Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolesti hrudníku

Bolesti hrudníku

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Michael15 muž 01.06.2007 16:07:58

Ahoj,potřebuju poradit. v sobotu 26 sem si byl ráno v 9:00 zaběhat v lese – jenom asi 6km. samozřejmě sem se asi 15minut rozcvičoval a protahoval ale uprostřed běhu mě začalo bodat v hrudníku – na levé straně -jelikož vím že se to stává z špatného dýchání při běhu nedělal jsem si s tím hlavu , rozdýchal se a běžel dál. Všechno bylo dobré ale po běhu mě začalo slabě bodat v levé části hrudníku a od soboty mě tam při jakékoli námaze začne bodat.

Michael..

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.06.2007 16:26:49

Fofrem bych se objednal na vyšetření EKG při zátěži.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

millan muž 19.06.2007 09:36:00

Odborníka to chce, ale co budeš dělat, až ti lékař řekne, že jsi ten nejzdravější člověk, kterého letos viděl? S „bodáním“ na levé straně hrudníku mám jisté zkušenosti. Několikrát jsem dokonce zašel i k lékaři s tím, že jsem „určitě“ před infarktem. Na hrudní kosti mne bolí, vlevo bodá, pod lopatkou štípe … prostě všechny příznaky předinfarktového stavu. Srdce mi rentgenovali, na kole jsem šlapal, měřili, bádali a na nic nepřišli. Prý případ pro psychiatra a nikoliv pro kardiologa… Nicméně nech odborníky, ať to posoudí. Na závěr se chci zeptat: Stává se někomu něco podobného?

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 19.06.2007 09:58:14

Četl jsem v jednom článku, že bolesti na prsou podobné problémům se srdcem mohou být způsobeny i „obyčejným“ nadýmáním. To ale naznamená, že bych nedoporučoval návštěvu lékaře. Taky jsem u něj byl a nakonec mi našli zablokovaná žebra, rehabilitace a fyzioterapeut to spravili.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 19.06.2007 10:15:13

Bodani pod zebry me postihlo pred mym jedinym pobytem v nemocnici. Taky jsem si nejdriv (asi tyden) myslela, ze je to z nadymani, ale pak se pridaly potize s dychanim-byla jsem zrovna sama doma a nebylo to nic prijemneho. Nakonec zanet pohrudnice. K tomu jsem mela rozhazeny krevni obraz, minimum krvinek, rok jsem brala zelezo, nez to bylo v pohode. Asi proto, ze jsem s tim „nadymanim“ vyrazila pod sirak, takze jsem to tak trochu prechodila… No, muze to byt i z nadymani, ale radsi to nepodcenuj.

(jeje, zacinam byt nejaka schizofrenni-jeden prispevek napisu s diakritikou a hned dalsi bez ni…:-)

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 19.06.2007 11:34:35

2 nejčastější příčiny bolestí hrudníku jsou: křeč mezižeberních svalů – souvisí s námahou, polohou, reaguje na tlak prstů… a panická porucha. To je nemoc (úzkostná porucha), která se typicky projevuje bolestí na hrudi, obtížným nádechem apod – viz web www.deprese.com a podobné. Léčba je odlišná. Samozřejmě se může i jednat o ICHS, ev. infarkt, ale to je znát podle souvislosti se zátěží a lze jednoduše vyšetřit.

avatar

millan muž 19.06.2007 14:24:51

[quote=Lubos J]2 nejčastější příčiny bolestí hrudníku jsou: křeč mezižeberních svalů – souvisí s námahou, polohou, reaguje na tlak prstů… a panická porucha. To je nemoc (úzkostná porucha), která se typicky projevuje bolestí na hrudi, obtížným nádechem apod – viz web www.deprese.com a podobné. Léčba je odlišná. Samozřejmě se může i jednat o ICHS, ev. infarkt, ale to je znát podle souvislosti se zátěží a lze jednoduše vyšetřit.[/quote] Panická porucha. Díky. Tak nějak to vidím. Podívám se na odkaz. Anglicky to bude „anxiety attack“. Případ pro psychiatra. Teď když vím, co to je, tak s tím umím žít, ale dřív jsem se každou chvíli loučil se světem :-)))) Nikdy mi nic nebylo, nekouřím, moc nepiju, sportuju, žádný dědičný předpoklady a stejně jsem byl (a občas jsem) vyplašený. Trochu to tlačí tady, trochu támhle… a pravidelně vlevo na straně to hřeje kousek od ramene… . všechno to je na povrchu a když se zapovídám, tak na to zapomenu a jsem hned zdravý… a potom zase fantazije pracuje …

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 19.06.2007 14:46:39

Už sem to měl letos dvakrát, vždycky to po dvou třech dnech přešlo. Myslim, že jsem to měl skutečně z nadýmání…

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 19.06.2007 15:50:39

[quote=millan]…Na závěr se chci zeptat: Stává se někomu něco podobného?[/quote] Něco podobného se mi stalo před pár léty, kdy jsem nevěděl nic o zvyšování zátěže a po nemoci jsem chtěl běhat mých tehdejších 8 km denně stejně rychle a prostě to nešlo, píchalo mě na hrudi při běhu, pak i normálně při chůzi, ale u doktora mi nic nezjistili… Byl jsem s tím i v nemocnici, ale nic. Po návrtau jsem začal zátěž zvyšovat pomaleji a bylo to lepší. (asi bych to měl zaklepat :) ) Ale k doktorovi bys měl zajít, jen mám pocit, že Ti zakáže běhat…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

millan muž 19.06.2007 16:07:02

[quote=Oslík][qu­ote=millan]…Na závěr se chci zeptat: Stává se někomu něco podobného?[/quote] Něco podobného se mi stalo před pár léty, kdy jsem nevěděl nic o zvyšování zátěže a po nemoci jsem chtěl běhat mých tehdejších 8 km denně stejně rychle a prostě to nešlo, píchalo mě na hrudi při běhu, pak i normálně při chůzi, ale u doktora mi nic nezjistili… Byl jsem s tím i v nemocnici, ale nic. Po návrtau jsem začal zátěž zvyšovat pomaleji a bylo to lepší. (asi bych to měl zaklepat :) ) Ale k doktorovi bys měl zajít, jen mám pocit, že Ti zakáže běhat…[/quote] Nedojdu a nezakáže. Vždyť jsem psal, že zjistili, že letos neviděli zdravějšího pacienta a že vzhledem k věku to není úplně špatné. Leda k tomu psychiatrovi s „panickou úzkostí“.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 19.06.2007 20:01:57

2 millan: Sry, asi jsem to blbě napsal. Ta citace měla být jako odpověď, že se mi stalo něco podobného, odpovídám na první příspěvek… Ale konec konců, i když jdeš k doktorovi zdravý, on Ti něco najde…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 20.06.2007 21:15:26

Jen doplním: Když je to panika ojediněle – nemá smysl nikam chodit. Když jsou to opakované záchvaty, které neumožňují spokojené fungování (= i běhání), pak bych k psychiatrovi zašel. Dá se léčit dost dobře.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.