Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Maso

Maso

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 09.03.2007 17:20:12

Jak to vidíte se spotřebou masa u vás? mi jako čtyř člená rodina spotřebujeme tak na každý druhý jídlo minimálně 1 až 2kg masa myslím tím jen obědy.. a tak nevím jestli je to dobře nebo špatně..samozdřejmě je v tom nějaká ta sůl takže to nebude to pravé ořechové, ale poraďte mi jak často a kolik masa jíte třeba do týdne vy…

  • Taky když vidíte plný talíř velice dobrého jídla které znáte po kterým by jste se mohli utlouci tak si jdete přidat někdy i vícekrát?

Já ano a docela mi to i štve protože se zbytečně přejim, ale nemůžu si pomoci prostě to mám už v genech..nebo v genech to nevím to nechci plácat do větru ale je to někdy silnější než já..

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 09.03.2007 19:10:14

k masu – driv sem byl ortodoxni masouzrout, jak nebylo jednou denne v zaludku cejtil jsem se spatne nejak divne. tedka nezavadim o maso treba skoro cely tyden a je mi to jedno. proste jsem zjistil ze kdyz snim maso mam delsi regeneraci a kdyz si ho dam k veceri tak jsem rano vic unavenej nez kdybych si ho nevzal. navic treba veprovy je hodne tucny – teda da se sehnat z prasete libovej kus masa to jo, ale spis se ji tluste veprove. hovezi taky neni moc dietni ale ma v sobe aspon zelezo, kureci by melo byt zdrave ale zase je precpane hormonama. s jinym masem moc zkusenosti nemam (trochu s kralicim a trochu se zverinou). jediny co bych mohl jist vic sou ryby. jak tunak, nebo uzena makrela nebo pstruh, kapr atd… skoda ze nemame more protoze po morskejch potvorach bych se mohl utlouct…

k porcim a „prejidani“ – je to o zvyku. ber to tak ze kdyz si odepres jidlo trenujes si tim vuli treba na maraton az prijde krize. jina moznost je ze nabehas za tyden 100km, to bych se pak te spotrebe jidla ani moc nebranil :). jinak celkove se to da zvladnout tim ze budes kazde sousto vice kousat, resp jist pomaleji. mozek totiz asi po 20min od zacatku jidla vysle signal nasyceni at snis 2 talire nebo jenom 1. pomuze i vetsi zapijeni resp celkove vetsi prisun tekutin pres den, protoze zaludek je plnejsi i kdyz jenom vodou.

no a zakoncim to jednou poznamkou. neni moc dulezite brat takovehle veci moc tvrde, protoze hlavni je aby byl clovek spokojenej. a kdyz bude spokojenej s nejakym tym kilem navic tak je to jedno ne… neco jineho je pokud je nutna zmena jidelnicku kvuli zdravi.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 09.03.2007 19:21:57

[quote=Luckybo­y]k porcim a „prejidani“ – je to o zvyku. ber to tak ze kdyz si odepres jidlo trenujes si tim vuli treba na maraton az prijde krize. jina moznost je ze nabehas za tyden 100km, to bych se pak te spotrebe jidla ani moc nebranil :)[/quote] Ale to se mýlíš, já i když to naběhám, tak se spotřebě jídla taky musím bránit, jinak se dozvím po vyšetření na množství tuku v těle, že: „JE VHODNÁ MENŠÍ REDUKCE PODKOŽNÍHO TUKU“. Jinak tazatel je starý jak můj mladší syn, který mi doma taky neustále předhazuje, že ho ty těstoviny, případně ryby nebaví furt jíst … Takže zhruba jednou za 2–3 měsíce doma povolím i to vepřové :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 09.03.2007 22:30:16

Takže zhruba jednou za 2–3 měsíce doma povolím i to vepřové :) :) tak to bych umřel prej 2–3 měsíce :D no asi by jsme to jako rodina měli trochu zkorigovat ale že bych neviděl tejden maso tak to si nedokážu představit..:).. Ale asi je to jenom síla zvyku a taky to bude dělat hodně výchova..

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 10.03.2007 08:41:29

Můj názor: maso asi většina z nás potřebuje a jeho náhrada jinýni formami je komplikovaná. Na straně druhé mi připadne nadbytečné konzumovat více než 150 g masa v porci. I 50g (dětská) porce masa by měla zajistit tělu vše nezbytné, pokud je strava jinak vyvážená a rozmanitá. Samozřejmě nejde-li o člověka těžce fyzicky namáhaného.

Podkožního tuku se nebojme, ten všichni v určité míře potřebujeme, samozřejmě nemá plnit úlohu kanystru beznínu… A pokud máme v pořádku hladiny cholesterolu, nemělo by vadit ani trochu tučné maso (kuřecí kůže, vepřová kližka), zejména máme-li dobrý přísun vitamínu C.

Absolutní preference ryb (mořských) je poněkud v rozporu s teorií, že by se ěmlo jít to, co v dané oblasti roste… Když drůběží je s hormonama, králičí je s močovinou, hovězí je …, ryby obsahují toxické látky z moře, které je v některých oblastech čím dál víc znečištěné a hromadí se to v něm. Nevyberete si, prostě to chce střídat.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 10.03.2007 08:49:42

[quote=running-observer]ryby obsahují toxické látky z moře, které je v některých oblastech čím dál víc znečištěné a hromadí se to v něm. Nevyberete si, prostě to chce střídat.[/quote] jo na to jsem zapomnel, jeste ze se tu nachazi lidi, kteri si pamatuji lepe nez ja :). z meho prispevku ale myslim nevyplyva, ze bych ryby preferoval nad vsechno ostatni, jenom to ze me chutnaji a mam je rad, akorat ze v nasich koncinach se k nim clovek rozumne (financne i rozmanitosti vyberu) moc nedostane. pestrost stravy povazuji za jednu z nejdulezitejsich veci. ne nadarmo existuje takova dietologicka poucka – vsechno co delame ve vztahu k jidlu casto a pravidelne je dietni chyba.

ale celkove se mi zda, ze lide v oblasti severni ameriky a evropy konzumuji prehnane zbytecne mnozstvi masa coz ma pak diky nevyvazenosti stravy dopady na zdravotni stav – predevsim obezita a s ni spojene zdravotni komplikace. takze omezeni masa v jidelnicku a nahrazeni ho vetsim kvantem priloh, a zeleninou a ovocem by neskodilo :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 10.03.2007 13:28:05

Prosím sněhuláka o potvrzení, že to napsal při smyslech a vážně. 1–2kg masa na jeden oběd? Pro čtyři?

Je dobré, když chci pomocí ironie vyvolat úsměv u ostatních, napsat to tak, aby opravdu všichni pochopili, že se jedná o vtip. Mimochodem přiznávám, že nejsme žádní vegetariáni a jako čtyřčlenná rodina sníme dohromady za měsíc ( opakuji za měsíc) klidně i 5Kg masa. Myslím tím pochopitelně i snídaně a večeře.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 10.03.2007 13:36:19

My jsme se ženou také masorádi a maso jíme téměř každý den. Akorát ty druhy střídáme, máme veliký mrazák který průběžně doplňujeme tu půlkou prasete, tu krůtou nebo kuřaty, hovězím, atd., takže je z čeho vybírat. Otec nám občas přinese králíka z domácího chovu. Dvakrát týdně se snažím jíst mořskou rybu, buď lososa, mořskou štiku, makrelu, sledě, tresku nebo alespoň olejovky. Občas v létě ještě ulovím nějakého toho kapra či pstruha (i když na ryby chodím poslední roky čím dál méně – rodina, běh a práce žádají svoje). A protože maso není zas tak úplně zdravé, jak tvrdí lékaři, snažím se to kompenzovat tím, že jím téměř denně k snídani ovesné vločky s jogurtem a ovoce a zeleniny se snažím jíst denně oněch doporučovaných 500 g, což se mi docela i daří. :)

avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 10.03.2007 17:13:02

Prosím sněhuláka o potvrzení, že to napsal při smyslech a vážně. 1–2kg masa na jeden oběd? Pro čtyři?

Opravdu jsem to psal při smyslech.. samozdřejmě že ne každý den to by asi snad ani nešlo ale tek jednou 14. dnů v létě když se vyhrneme ven a otec začne dělat maso na kamenu tak opravdu se ty 2 kg sní.. když je tam u nás návštěva tak 3Kg..takže jo..

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Celkem 3511 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:53:38 (2012)

tereza žena 12.03.2007 10:39:12

Priklanim se k nazoru, ze jist se ma vse, ale s mirou. Jist to, co si telo zada. Pokud ma nekdo chut na steak, dat si tu flakotu masa, pokud na sladne, tak si dat sladke. Ne se prezrat k puknuti, ale akorat porci, pekne pomalu si ji uzit a pozvykat a nemyslet v tu chvili na dalsi beh.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 13.03.2007 20:52:26

Hlavně jím rád to, co mi chutná. Dříve jsem jedl hlavně maso, čím déle běhám, tím méně ho jím, ale stále občas rád. Tělo si řekne.

avatar

Hodonín

hyneek muž 23.03.2007 13:49:09

[quote=snehulak05]Jak to vidíte se spotřebou masa u vás? mi jako čtyř člená rodina spotřebujeme tak na každý druhý jídlo minimálně 1 až 2kg masa myslím tím jen obědy.. a tak nevím jestli je to dobře nebo špatně..samozdřejmě je v tom nějaká ta sůl takže to nebude to pravé ořechové, ale poraďte mi jak často a kolik masa jíte třeba do týdne vy…

  • Taky když vidíte plný talíř velice dobrého jídla které znáte po kterým by jste se mohli utlouci tak si jdete přidat někdy i vícekrát?

Já ano a docela mi to i štve protože se zbytečně přejim, ale nemůžu si pomoci prostě to mám už v genech..nebo v genech to nevím to nechci plácat do větru ale je to někdy silnější než já..[/quote] já jím kuře, hovězí… docela často. já si myslím, že pro růst svalů je to důležité. je to teda špatné na žaludek, je tam aj cholesterol, ale já nechcu vypadat jak keňan

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.03.2007 13:59:06

hyneek :já jím kuře, hovězí… docela často. já si myslím, že pro růst svalů je to důležité. je to teda špatné na žaludek, je tam aj cholesterol, ale já nechcu vypadat jak keňan

Má vypuštění masa z jídelníčku vliv na tmavnutí kůže? :)

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 23.03.2007 14:15:19

Má vypuštění masa z jídelníčku vliv na tmavnutí kůže?

To ne, ale způsobuje to kudrnatost vlasů. Bez masa z mrtvého zvířete se neudrží vlas krásně rovný. Neplatí to však pro psí guláš a koninu. To mám ověřené.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.03.2007 14:17:35

Mimochodm, Kenania- bezci, ktori su v armade (ako ze vacsina aj je) maju prebytok masa v strave. Velmi mastne a vela. Ked su mimo treningovych campov, tak len minimalne. Tergat preto (no, vlastne pre plno inych veci) odmietol ucast na pravidelnych campoch a trenoval sam so svojou skupinou. Oznamil, ze take dietologicke navyky sposobuju, ze Etiopia ich poraza na krosovych sampionatoch :) Treba to brat skor s usmevom. Bezna populacia v Keni (vratane zacinajucich bezeckych hviezd) vidia maso len cez sviatky- nemozu si ho dovolit.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.03.2007 14:48:41

[quote=minusak]Má vypuštění masa z jídelníčku vliv na tmavnutí kůže?

To ne, ale způsobuje to kudrnatost vlasů. Bez masa z mrtvého zvířete se neudrží vlas krásně rovný. Neplatí to však pro psí guláš a koninu. To mám ověřené.[/quote] A jaký máš vlasy teď ? :)

avatar

Hodonín

hyneek muž 23.03.2007 15:13:45

[quote=milan]hyneek :já jím kuře, hovězí… docela často. já si myslím, že pro růst svalů je to důležité. je to teda špatné na žaludek, je tam aj cholesterol, ale já nechcu vypadat jak keňan

Má vypuštění masa z jídelníčku vliv na tmavnutí kůže? :)[/quote] Já nevím. To je divná otázka. Tmavnutí kůže ovlivňuje slunko a hlavně karoten. Já chci mít svaly.

avatar

Hodonín

hyneek muž 23.03.2007 15:27:22

[quote=Mato]Mi­mochodm, Kenania- bezci, ktori su v armade (ako ze vacsina aj je) maju prebytok masa v strave. Velmi mastne a vela. Ked su mimo treningovych campov, tak len minimalne. Tergat preto (no, vlastne pre plno inych veci) odmietol ucast na pravidelnych campoch a trenoval sam so svojou skupinou. Oznamil, ze take dietologicke navyky sposobuju, ze Etiopia ich poraza na krosovych sampionatoch :) Treba to brat skor s usmevom. Bezna populacia v Keni (vratane zacinajucich bezeckych hviezd) vidia maso len cez sviatky- nemozu si ho dovolit.[/quote] jaj, tak to bych si měl vzít k srdci.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.03.2007 15:37:15

[quote=hyneek][qu­ote=milan]hyne­ek :já jím kuře, hovězí… docela často. já si myslím, že pro růst svalů je to důležité. je to teda špatné na žaludek, je tam aj cholesterol, ale já nechcu vypadat jak keňan

Má vypuštění masa z jídelníčku vliv na tmavnutí kůže? :)[/quote] Já nevím. To je divná otázka. Tmavnutí kůže ovlivňuje slunko a hlavně karoten. Já chci mít svaly.[/quote] No být tebou,ještě bych se zamyslel.To vážně není sranda. :)

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 23.03.2007 20:27:25

A jaký máš vlasy teď ?

No Milane, ty jsi mne přinutil, sehnat svůj obrázek (za mlada)

Mám černé,husté a velmi dlouhé a pevné vlasy.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.03.2007 21:22:43

[quote=minusak]A ja­ký máš vlasy teď ?

No Milane, ty jsi mne přinutil, sehnat svůj obrázek (za mlada)

Mám černé,husté a velmi dlouhé a pevné vlasy.[/quote] Dotáhl jsi to do dokonalosti.Všechna čes­t…

avatar

Hodonín

hyneek muž 24.03.2007 12:45:01

[quote=minusak]A ja­ký máš vlasy teď ?

No Milane, ty jsi mne přinutil, sehnat svůj obrázek (za mlada)

Mám černé,husté a velmi dlouhé a pevné vlasy.[/quote] ty máš míň vlasů než já

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.