Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » cukry

cukry

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 11.04.2007 19:41:44

Zajímalo by mě jsetli si dáváte před během(tréningem) nějaký cukry v podobě čokolády nebo jějakých limonád nebo snad džusů?

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Most

Celkem 285 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:41:57 (2007)

Dalimil muž 11.04.2007 20:32:38

Já jsem zkoušel párkrát před běháním, když jsem se cítil unavený, spolykat v celku tak 2–3 bombóny. To aby se mi v žaludku postupně rozpouštěly. Do jaké míry to zabralo nevím, ale myslím, že mi to pomohlo. Jinak před běháním nic sladkého nejím, protože bych se pak neudržel a snědl toho moc a navíc energii člověk potřebuje dodávat až po určité době běhu, takže sníst rychle vstřebatelné cukry před běháním mi příjde zbytečné a slyšel jsem také, že to snad nějak ovlivní hladinu inzulinu, takže se člověku obsah cukru v krvi nakonec sníží…

Motto: Kdyby byl život tak snadný jako běhání...
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 11.04.2007 20:41:50

ne, pri treninku beham zasadne na lacno a jenom se zkousim nalemtat vodou co to jde, ale ne tolik, aby se mi to v zaludku houpalo. Oproti zavodum, pred kterymi vzdy posnidam neco lehciho a vetsinou sladsiho, je ale znat, ze mi to trva cca pul hodiny, nez se mi to nejak vice rozebehne … rekl bych ze to urcite souvisi s hladinou cukru v krvi.

Motto: Shadow
avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 11.04.2007 20:53:06

A při běhu nejíte třeba ,jak jsem tu slyšel že se někdo na velké vzdálenosti posilňuje banány nebo piškoty?

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 11.04.2007 21:07:44

ja ne … az teprve ted naposledy jsem poprve v zivote otestoval energeticky gel, ktery bych chtel pouzit v kvetnu pri marathonu. Ja se snazim behem stale jeste zhubnout, coz je i jeden z duvodu proc se snazim dusledne behat na lacno a doplnovat stridme energii az po behu. A pak to ma u me pri zavodech i trochu psychologicky efekt, neb vim co zvladnu v treninku a pri zavodech to tedy musi byt jenom lepsi, kdyz se pred nim nalezite posilnim (= dobra lehka snidane), plus samozrejme zavodni adrenalin atd.

Motto: Shadow
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 12.04.2007 07:04:47

Při krátkém běhu předtím nejím nic a nebo jen něco malého (pomeranč) pro pocit a při dlouhýh bězích jím před banán + voda a v průběhu po cca 10km zase banány + vodu dle možností. Do nedávna jsem si myslel, že se běh 25+ nedá bez jídla uběhnout, ale dá se. Ale stejně je příjemnější se posilnit.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 13.04.2007 14:13:09

Podobně jako Advid postupně prodlužuji dobu, po kterou jsem schopen běžet bez jídla. Ale na delší běhy nad 30 km si vždy něco tuhého beru, nejčastěji solený dalamánek, nebo krajíc chleba se solí (někdy i se sádlem). Sladkému bych se asi také nevyhýbal, ale nemusí se to přehánět. Lepší na dlouhých bězích konzumovat pomalé cukry, než ty rychlé, které jsou za pár minut zase pryč.

Nevadí mi se před dlouhým (pomalým) během najíst, ale jen lehce. Jak v sousedním vláknu o aplikaci gelů zmiňuje Maťo. Osobně mám vyzkoušené, že chleba se sádlem mi nevadí ani bezprostředně před vyběhnutím (ale opravdu jeden, nejvýše 2 krajíce) a že toto jídlo také oddaluje pocit žízně.

Narozdíl od mnohých ale rozhodně jídlo před během a při běhu nezapíjím, ale postupuji při občerstvování od nejřídšího k nejtuhšímu (nepoužívám gely, tam se to asi musí obráceně). Znamená to, že se nejprve napiju vody (ta se při žízni okamžitě vstřebá), pak třeba i jonťáku (ten už nějakou minutu zůstává v žaludku), pak možná kousek pomeranče či banánu a jen při déle trvajících bězích i něco naprosto tuhého jako dříve zmíněný chléb. Tento postup zaručuje, že v žaludku nevzniká nestravitelný maglajs smíchaný ze všeho možného.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 13.04.2007 21:33:26

[quote=running-observer]Podobně jako Advid postupně prodlužuji dobu, po kterou jsem schopen běžet bez jídla. Ale na delší běhy nad 30 km si vždy něco tuhého beru, nejčastěji solený dalamánek, nebo krajíc chleba se solí (někdy i se sádlem). Sladkému bych se asi také nevyhýbal, ale nemusí se to přehánět. Lepší na dlouhých bězích konzumovat pomalé cukry, než ty rychlé, které jsou za pár minut zase pryč.

Nevadí mi se před dlouhým (pomalým) během najíst, ale jen lehce. Jak v sousedním vláknu o aplikaci gelů zmiňuje Maťo. Osobně mám vyzkoušené, že chleba se sádlem mi nevadí ani bezprostředně před vyběhnutím (ale opravdu jeden, nejvýše 2 krajíce) a že toto jídlo také oddaluje pocit žízně.

Narozdíl od mnohých ale rozhodně jídlo před během a při běhu nezapíjím, ale postupuji při občerstvování od nejřídšího k nejtuhšímu (nepoužívám gely, tam se to asi musí obráceně). Znamená to, že se nejprve napiju vody (ta se při žízni okamžitě vstřebá), pak třeba i jonťáku (ten už nějakou minutu zůstává v žaludku), pak možná kousek pomeranče či banánu a jen při déle trvajících bězích i něco naprosto tuhého jako dříve zmíněný chléb. Tento postup zaručuje, že v žaludku nevzniká nestravitelný maglajs smíchaný ze všeho možného.[/quote] Já jsem zatím při běhu jíst nezkoušel, jen trochu pít při delších výbězích. Dnes jsem si zaběhl 34 km jako přípravu na marathon a posledních 8 km jsem byl už dost vyčerpaný. Akorát nevím, jestli to bylo dehydratací (pil jsem jen asi 200ml jonťáku po 17 km), nebo absencí cukrů (jedl jsem jen trochu vloček hodinu před výběhem).

avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 15.04.2007 23:25:02

Já mám teda problém ať před během a nebo v průběhu něco pojest. Při závodě jsem to ještě nedokázal,musel bych zastavit a trochu se vydýchat. Na kole je to jiné,člověk počká na rovinku,schová se do balíku a posilní se , ale při běhu????

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.