Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Suplementy a běh

Suplementy a běh

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 1494 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:26 (2012)

Krul muž 23.02.2012 18:24:37

dají se užívat nějaé suplementy k zvýšení vykonnosti a odolnosti při běhu ???

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.02.2012 22:25:26

>> Krul, 23. 02. 2012 18:24:37

o co ti ide ?

zalezi od ucelu, je vela veci co sa daju brat a ja beriem pravidelne niekolko ale beriem to ako sucast stravy nerozmyslam nad tym ze su to suplementy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 23.02.2012 22:30:19

ono ked behas 55km mesacne, suplementy nie su tema… … ;)

a ani ked behas radovo viac

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 24.02.2012 00:04:18

>> rudo, 23. 02. 2012 22:25:26

Mohl bys mi (nám) prozradit konkrétně, co bereš, s jakým účelem a účinkem? Četl jsem zde podobné starší téma, ale nepochopil jsem, jaký vlastně k suplementům zastáváš názor. Zajímal by mne právě ucelený koncept, co a proč brát, čemu se naopak vyhnout.

Motto: www.marek27.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.02.2012 01:57:10

>> marek27, 24. 02. 2012 00:04:18

ja sa vyhybam cukrovym pripravkom, ako napriklad gely sportove napoje, rozne energeticke tycinky a podobne. tiez sa vyhybam proteinovym pripravkom v akejkolvek forme.

podla mna strava aj pri najlepsej snahe neobsahuje dostatok mineralov a dostatok tukov spravnehu typu. v tukoch napriklad komplex omega 3 nie je dostocne v strave, pokial nie si grizly medved a nechytas si lososoy skacuce hore vodopadom kazdy den

bezna strava ma pomer omegy 3 ku 6 asi 1:20 aj horsie donedavna sa odporucal pomer pre zdravie 1:4 co strava nemoze poskytnut teraz sa uz prichadza na to ze pomer by mal byt 1:1 z toho mi vyplyva ze musim denne brat rybi olej, niekedy ho pijem z flasky ked mam cerstvy ale inak beriem kapsule 1500mg a beriem ich 6–10 denne okrem toho ze jem obcas ryby aj rybickove konzervy a jem rozne orechy a semiacka a snazim sa jest chia seeds cim castejsie, vsetko s obsahom omega 3

snazim sa jest trochu suroveho oleja striedam olivovy a ryzovy, malo by v tom byt aj prirodne vitE.

je dobre brat vit D pravidelne v zime by to mala byt samozrejmost ale ja to beriem aj pocas slnecneho leta, kedze sa pred prudkym slnkom vacsinou schovavam.

za uvahu stoji brat CQ10, beriem ho nepravidlene teraz zase ano

z mineralov je dolezite sa sustredit na magnesium Mg a draslik K pricom niektore formy Mg su nedobre stravitelne, ja mam rozne zdroje, napriklad si prisypavam par zrniek epsom salt do pitia, mam koncentrat oceanskej vody z ktorej bola odobrata vacsina sodika a tak ma velku koncentraciu draslika aj magnesia a tiez mam obcas draslikove a magnesiove tabletky

Mg a ine mineraly ako aj velmi kvalitne aminokyseliny su v zelenych tabletkach, napriklad SPIRULINA, tu teraz som zacal jest 6–10 tabletiek denne

magnesium je tiez v tmavozelnych listoch a snazim sa ich jest casto sparene alebo vo vode varene

niekedy si dam silica tabletku

bezne mineralovo vitaminove tabletky su podla mna dost skodlive, anorganicke mineraly a synteticke vitaminy nestravitelne a skodlive, treba sa striktne vyhnut vsetkym suplementom co maju v sebe vapnik

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.