Brownlee o víkendu vyhrál St. George, Zadák zase Krušnomana

Michal Piloušek | 10.05.2017 | přečteno: 3207×

Nevšední konkurence se sešla na prestižním polovičním Ironmanu v Utahu. Svou premiéru si v sérii Ironman měl odbít Alistair Brownlee, dorazili ale také ex mistr světa Sebastian Kienle, kanadský rychlík Lionel Sanders, olympionici Ben Kanute a Tim Don. Nechyběli ani specialisté Ben Hoffman, Brent McMahon nebo loňský mistr světa v Xterra triatlonu Josiah Middaugh. Mezi ženami byla jednoznačně hlavní favoritkou Holly Lawrence.

Ironman St. George 70,3, North American Championship

Olympijský vítěz Alistair Brownlee nenechal nikoho na pochybách o oprávněných ambicích na tratích středního triatlonu. Pouze v plavání před sebe pustil dalšího ITU specialistu Bena Kanute, za nimi vybíhali z vody Hayes a Appleton. Skupina hlavních favoritů ztrácela 40 vteřin, Sebastian Kienle dvě minuty a skvělý cyklista Sanders minuty tři. Očekávaná stíhací jízda se sice konala, ale Brownlee se jako jediný nenechal skvělými cyklisty dojet. Do druhého depa tak přijel s náskokem tří minut před Kienlem a Sandersem. Ač britský šampion nezaběhl nejrychlejší běh (ten si připsal Lionel Sanders, 1:12:19), tak mu jeho výkon 1:14:49 stačil na pohodové vítězství. Druhé místo bral skvěle běžící Kanaďan, třetí skončil Sebastian Kienle. Ženskou kategorii dle všech předpokladů ovládla suverénně aktuální mistryně světa Holly Lawrence. Už po plavání vedla s náskokem 3 vteřin před Ellie Salthouse, na kole ale pořádně šlápla do pedálů a do depa si dovezla více než 7 minut náskoku před Salthouse, další minutu ztrácela třetí Jeanni Seymour, čtvrtá dorazila Rachel Joyce. Nejrychlejší běh předvedla Seymour, ale i tak to na Britku Lawrence nestačilo. Třetí místo obsadila Ellie Salthouse. Kompletní výsledky zde: http://ap.ironman.com/…tracker.aspx?…

Krušnoman Long Distance Duathlon

Tradiční otvírák elitní domácí sezóny pod taktovkou Krušnomana I., tedy Tomáše Langhammera se v sobotu odehrál v malebném horském středisku Klíny. Účastníci měli na výběr z krátké a dlouhé varianty kopcovitého duatlonu, závody byly připraveny i pro děti. Místní závod je nejen pověstný náročnými tratěmi, ale také nepředvídatelným počasím. Letos na závodníky čekala mlha. Po startu se vedení početného startovního pole ujal Petr Soukup, náročný pětikilometrový běh zvládl za 19:30 a přiběhl do prvního depa jako první. Na dohled za ním byl ale Karel Zadák, ten ihned po nasednutí na kolo nasadil vražedné tempo a Soukup se musel smířit se samostatným putováním krušnohorskou krajinou. Za ním se drží nejlépe David Jílek a Václav Holub. Do druhého depa dorazil jako první Zadák se sedmiminutovým náskokem na Petra Soukupa, za ním přijíždí po minutě Jílek a Holub. Druhý běh, který měřil 15km, příliš nepřeházel celkové pořadí. Petr Soukup, ač mohutně stahoval, bral stříbro, třetí skončil David Jílek. Ženskou kategorii s převahou vyhrála českobudějovická Jana Candrová. S odstupem 19 minut dorazila druhá Jana Brandlová a třetí po dalších osmi minutách dokončila Markéta Hronová. Výsledky: ZDE http://czechtriseries.cz/…ts/race/2252

Ironman Australia

Tradiční „celý železňák“ se jel 7. května u protinožců. Pozici hlavního favorita nepotvrdil Tim Reed, kterého předčil svým výkonem 8:15:36 David Dellow, trojici domácích borců na pódiu doplnil Clayton Fettel. Mezi ženami triumfovala Laura Siddal, druhá skončila Michelle Gailey a třetí Jessica Mitchell.

Ironman 70,3 Vietnam

Na opačné straně zeměkoule se konal další poloviční Ironman. Ve vietnamské sauně zvítězil Tim Van Berkel, stříbro si odnesl Rus Ivan Kalashnikov a bronz Mike Phillips. Pozici favoritů nepotvrdili australští borci Pete Jacobs a Luke McKenzie, defekt postihl Michaela Realerta. Nás potěšil svým debutem mezi profíky Jakub Langhammer. Po nepovedeném plavání se na kole posunul do kontaktu s první desítkou a vynikajícím během na konec obsadil 8. místo v profi kategorii. Maďarka Anna Eberhardtová si mezi ženami připsala prvenství, druhé místo obsadila zkušená Dimity Lee Duke a třetí skončila Leanne Shiu Yan Szeto z Hong Kongu.