Frintová brala v závodě SP v Austrálii 22. místo

Česká triatlonová asociace | 16.03.2014 | přečteno: 2253×

Vendula Frintová, Jan Čelůstka a Přemysl Švarc. Toto trio českých triatlonových reprezentantů se v sobotu představilo v závodě Světového poháru v australském městě Mooloolaba a nejlepší výsledek zajela Frintová, třetí žena v anketě Nutrend Triatlonista roku 2013. Frintová tratě sprint triatlonu zvládla za 1:03:33 a obsadila 22. místo.

Ztráta na vítěznou Američanku Gwen Jorgensenovou byla 3:38. Druhé místo brala další Američanka Katie Hurseyová, třetí doběhla Japonka Ai Uedaová.

Mezi muži bral 32. místo v čase 56:23 Jan Čelůstka, Přemysl Švarc skončil na 52. místě v čase 58:22. „Plavání v pohodě v balíku i s rezervou. To jsem ještě netušil, co přijde. Jakmile jsem měl používat nohy, tak bylo vše špatnš. Přeběh do depa, kolo i samotný běh jsem prostě nemohl. Ale závod jsem šel z plného tréninku a měl to být spíš test, který zjistí, kde je třeba zabrat. Zbyškovi moc nezavidim, co bude muset vymyslet. Příští týden už bych chtěl cítit, že závodím,“ uvedl ke svému výkonu Švarc.

Závod ovládl Španěl Mario Mola před Jihoafričanem Richardem Murraym a Švýcarem Svenem Riedererem.

Kompletní výsledky naleznete na webu Triathlon.org.