Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Čeští triatlonisté bojovali na Světovém poháru i mistrovství světa

Čeští triatlonisté bojovali na Světovém poháru i mistrovství světa
foto: ITU Media

Česká triatlonová asociace | 06.05.2019 | přečteno: 1997×

Španělsko se minulý víkend stalo centrem světového triatlonu. Pontevedra hostí multisportovní mistrovství světa, které pokračovalo šampionátem v dlouhém triatlonu. Nejlépe si tam vedl třináctý Lukáš Kočař. V Madridu se konal závod Světového poháru, kde si nejlepší umístění připsala šestnáctá Petra Kuříková. V elitních kategoriích se představilo hned sedm českých reprezentantů.

Světový pohár v Madridu

Madrid patří spolu s Karlovými Vary k nejkrásnějším městům triatlonového kalendáře. Závodí se totiž v nejbližším okolí Královského paláce. 750 metrů plavání se odehrálo v parku v umělém jezeře. 20km cyklistika se skládala z krátkého přejezdu k druhému depu a tří okruhů, které zahrnovaly i náročná stoupání. Pořadatelé uváděli maximální sklon 28,2 %. Pětikilometrový běh pak už byl rovinatý.

K největším favoritkám závodu žen se řadila Vendula Frintová, která nastupovala se startovním číslem 2. Druhou českou zástupkyní v Madridu byla Petra Kuříková. Plaveckou část zakončila Vendula Frintová na 23. pozici se sedmnáctivteřinovou ztrátou na čelo závodu. Díky rychlému depu ale vstupovala do cyklistiky z 9. příčky. Petra Kuříková byla po plavání na 34. příčce s půlminutovou ztrátou na první místo.

V cyklistické části se na špičce závodu utvořila přibližně desetičlenná skupina, ve které v prvních kilometrech pracovala také Vendula Frintová. Pak se ale projevily její zdravotní problémy. „Bohužel mě včera postihly střevní problémy a dnes jsem doplatila na jejich následky. Stále to nebylo ideální, chyběla síla a na kole mi bylo na zvracení, takže jsem musela odstoupit,“ vysvětlila.

Petra Kuříková pracovala ve druhé skupině, která čítala přibližně 25 závodnic. Do druhého depa dorazila na 21. pozici s odstupem 43 vteřin. V běžecké části se pak dokázala posunout dopředu a cílem proběhla na 16. místě s odstupem minuty a 25 vteřin na vítězku.

Tou se stala ve francouzském souboji Emilie Morierová, která o pouhou vteřinu porazila svou krajanku Sandru Dodetovou. Bronz si z Madridu odvezla Italka Angelica Olmoová.

Také v závodě mužů mělo Česko dva zástupce. František Linduška opouštěl vodu na 29. pozici s 25vteřinovou ztrátou na nejlepšího plavce. Z depa pak vyjížděl na 23. místě. Jan Čelůstka byl po plavání na 40. místě se ztrátou 37 sekund.

Na čele se pak utvořila početná skupina téměř 30 závodníků, ve které nechyběl ani Linduška. Čelůstka pracoval ve druhé skupině na 28. až 46. místě, která si do druhého depa přivezla přibližně 40vteřinové manko.

Do běžecké části František Linduška vstupoval z jedenácté pozice. Velmi dobrou příčku bohužel neudržel a cílem proběhl na 17. místě se ztrátou 49 vteřin na vítěze. Jan Čelůstka byl po cyklistice na 41. příčce. A na tomto místě závod také dokončil.

V těsném a mimořádně dramatickém finiši zvítězil Němec Justus Nieschlag, jehož těsné prvenství před krajanem Lassem Lührem musel potvrdit až fotofiniš. Bronz získal domácí Roberto Sanchez.

Multisportovní mistrovství světa v Pontevedře

3 km plavání. 130 km cyklistiky. 30 km běhu. To byly distance, které čekaly na účastníky mistrovství světa v dlouhém triatlonu. To se uskutečnilo v sobotu 4. května v rámci multisportovního světového šampionátu Mezinárodní triatlonové unie.

V závodě mužů nastoupili Lukáš Kočař a Petr Soukup. První z nich si připsal 19. nejrychlejší plavecký čas (ztráta 1:49), druhý jmenovaný byl po plavecké části na 28. příčce (+4:13). Během cyklistické části se pak oba dokázali posunout vpřed – Lukáš Kočař vstupoval do běhu ze 13. pozice, Petr Soukup byl deset příček za ním.

Lukáš Kočař si třinácté místo udržel až do cíle, když na vítěze ztratil 17 minut a 34 vteřin. Petr Soukup se dokázal posunout na 20. příčku se ztrátou 29:39.

Závod ovládli domácí závodníci. Zvítězil Javier Goméz, stříbro vybojoval Pablo Dapena. Bronz si odvezl Slovinec Jaroslav Kovačič.

Do závodu žen nastoupila Helena Kotopulu, která z vody vylézala na devatenáctém místě se ztrátou 9 minut a 35 sekund. V průběhu celého závodu se jí ale dařilo posouvat se vpřed. V cyklistické části poskočila na 16. místo. Cílovou branou proběhla na 14. příčce se ztrátou 44 minut na vítězku.

Tou se stala Belgičanka Alexandra Tondeurová. Druhá doběhla Španělka Judith Vaquerová, třetí byla její krajanka Anna Nogueraová.

Světový pohár, Madrid, 5. května 2019

Ženy: 1. Emilie Morierová (FRA) 1:02:18, 2. Sandra Dodetová (FRA) 1:02:19, 3. Angelica Olmoová (ITA) 1:02:30 … 16. Petra Kuříková 1:03:43, Vendula Frintová nedokončila.

Muži: 1. Justus Nieschlag (GER) 55:51, 2. Lasse Lührs (GER) 55:51, 3. Roberto Sanchez (ESP) 55:57 … 17. František Linduška 56:40, 41. Jan Čelůstka 58:16

Kompletní výsledky: https://triathlon.org/…on_world_cup

Mistrovství světa v dlouhém triatlonu, Pontevedra, 4. května 2019

Ženy: 1. Alexandra Tondeurová (BEL) 5:48:01, 2. Judith Vaquerová (ESP) 5:50:06, 3. Anna Nogueová (ESP) 5:51:33 … 14. Helena Kotopulu 6:32:07

Muži: 1. Javier Goméz (ESP) 5:05:39, 2. Pablo Dapena (ESP) 5:11:21, 3. Jaroslav Kovačič (SLO) 5:12:02 … 13. Lukáš Kočař 5:23:13, 20. Petr Soukup 5:35:18

Kompletní výsledky: https://triathlon.org/…hampionships

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 06.05.2019 08:03:24

Španělsko se minulý víkend stalo centrem světového triatlonu. Pontevedra hostí multisportovní mistrovství světa, které pokračovalo šampionátem v dlouhém triatlonu. Nejlépe si tam vedl třináctý Lukáš Kočař. V Madridu se konal závod Světového poháru, kde si nejlepší umístění připsala šestnáctá Petra Kuříková. V elitních kategoriích se představilo hned sedm českých reprezentantů.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.