Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Triumf v aquatlonovém poháru slaví Volár s Fairaislovou

Triumf v aquatlonovém poháru slaví Volár s Fairaislovou
foto: archiv ČTA

Česká triatlonová asociace | 22.04.2018 | přečteno: 2564×

Český pohár v aquatlonu zná své vítěze. Z triumfu v AQUATLON CZECHTRISERIES se radují Jan Volár a Iveta Fairaislová. Oba se na první místa svých kategorií posunuli díky výhrám při Aquatlonu Praha 11, který se uskutečnil v sobotu 21. dubna. Nejlepším týmem je E.ON Triathlon Team.

Aquatlon Praha 11 uzavřel letošní ročník AQUATLON CZECHTRISERIES, který zahrnoval také další čtyři pohárové závody – v Českých Budějovicích, Jablonci nad Nisou, Příbrami a Karviné. Závodníkům se přitom do celkového pořadí započítávaly tři nejlepší výsledky.

Už před pražským závodem tak bylo jasné, že o celkový triumf budou bojovat zejména Jan Volár s Ivetou Fairaislovou, kteří do té doby posbírali po dvou vítězstvích. V hlavním městě je nejprve čekalo 400 metrů plavání v bazénu Jedenáctka a následně 5 200 metrů běhu v přilehlém Parku u Chodovské tvrze. „Tam máme skvělé zázemí i díky podpoře od hlavního města Prahy a městské části Praha 11,“ říká Karel Hájek z pořadatelského Prague Triathlon Teamu, který na startu přivítal 260 závodníků.

V závodě mužů nejlépe zaplaval Šimon Koblížek. Jan Volár na něho ale ztratil pouhých pět desetin sekundy. „Plavání dnes bylo docela dobré. Věděl jsem, že kluci mají nahlášený lepší čas než já, ale pořád jsem se držel před nimi. Pocitově to bylo hodně dobré, i když třeba závěrečný čas tak kvalitní nebyl,“ zhodnotil plaveckou část Jan Volár.

Celkové vítězství si pak velmi suverénním způsobem pohlídal v běžecké části, když se už během prvního ze čtyř kol odpoutal od svých soupeřů. Druhého Filipa Václavíka porazil závodník Etriatlon Teamu o 52 vteřin, třetího Filipa Michálka pak o minutu a deset vteřin. „Bylo docela teplo. Ale říkal jsem si, že čím rychleji poběžím, tím větší kolem bude vítr a tím míň mi to bude vadit,“ dodal s úsměvem v cíli.

Po triumfech v Českých Budějovicích a Karviné si tak připsal do celkového pořadí českého poháru třetí vítězství a tím i celkové prvenství. „Jsem rád, že se mi podařilo pohár vyhrát. Musím ale uznat, že to pro mě bylo zjednodušené tím, že nikdo jiný z reprezentace nepřijel, protože jsou na soustředění,“ uz­nal.

V kategorii žen byla před závodem situace obdobná. Iveta Fairaislová měla na kontě dvě vítězství (v Příbrami a Karviné) a pokud chtěla pomýšlet na celkové prvenství, musela v Praze zvítězit. Situaci ji měla nejvíce zkomplikovat Tereza Čapková, aktuální mistryně republiky. Ta ale na start nepřijela, protože ji trápí vleklá nemoc a lehké zranění nohy.

V bazénu Iveta Fairaislová zaplavala třetí nejrychlejší čas, když na nejlepší Michaelu Procházkovou ztratila 15 vteřin. „Opět nejsem spokojená s plaváním. Byla jsem ještě horší než minule, tak na tom budu muset zapracovat, protože takhle by to nešlo,“ uvedla sebekriticky závodnice TCV Jindřichův Hradec.

V běžecké části ovšem ztrátu velmi rychle smazala a s velkým náskokem běžela první. Druhou Terezu Svobodovou porazila o 26 vteřin, třetí Hanku Randákovou dokonce o 2 minuty a 26 vteřin.

Připsala si tak třetí vítězství a celkové prvenství v AQUATLON CZECHTRISERIES. „Ani jsem do poháru nešla s tím, že bych ho chtěla vyhrát. Ale nakonec mi závody dobře vycházely termínově, tak jsem je objela a vyšlo to,“ smála se v cíli.

V soutěži týmů bere první místo E.ON Triathlon Team Nejlepším klubem byl v letošním roce táborský E.ON Triathlon Team, který v celkovém pořadí nasbíral 398 bodů a obhájil tak loňské prvenství. Druhé místo vybojoval KONRAD TOOLS TEAM, třetí pak TCV Jindřichův Hradec.

Aquatlonová sezona je u konce. Už za týden se ale rozjede ta triatlonová – závodem Super Šprint FTVS Bratislava odstartuje TRIATLON CZECHTRISERIES (český pohár v olympijském a sprint triatlonu).

Výsledky

Aquatlon Praha 11, 21. dubna 2018

Muži: 1. Jan Volár 21:02,2, 2. Filip Václavík 21:54,7, 3. Filip Michálek 22:12,5 Ženy: 1. Iveta Fairaislová 24:04,7, 2. Tereza Svobodová 24:30,7, 3. Hanka Randáková 26:30,1 Kompletní výsledky najdete zde.

AQUATLON CZECHTRISERIES 2018

Muži: 1. Jan Volár 3000, 2. Filip Václavík 2820, 3. Radim Grebik 2800 Ženy: 1. Iveta Fairaislová 3000, 2. Alžběta Hrušková 2900, 3. Tereza Svobodová 2800 Týmy: 1. E.ON Triathlon Team 398, 2. KONRAD TOOLS TEAM 391, 3. TCV Jindřichův Hradec 388

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 22.04.2018 09:11:12

Český pohár v aquatlonu zná své vítěze. Z triumfu v AQUATLON CZECHTRISERIES se radují Jan Volár a Iveta Fairaislová. Oba se na první místa svých kategorií posunuli díky výhrám při Aquatlonu Praha 11, který se uskutečnil v sobotu 21. dubna. Nejlepším týmem je E.ON Triathlon Team.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.