Truhlář a Brychtová opanovali úvodní závod Českého poháru v duatlonu

Česká triatlonová asociace | 19.04.2015 | přečteno: 1265×

V Dobroslavicích u Ostravy o víkendu odstartoval Český pohár v duatlonu. Tento seriál závodů se vrátil po několikaleté odmlce a zažil tak znovuobnovenou premiéru. Vítězi oblíbeného jarního klání se stali Luboš Truhlář a Anna Brychtová.

Závodu s názvem Dobroslavický jarní duatlon 2015 se zúčastnilo 120 sportovců, kterým bohužel moc nepřálo počasí. Čtyřstupňová teplota a pošmourno však nezabránily tomu, aby ze sebe sportovci vydali maximum. K vidění tak byl napínavý závod.

Na mužské kategorie dospělých, juniorů a dorostenců čekaly tratě 5km běhu, 30km na kole a 3km běhu. Nejlépe si s touto porcí poradil Luboš Truhlář, kterému k triumfu pomohl čtvrtý nejrychlejší první běh, druhé nejrychlejší kolo a druhý nejrychlejší druhý běh. Stříbro vybojoval Petr Minařík, který za vítězem zaostal o 18 vteřin. Třetí doběhl Petr Hudeček. Ženy bojovaly na kratších distancích, konkrétně 3km běhu, 20km na kole a 2km běhu. Suverénním způsobem zvítězila Anna Brychtová. Ta nenašla přemožitelku v úvodním ani v závěrečném běhu a nejrychlejší byla i v cyklistice. V cíli byla první s pohodlným náskokem sedmi minut. Druhá doběhla Anna Bohatá, třetí místo patří Lucii Materové, jejíž otec byl ředitelem závodu.

„Samozřejmě mě umístění Lucky moc těší. Jsem však trochu smutný, že nám nevyšlo počasí. Ale s tím se nedá nic dělat. Byla tady slušná konkurence a kromě starých známých tváří jsme viděli i nové. A z toho máme radost. Jsem také rád, že se povedl i vložený závod v podobě běhu zámeckým parkem. Ten si nenechalo ujít asi 25 mladých sportovců,“ zhodnotil ředitel závodu Rostislav Matera.

Nad seriálem závodů Českého poháru v duatlonu převzal záštitu ministr školství mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek. Dalšími podniky ČP v duatlonu budou Krušnoman LONG Duatlon, Klasik Duatlon, NO+BL Duatlon Žamberk a Koutyman.

Výsledky: Dobroslavický jarní duatlon 2015, 1. závod Českého poháru v duatlonu Muži: 1. Luboš Truhlář 1:18:06.71, 2. Petr Minařík 1:18:24.20, 3. Petr Hudeček 1:19:12.75. Ženy: 1. Anna Brychtová 58:26.99, 2. Anna Bohatá 1:05:24.64, 3. Lucie Materová 1:05:46.40.