.09.2014 09:37:16

>> PALOsvk, 20. 09. 2014 06:40:04 …100% primarna forma …

Presnejsi info (viz mozne primar. priciny ) Ti histologove jeste nedali?

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 20.09.2014 11:04:09

>> PALOsvk, 18. 09. 2014 06:32:11

Dvakrát jsem se setkal s něčím, co nazývám skrývaná či neuvědomělá bezradnost lékařů. Poprvé pří reaktivaci mononukleózy – jeden říkal, že ji mám, jiný že ne, … Léčba samozřejmě žádná. Když jsem se zeptal obvoďáka, zda to může být GAS (všeobecný adaptační syndrom, což je soubor poruch – včetně imunity – způsobených stresem – psychickým, fyzickým, …), řekl, že mám možná pravdu, a nabídl mi prášky na hlavu …

Podruhé to byl syndrom patelofemorální bolesti: v knize o sportovních zraněních bylo psáno, že pomůže předkopávání; sportovní lékaž mi řekl, že oslabený sval se normálním cvičením posílit nedá a předepsal mi rehabilitaci na BOSU a ultrazvuk podkolenní jamky. O tom cvičení jsem si to ověřil v moderní fyzio literatuře. Jinde se ale dočetl, že nejdřív musím uvolnit hamstringy (ty mám bolavé). Ale nakonec jsem se dostudoval k patologickým řatězcům a začal posilovat hýžďové svaly … což zabírá. Prostě jsem si musel příčinu najít sám.

Píšu to proto, že jsem znejistěl, pokud jde o to, zda mi doktoři a jejich rady pomůžou. Některé rozumy doktorů či knih jsou prostě zastaralé. Dále existuje tlak, který chce vytvářet z nemocí přesné a velké toky peněz. To ale neznamená, že se zlobím na doktory či bych si jich nevážil.

Kondiční sportovec, který usiluje o výkon, vytváří stres, který se v hypofýze sčítá s ostatními stresy. A musí hledat řešení, co s tím. Přetrénování a GAS jsou to samé. Cítím, že mě běhání staví před zdravotní otázky, kterým je vystavena celá popuklace díky životnímu stylu a stresu. Běháním před nimi neutíkám, ale mám asi více možností řešení a navíc můžu odpovědi hledat uvědoměleji. Kdysi běžci odpovídali na problémy kardiovaskulárního systému, teď bychom měli hledat odpovědi na problémy systému hormonálního, imunitního, nervového. Jaký životní styl pomůže zvládat všudypřítomný a stále rostoucí stres ve zdraví? Ty jsi do toho padl hodně natvrdo. Ze svých zkušeností bych vyvodil, že pouhou péčí o ledviny se to nespraví. Je to podmínka nutná, nikoli dostatečná.

Ocituji nepřesně slova našeho slavného fyzioterapeuta Lewita: Kdo léčí místo, které bolí, bývá často ztracen.

Takže existují dvě otázky:

  1. Co může být příčinou?
  2. Co mohu s tím mohu já či doktoři udělat?

Přeji ti hodně moudrosti a štěstí při hledání odpovědí.

Motto: No toto!
avatar

secretadmirer žena 08.04.2018 22:50:01

>> PALOsvk, 18. 09. 2014 06:32:11

ahoj na nete som nasla fasa clanok, i ked neviem ci je konkretne ku tvojmu problemu. skus aspon precitat. tu je: https://www.vyzivovo.sk/…inova-dieta/

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.