Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » břišní svaly

břišní svaly

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Daniela20 žena 08.02.2007 22:02:18

ahoj, asi to bude jeden z nejzabavnejsich dotazu tohoto fora. ALE je to pro me moc dulezite…takze jestli nekdo vite nejakou radu, jak na to, bude vitana. Je mi 20 let, beham uz treti rok – nic extra, kolem 6–7km, vcera jsem pokorila desitku, ale coz o to. Chtela bych se zeptat, jak si mam vyrysovat brisni svaly? Diky behu tam nejake jsou videt, ale chtela bych vic. Nevite, jak na to? Moc by mi to pomohlo, vsadila jsem se totiz, ze do mesice, tam budu mit poradny brisaky:-) takze diky predem za pomoc, preji hezky den. daniela

avatar

Šťáhlavy

polo147 muž 09.02.2007 01:42:38

Ahoj, na vyrysovani brisnich svalu pomuze jen dieta, samotnym cvicenim (sed/lehy,zvedani nohou ve visu) sice brisni svaly ziskas,ale pokud budes mit na brise i treba jen malou vrstvu tuku tak nikdy videt nebudou, i kdyz budou velmi vypracovane…na tema diety (sacharidove vlny) se urcite ozvou nejaci odbornici tady z fora:)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.02.2007 09:06:52

Suhlas s polom147. Za mesiac sa toho vela stihnut neda, zalezi na vychozim stavu. AK Ti skutocne na tom tak zalezi, tak odporucam navstivit bodybuilding fora, ktorych je na netu vela. Pozri si temy ako „rysovacka“, „predzavodna dieta“… Myslim si, ze hardcore BB dieta je vsak skor na skodu pre bezca. Ako uz bolo povedane- mozes cvicit kolko chces, pokial budes mat viac ako 6–8% telesneho tuku, tak to s tym vyrysovanim bude velmi, velmi tazke. Samotne cvicenie Ti sice svaly spevni, ale ked budu zakryte aj miernou vrstvou tuku, tak ich nikto neuvidi. Zalezi aj vela od genetiky- najma u zien, kde prilisna snaha o znizenie % telesneho tuku moze byt dost nebezpecna.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 09.02.2007 09:10:52

Ahoj, bývalá dělala kalanetiku (denně cca 45minut) a cca po dvou letech měla břicho jako kulturista. Jinak lehčím Pilates taky nic nezkazíš, snad jen to, že zpevněním svalů břišní vrstvy se můžeš odnaučit dýchat břichem(svaly se natolik zpevní, že začneš apriori používat k roztahování plic jen hrudník), což se ti zase může negativně projevit u delších běhů (hodina+) – což jsem si sám ověřil, když se mě lidi při běhu ptali, proč pořádně nedýchám :) … R.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

ČB

pecjan žena 09.02.2007 11:59:25

Ano, bohužel to je o jídle. Doporučuji stránku www.f-sport.cz -tam určitě najdeš přesnou odpověď.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km

thebambus muž 09.02.2007 22:54:39

já jen přidam svou trošku do mlýna cvičit je dle mého názoru nejlepší obyčejné sedy lehy,ale kmitat pouze v rozsahu kde svaly neustále pracují-to znamená ne až nahoru a také ne na zem-ozkoušej si to a určitě tu mez poznáš,pro větší efekt je možné použít i nějaké závaží a nemusíš se bát každodeního cvičení-břišní svaly mají schopnost velmi rychlé regenerace a proto se můžou cvičit každy den.A ještě jedna věc je dobré cvičit s nezapřenýma nohama-to nemá vliv na efektivitu cvičení ale podstatně méně to namáhá páteř.

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 12.02.2007 11:29:02

Břišní svaly jsou asi nejčastěji diskutovaná partie nejen mezi kulturisty. Řekl bych že podle stupně vyrýsování se i všeobecně posuzuje (hlavně v létě na pláži), kdo je jaký sportovec :) Myslím, že to je taková malichernost, a do jisté míry i snažení se o něco ne úplně přirozeného, na druhou stranu uznávám, že výsledný efekt je opravdu VELIKÝ, hlavně před kamarády nesportovci, kteří nedokáží rozeznat, jestli je čas třeba 35 minut na desítku hodný obdivu, nebo ne:-)

Tenhle „problém“ bych rozdělil asi do tří kategiriíí – genetika, výživa, cvičení.

Genetika – pro většinu smrtelníků je dlouhodobě nereálné mít krásně vyrýsovaný „pekáč buchet“. Naše tělo je naprogramováno uchovávat si určité procento tělesné hmotnosti v podobě tukových zásob, které se, hlavně u mužů ukládají právě v břišní oblasti (u žen spíš v oblasti hýždí a stehen).

Výživa – pro co nejlepší vyrýsování je naprosto nezbytné (zase mluvím o většině populace) dodržovat přísnou, nízkotučnou dietu (mnoho informací lze nalézt v kulturistických časopisech, na webových stránkách, ale i ve spoustě odborné literatury). Hlídat si enegrgetickou bilanci a striktně jí dodržovat, protože každý dekagram podkožního tuku velmi ovlivňuje estetický efekt našeho snažení. I samotní kulturisté mají s jejím dodržováním velké potíže. Znám i případ, kdy jedna naše velmi úspěšná kulturistka v předzávodní dietě volala s pláčem svému muži, že je v supermarketu a nemůže si nic koupit – kdo nezažil, těžko pochopí. Pro perfektní efekt vyrýsované muskulatury se používá i spousta podpůrných prostředků, a drastických metod, jako je hladovka a silná dehydratace dosažená užíváním velkého množství diuretik všeho druhu (léky odvodňující organizmus). Nakonec bych rád dodal, že mnoho kulturistů už pár dní po soutěži nevypadá zdaleka tak, jako na pódiu, takže jejich naprosto perfektně „vysekané“ břicho je i u nich jen krátkodobá záležitost – cena je příliš vysoká:)

Cvičení – břišní svalstvo je jedna z největších svalových skupin v našem těle a možná i nejdůležitější spolu se svalstvem zad a šíje – drží naše tělo. Rozsah jeho pohybu, a možnost celkového zatěžování je oproti tomu „neúměrná“, a proto, vzhledem k již zmiňované velikosti partie je skupina břišního svalstva téměř nepřetrénovatelná. Pro perfektní výsledek je tedy nutné cvičit břicho každý den v co největším počtu opakování, rozsahu pohybu a jeho variantách (je to zase hodně individuální záležitost a každý potřebuje k dosažení jisté úrovně ujít jinak dlouhou a krkolomnou cestu). Myslím, že nejlepší jsou zkracovačky v co největším počtu, dále všemožné druhy sklapovaček (nohy vždy volně na zemi, paže uvolněné – netlačíme za krkem nebo hlavou, ale jen se volně dotýkáme palci čela, ukazováčky míří vzad, nebo se lehce přidržujeme ušních boltců – šetříme si tím páteř), přítahy kolen ve visu, přednožování… cviků je opravdu mnoho. A ještě jedna rada. Snad u žádné jiné partie není tak důležité soustředění se na cvičení, prociťování každého pohybu a tím regulovaní svalového napětí v dané partii. Jinými slovy, když tam naházim švihem 100 sklapovaček a budu při tom myslet na večerní rande, je to skoro jako bych to břicho vůbec nezacvičil:-)

Ahoj, Ondra Uher

PS: ještě mě napadá jedna věc. Mnoho lidí má zájem rýsovat něco, čím úplně nedisponuje – chci říct, že lépe se rýsují rozvynuté a silné partie, než atrofované:)

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.02.2007 12:09:46

dovolím si ještě doplnit obsáhlý Ondrův příspěvek: břicho je sval jako každý jiný. Pokud už jsou „snopce“ trochu vidět, může kromě samotného odtučňování (tedy onoho rýsování) pomoci i snížení opakování u některého cviku (za mne sedlehy na hodně šikmé lavičce) s pomocí držené zátěže. Pokud takto člověk s maximálním úsilím dokáže provést 10–12 opakování, dochází k lepší separaci břišních svalů, zvětšení „hloubky dezénu“ a tím i lepšímu vzhledu.

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 12.02.2007 12:10:00

Nevím jestli to souvisí zrovna s rýsováním břišních svalů, ale od té doby co běhám krátké rychlé intervaly, tak jim to dá docela zabrat :)

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.02.2007 13:07:07

Já dělám sklapovačky normální (ale ne úplně nahoru) a pak taky jen na jednu stranu. Levý loket k pravému kolenu a naopak. 2 dotazy: Jak se to dá zvládnout s nohama volně? Jak je nazaháknu pod postel, tak se zvedaji a nedám to. A jak cvičíte ty na jednu stranu? Já udělám sérii na pravou a pak stejný počet na levou, ale viděl jsem už i střídání levá-pravá-levá-pravá-… Tak nevím… Běžec by asi měl mít trochu těch břišních svalů (viz. poznatek Sefa) :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 12.02.2007 13:16:24

To je právě to, Oslíku, že tímhle způsobem necvičíš bříšní svaly, ale spíše sval bedrokyčlostehenní. To, že při těch sklapovačkách nedokážeš udržet nohy na zemi, je dáno tvým slabým bříšním svalstvem a zapojením výše uvedeného bedrokyčloste­henního svalu do vykonávaného pohybu. Na to, abys mohl dělat sklapovačky bez zaklesnutých nohou, je třeba mít silné bříšní svaly.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.02.2007 14:38:49

optimální je držet nohy nejen volně nezaklesnuté, ale myslet na to, aby na zemi ležela celá chodidla. Pokud neudržíš chodidla na zemi, zkus dělat sed-lehy s rukama v bok, nebo zkříženými na hrudi.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.02.2007 14:48:57

Díky. Zkusíme to. A ty cviky levý loket – pravé koleno a opačně? střídat strany po sérii nebo po každém cviku?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.02.2007 15:18:27

add střídání: je to jedno. Když Tě bude bavit střídat, střídej, když ne, odcvič jednu polovinu a potom druhou. Mně příjde zábavnější každé opakování na jinou stranu. Taky se nestane, že si zmrtvíš jednu stranu tak, až druhá už nepůjde;-)

avatar

Daniela20 žena 12.02.2007 20:07:11

ahoj, diky moc vsem, ze jste se mi snazili pomoci, ale nakonec jsem usoudila, ze to, co na brise mam, neni nic az tak hrozneho- mohlo by to byt horsi..nejaky spicek by se tam nasel, ale zatim si nikdo na to nestezoval:-)) Bavi me behat, ale nechci to nejak hrotit, ikdyz ted zrovna mam v planu pulmaraton:-)) Sazka bude asi prohrana, ale muj zaludek aspon bude spokojeny. Takze dik a sportu zdar

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.02.2007 10:40:29

2 Jecminek: Já nevím, mě když to vysvětlovali na rehabilitaci,t ak povídali, že musím na jednu stranu, střídáním se to údajně neposílí vůbec, což mi přijde jako blbost. Jinak jsem včera zkusil chodidla na podlaze s zkřížené ruce na hrudníku – u klasických sklapovaček. Docela jsem se zapotil, ale je to znát… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.02.2007 11:24:27

ta chodila na podlaze zajistí izolovaný pohyb břišními svaly, proto se to taky doporučuje;-). U břicha, stejně jako u každého svalu, záleží na tom, abys při cvičení procvičovanou partii cítil. Pokud ji cítíš, tak zabírá, ať vykládá rehabka co chce. Jestli máš nějaký speciální zájem procvičovat šikmé břišní svaly (třeba štíhlý pas;-), tak velmi účinné jsou nedávno zde diskutované metronomy, nebo třeba jednoduché rotace s tyčí (klidně od smetáku) drženou na ramenou nataženýma rukama. Provádíš potom krátké rychlé kmitavé pohyby menšího rozsahu na jednu a druhou stranu, přičemž držíš celé břicho zpevněné. Pokud budeš cvičit správně, tak navzdory střídání Tě budou strany břicha pěkně bolet;-)

avatar

Hodonín

hyneek muž 23.03.2007 15:32:50

Musíš cvičit. Jez kuře, zeleninu, nejez oškvarky, bůček, hranolky ani knedlíky. čau

avatar

Vyškov

Celkem 613 km
Minulý měsíc 0 km

Stif muž 28.03.2007 21:52:14

takže já mám v posilování ktery dělám 2 dny pak den pauza a trvá 80 minut zařezeno 500 lehů sedů a pak ještě po pár cvikách dalších 200. Na podzim sem přestal jest většinu smaženéch jídel a podobnéch věcí a taky daleko intenzivněji běhat a výsledky byli daleko lepší

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 28.03.2007 22:33:25

Stif: myslím si, že takovouhle kvantitu nejsi schopný udělat nešvihově (tj. se zapojením pouze břišního svalstva). Minimálně poslední kousky stejně budeš tahat přes iliopsoas (jak to psal výše VlastaK). Však si stačí udělat jednoduchý testík (musí být přítomný druhý človíček – pozorovatel). Leh, nohy pokrčené (45 stupňů, chodidla celou plochou na zemi, nesmí se „odlepit“!). Prsty rukou propleteny za hlavou. Pomalu (rychlost šneka je blesk!) pomalu přecházíme jako by do sedu. Norma pro běžnou populaci – 4 prsty nad zemí je dolní úhel lopatky. Pohyb musí být plynulý a pomalý (čím pomaleji, tak více separujete pohyb jen na samotné břišní svaly). Jakýkoli náznak švihového pohybu znamená zapojení jiné svalové skupiny. Proto ten pozorovatel. Znám kamaráda, který udělá 500 sedů-lehů, vánočku má regulérní, ale břišní svalstvo má oslabené… prostě to vše „našvihá“.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.03.2007 14:44:41

před x lety, když jsem ještě kupoval muscle & fitness, vyšlo jedno číslo skoro celé věnované břišním svalům. Mimo jiné si z toho pamatuju, že maximální počet opakování v jedné sérii při skutečně striktní technice je zhruba 30–40. Je-li cvičenec schopen více opakování, dělá něco špatně, nebo se fláká.

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.