Ospalý se šesti mladíky brali na MČR štafet 10. místo

Česká triatlonová asociace | 23.06.2014 | přečteno: 1949×

Otrokovický Moraviaman měl být závodem, kde se měli na tratích ironmana poměřit dva elitní čeští triatlonisté Petr Vabroušek a Filip Ospalý. Zatímco prvně jmenovaný se na start individuálního závodu postavil a zvítězil, Ospalého do boje s 226 kilometry nepustily operovaná kolena. Přesto se ale zúčastnil závodu štafet a se svými parťáky vybojoval 10. místo.

V rámci oblíbeného ironmanu Moraviaman v Otrokovicích, který byl třetím dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu, se uskutečnil i EQUINOX štafetový závod. Ten začínal hodinu po startu jednotlivců v 8 hodin.

Úkolem bylo absolvovat celý dlouhý triatlon. Ve štafetě přitom mohlo být až 11 závodníků. Ospalý je po operaci menisků, ale už může plavat a jezdit na kole. Proto pod svá křídla vzal triatlonové mládí a postavil štafetu s názvem EQUINOX junior team. Členy této štafety byli kromě matadora Ospalého i chlapci ze zlínského plaveckého oddílu a syn železného muže Petra Vabrouška Filip.

„V týmu jsme měli 13-ti a 14-tileté kluky Milana, Matěje, Honzu, Aleše, Martina a Filipa Vabrouška,“ prozradil složení štafety Ospalý a řekl, jak se s porcí 226 kilometrů jeho tým popasoval.

„Já jsem plaval první plavecký úsek (1270 metrů), poté plaval Milan, pak Matěj. Na kole jsem jel první polovinu tratě (90 kilometrů) a pak opět Milan a Matěj jeli každý jeden okruh (45 kilometrů). Ostatní mládenci se podělili o běžecký maraton,“ uvedl Ospalý.

EQUINOX junior team si vedl statečně a v konkurenci 68 štafet obsadil skvělé 10. místo v čase 9:14. „Kluci podali na svých úsecích skvělé výkony a doufám, že na závod budou dlouho vzpomínat jako já a třeba někdy v budoucnu pojedou celý dlouhý triatlon sami,“ přál si na závěr Ospalý.