Frintová byla nejlepší Češkou v závodě MS v Kapském městě, smolnou premiéru zažil Volár

Česká triatlonová asociace | 25.04.2016 | přečteno: 1453×

Třetí závod seriálu mistrovství světa v triatlonu hostilo o víkendu Kapské město a na startu se objevili hned čtyři čeští triatlonoví reprezentanti. Nejlépe si vedla Vendula Frintová, která opět zajela výborný závod a brala 15. místo, Petra Kuříková doběhla na 34. místě. Jan Čelůstka bojoval o další potřebné body pro kvalifikaci na OH v Riu a skončil na 26. místě. Jan Volár zažil smolnou premiéru a obsadil 59. místo.

Po závodech v Abú Dhabí a australském Gold Coast se nejlepší triatlonisté planety přesunuli do Kapského města. Plavání na sprint distanci o délce 750 metrů absolvovaly kvůli studené vodě poprvé letos v neoprenech. Pro zlato a stříbro si v ženském závodě doběhly dvě Britky, Non Stanfordová a Jodie Stimpsonová. Třetí místo po výborném plavání a výbušné cyklistice získala Bermuďanka Flora Duffyová, která na místních tratích trénuje.

Nejrychlejší z Češek byla podle očekávání Vendula Frintová, která doběhla na 15. místě. „Jedná se o další solidní výsledek, ale přeci jen nálepka exkluzivity TOP 10 tam chybí. Po naprosto excelentním plavání, kdy jsem lezla z vody na 4. místě (je vidět, jak moc pomáhá být nasazená vysoko v žebříčku), se na kole sjelo téměř celé startovní pole a já na běhu opravdu neměla svůj den,“ hodnotila své vystoupení těsně po závodě.

Šéftrenér reprezentace Honza Řehula k tomu dodal: „Na kole jela výborně, ale při běhu jí byl hlavním nepřítelem ledový vzduch, který byl limitujícím faktorem skvěle rozjetého závodu.“ Druhá Češka na startovní čáře Petra Kuříková doběhla 34., ale spokojená příliš nebyla. „Ve vodě jsem se připletla do většího množství pranic a také jsem měla problém rozepnout neopren. Naštěstí jsem však zvládla chytit hlavní balík. Překvapivě jediný, který v závodě byl. Konečné pořadí se rozhodovalo v běhu. Bohužel mě nohy na poslední disciplíně moc neposlouchaly,“ zhodnotila průběh závodu Kuříková.

V mužském závodě se potřetí v řadě letos na nejvyšší stupeň probojoval Španěl. Tentokrát poprvé v kariéře Fernando Alarza. Jeho krajan a favorit závodu Mario Mola bral čtvrtou příčku. O stupínek výš než na minulém závodě v Gold Coast – tedy na druhou příčku – vystoupal Jonathan Brownlee a naznačil, že jeho forma pro olympijské Rio roste. Bronzovým mužem byl Francouz Dorian Coninx.

Zlínský triatlonista Jan Čelůstka zajel vyrovnaný závod ve všech disciplínách a 26. příčka je v nabité konkurenci kvalitním výsledkem. „Honza vylezl ve druhé skupince čítající cca 30 borců a na čelní 12tičlenou skupinu měli v druhém depu přibližně 20 vteřin zpoždění, solidní běh mu vynesl umístění v první třicítce,“ řekl šéftrenér reprezentace Jan Řehula.

Křest ohněm v podobě premiéry mezi Elite čekal na mladého Jana Volára, pro kterého je start na každém takovém závodě obrovskou zkušeností. V konkurenci nejlepších triatlonistů světa skončil na 59. místě. Bohužel měl při své premiéře velkou smůlu, když si při svlékání neoprenu sundal omylem i závodní dres a doslova se „zasekl“ v prvním depu a ztrátu již neměl šanci dohnat.

Dějištěm dalšího závodu Světové série bude v polovině května japonská Jokohama.