Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Sunnto vs Polar

Sunnto vs Polar

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

eqive žena 16.06.2007 13:06:28

Ahoj, ráda bych se poradila s koupí sporttesteru. Rozmýšlím se mezi Sunnto t1, t3 a Polar RS100 a RS200. Mám ale několik dotazů ke každému modelu:

Sunnto t1– Nakolik dochází k rušení signálu od jiných sporttesterů- příp. přibližně jaká vzdálenost od jiného sporttesteru je „bezpečná“?

Sunnto t3– Měří tréninkový efekt- tj. efekt za jeden trénink nebo je to celková fyzická kondice? Jak to může měřit a jsou údaje pravdivé nebo jde o nějaká imaginární čísla, která neříkají pravdu(jako např když jsem si četla v diskuzi jiný příspěvek o množství spáleného tuku- 200g za 1 trénink se mi nezdá moc reálné)?

Polar RS100 + Sunnto t1,t3– není problém s padajícím hrudním pásem? Dívala jsem se, že Polar RS200 má umělohmotnou část jen minimální a myslím, že je tedy podstatně líp nositelný..?

Polar RS200– jak je to s Polar OwnZone- prakticky využitelné nebo zbytečnost když vím při jaké TF dochází ke spalování, k rozvoji kondice atd..?
- Fitness Test- nakolik je to pravdivé a jak to měří?

A ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s výměnou baterií, někde jsem se dočetla, že se některé pásy se musí kupovat nové..

Otázek je koukám dost, tak děkuji za každou radu :)

avatar

Celkem 213 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:52 (2007)

HonzaK muž 17.06.2007 20:07:49

Ahoj, tak já osobně mám Polar RS 200sd a jsem s ním nadmíru spokojen. Jinak u Polar Own Zone je výhoda v tom, že Ti podle aktuální TF stanoví idealní rozpětí TF. Záleží při tom na momentálním zdravotním a celkovém stavu organizmu, únava, stres atd. Pás je od modelu RS 200 textilní, respektive elektrody jsou v kožených páscích a je to oproti plastu obrovská výhoda, pohodlí při nošení je nesrovnatelné. Výměna baterie u textilního pásu je možná i uživatelem, plastové se musí opravdu kupovat nové. Takový plastový je právě u RS 100. Doporučuji Ti pořídit si sporttester s měřičem rychlosti a vzdálenosti, někteří runneři si trhali poslední zbytky vlasů z hlavy, že tak neučinili a museli ho podstatně dráž dokupovat samostatně.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 18.06.2007 08:49:49

ad Fitness level:

Počítá to tak, že to měří odchylku mezi jednotlivými tepy. Koukni sem: http://www.kpo.cz/…ziologie.htm pak vlevo dole Monitorovací systémy v cyklistice a tam hledej (je to pdfko) termín „variabilita pulsu“.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 18.06.2007 09:24:11

Zkus se mrknout na tento článek[url]http://www­.behej.com/2007012­302-test-jak-se-zorientovat-v-rade-polar.html[/url]. Je tam hodně odpovědí, ale je to jen o Polaru. Hlavní otázkou je, jestli to chceš na běh, pak rozhodně si vem něco s měřičem vzdálenosti, pokud jde ale o obecný fitness, řada F polaru je za podobné peníze lépe vybavena, ale nedá se už rozšířit o snímač vzdálenosti.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

eqive žena 20.06.2007 21:12:44

Ahoj, díky za odpovědi. V pondělí jsem byla přesvědčená o Suuntu t3(vzhledově mě dostal, no jo, ženská ;)), ale pak jsem navštívila pány odborníky z jediného autorizovaného Polar servisu v Praze a… nepopsatelný rozdíl v přístupu k zákazníkovi oproti prodejcům v jiném obchodě se sportovními potřebami(nevím, zda můžu jmenovat, ale navštívila jsem v Praze 5 jejich poboček a VELMI mě zklamali- ve většině poboček ani nevěděli, co to sporttester vůbec je, i když je prodávali, natož pak podat nějaké informace..).

No nic, pánové ze servisu byli velice příjemní a koukala jsem, jak i k reklamaci přistupovali velmi ochotně a snažili se zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. U Suunta vůbec netuším, jak to se servisem je. Na koho se obrátit, jestli u nich nejsou reklamace problémové atd. Takže pokud máte někdo zkušenosti, sem s nimi :)

Tááákže.. Vzhledem k tomu, že jsem se dopídila k tomu, co je to OwnZone a FitnessTest a na základě čeho měří, to zatím vypadá na Polar RS200. [b]Jen by mě zajímalo, jestli vůbec někdo ten FitnessTest využívá??[/b] Pročetla jsem celou diskuzi a nikde ani zmínka o zkušenostech. Vím, že to asi mnoho běžců považuje za blbůstku, ale mě by se to prostě líbilo sledovat jak roste/klesá kondice… ;)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 21.06.2007 07:34:12

Já ten Fitness test používám, ale jen jako blbůstku, jak říkáš. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 25.06.2007 15:02:43

Taky se musím přiznat k používání FitnessTestu,ale opravdu jenom jako nepodstatného doplňku.Byl jsem totiž u sportovního lékaře na pravidelné prohlídce a vyšetření a tam naměřené hodnoty byly podstatně jiné. Jestli mohu poradit,tak bych trochu přidal a koupil model SD(s nožním snímačem).Teď Ti to tak třeba nepřipadá,ale je opravdu příjemné znát okamžitou vzdálenost,rychlost atd.Bohužel cena samostatného čidla je taková,že platí buď teď a nebo nikdy.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 11.07.2007 15:59:29

Na něco podobného jsem se ptal tady [url]http://fo­rum.behej.com/te­ma-894-zmereni-vo2max-pomoci-polaru[/url]. A připojuji se, že je to fakt jen na testování změny, to číslo samo o sobě nic neznamená. Tomáš

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

eqive žena 18.07.2007 00:53:56

Ptala jsem se přímo v Polaru v Praze a říkali, že přesnost Fitness testu je 85% od hodnoty stanovené lékařem a přesně jak říkáš- je to pouze pro vyhodnocování změn.. Já jsem si nakonec vybrala Suunto T3 a jsem s ním naprosto spokojená :-)

avatar

Celkem 120 km
Minulý měsíc 0 km

tomsil muž 14.11.2007 14:51:34

[quote=eqive]Ptala jsem se přímo v Polaru v Praze a říkali, že přesnost Fitness testu je 85% od hodnoty stanovené lékařem a přesně jak říkáš- je to pouze pro vyhodnocování změn.. Já jsem si nakonec vybrala Suunto T3 a jsem s ním naprosto spokojená :-)[/quote] Mohu se zeptat na zkušenosti s Suunto T3 po cca. 4 měsících používání. Také se rozhoduji mezi Suunto T3.4 a Polar RS200 a přivítal bych Vaše zkušenosti s provozem, výdrží, snímačem tepů, používání PODů, propojení s pc, userfrendly, atd. Předem děkuji za ochotu.

avatar

Praha 9

Celkem 13801 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:47 (2011)
půlmaraton: 1:37:55 (2011)

kukus muž 14.11.2007 20:24:16

[quote=tomsil]Mohu se zeptat na zkušenosti s Suunto T3 po cca. 4 měsících používání. Také se rozhoduji mezi Suunto T3.4 a Polar RS200 a přivítal bych Vaše zkušenosti s provozem, výdrží, snímačem tepů, používání PODů, propojení s pc, userfrendly, atd. Předem děkuji za ochotu.[/quote] Ahoj, já mám 6-ti měsíční zkušenost se Suunto T4, předtím 6 let ALPIN 5. Celkově jsem spokojen – tzn. to co jsem očekával/potře­boval, to funguje bez problémů: signál bez rušení ( u ALPINU poblíž tramvajových trolejí a vysokonapěťového vedení problém ), hrudní pás nepadá, spolupráce s foot-podem ( nožní snímač rychlosti ) bezproblémová – ten bylo nutno na začátku nakalibrovat, po kalibraci je přesnost měření dostatečná. Pod W2k, WinXP běhá aplikace bez problémů ( jediný problém, když se PC-pod, t.j. bezdrátový přijímač zapomene ve slotu, pak mi na jednom PC brání v přechodu do režimu spánku – více jsem v tom ale nešťoural ), jen je aplikace poněkud jednodušší ( možná i výhoda ).

Výdrž akumulátorů/baterií jsem netestoval, v hodinkách baterie drží po 6-ti měsících a cca 180 hodinách provozu doteď, v hrudním pásu rovněž a ve foot-podu měním akumulátor preventivně po cca 150 km.

Co se týká snášenlivosti hrudního pásu / pásku hodinek, tak to „otestovala“ manželka – alergička a vypadá, že po této stránce ( u ní ) bez problémů.

Pokud bych viděl na T4 nějaké nevýhody, pak by to bylo ono inkriminovené krycí sklíčko, které lze skutečně poškrábat ( jemné, ze strany pod úhlem viditelné škrábance i přes to, že jsem o této „vlastnosti“ věděl a dával jsem si pozor ) a také mírně se posouvající pásek na hodinkách ( možná chyba ve mně ).

Co mi na T4 oproti předchozímu ALPINu chybí je výškoměr/barometr, který je až součástí vyššího modelu T6.

S Polarama zkušenost nemám, nemohu srovnávat, s T4 jsem ale spokojený.

avatar

Praha 2

Celkem 9770 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:34 (2005)
půlmaraton: 1:41:54 (2005)
maraton: 3:45:56 (2005)

Serža muž 16.11.2007 17:45:40

koukám zase díky tomu, že „polar maji všichni“ to dopadne pro polar, co? já mám suunto t6 – rušení neexistuje EPOC je jak celkově (tj. křivka mezi jednotlivými tréninky třeba za rok) tak za jednotlivý trénink. samozřejmě (u aktuální verze software) si to automaticky umí upravit úrovně podle toho, jak intenzivně trénuješ, takže budeš-li trénovat často a intenzivně, posune ti hranice nahoru apod. Hodnoty EPOC využiješ například při tréninku na dlouhý závody – kdyby to šlo, hodil bych ti sem svůj graf z Kladenskýho maratonu, kde jsem to přepálil a cca na 20.km jsem byl v overreaching…což vedlo k tomu, že na 30.jsem byl mrtvej :-) ve Stromovce jsem běžel na nižší tepy, zas byl ten EPOC na hranici mezi „improwing“ a „highly improwing“ – tj. mohl jsem trochu víc…a když budeš podle těhle hodnot chvilku trénovat, naučíš se jak běžet, abys to nepřepálila a přitom běžela na max. Takž ez mýho pohledu dost užitečná funkce. Navíc možnost dokoupení „podů“ – krokoměr, GPS…

Motto: Per aspera ad astra
avatar

Praha 2

Celkem 9770 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:34 (2005)
půlmaraton: 1:41:54 (2005)
maraton: 3:45:56 (2005)

Serža muž 16.11.2007 17:53:21

jo, suunto servis – autorizované jsou prodejny Hudy Sport (např.na Praze 2, Slezská) mají i orig.baterie – doporučuju, protože součástí orig.baterie je i nové víčko – jak do hodinek, tak do pásu.to je dobré proto, že pot může těsnění narušit, takhle dostaneš nové a je zaručena vodotěsnost. výměnu provede technik v obchodě, včetně vyčištění hodinek a jejich znovunastavení podle toho, co jsi tam měla nastaveno…

Motto: Per aspera ad astra
avatar

Celkem 2146 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:15:05 (2008)

bazaji muž 26.01.2008 10:31:15

Cos e týká suunta hlavní dodavatel pro ČR sídlí v Brně je to FINNSUB a s reklamací není problém. A jsou tam velmi ochotní. Jinak v Praze třba Magická Modrá obchod s potápěním. Pan Pudil určitě poradí a vyjde vstříc, je to taky sportovec. Osobně bych ti doporučil t4.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.