Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » lymfaticke uzliny - Mízní uzlina

lymfaticke uzliny - Mízní uzlina

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Banská Bystrica

Celkem 11 km
Minulý měsíc 0 km

SVKmatej muž 29.11.2012 13:33:10

Ahojte, mate niekto skusenost so zvacsenymi lymfatickymi uzlinamy … krk a slabiny. Je dost krute obdobie behaju sa objemy a von 8C a 100% vlhkost! Uz cez mesiac mam na dotyk zvacsene lymfaticke uzliny na krku (asi hrdlo a nosne dutiny) a v slabinach (tie neviem z coho). Ale co je cudne ze ma vobec nebolia. Co ako ste na to vy??

avatar

Rakovník

lassie žena 29.11.2012 14:19:54

Já bych se nepídila tady na fóru, ale někam si s tím došla, pokud to do pár dnů nepřejde samo.

avatar

Celkem 4473,27 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:54 (2013)
půlmaraton: 1:59:14 (2013)

Berunda žena 29.11.2012 16:30:47

Ahoj, tak v tříslech se mi nedávno uzliny taky zvětšily a na dotek byly bolestivé. Asi po dvou dnech zmizely. Ještě jsem nic takového nezažila. bylo to po delším běhu (13km). Zmizelo to samo, tak to dál neřeším. Jestli se s tím potýkáš delší dobu, tak zajdi radši k odborníkovi.

Motto: Když už nemůžeš, tak přidej.
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 29.11.2012 23:34:56

>> SVKmatej, 29. 11. 2012 13:33:10

pletenec lymf. uzlin v krku filtruju hlavu a v slabinach panvovu cast a dolne koncatiny. Pokial dojde k pretazeniu lymf. systemu toxinmy, parazitmy, acidozou, hlienom atd., tak sa uzliny zduria. Skus vylucit aspon na cas hlienotvorne potr. (muka, cukor, mliecne vyrobky) a skus zneutralizovat pH mocu aspon raz za den nad 7,2 a nie menej ako 6,0

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.11.2012 00:13:22

strava je samozrejme dolezite je treba si pozriet mapku ako lymfa cestuje v tele systemom

v slabinach uzlina bolia – zvacsia sa ako dosledok nadmerneho svinbstva iduce z noh hore, tyopicky sa tak hlada infekcia na nochach od prstov az po slabiny, pri zbysenom behani to mozu byt nadmerne mnozstva toxinov a pruduktov metabolizmu v nohach

zaklad je max vyriesit stravu a znizit zataz noh az kym uzliny neodpuchnu a dalej pomahat toku lymfy zo slabinovych uzlin hore chrbtom. situacia moze signalizovat ze lymfa nemoze odtekat hore chrbtom – moze byt to byt signal ztuhnuteho spodneho chrbta – neohybnost necvicenie chrbta atd

v krku uzliny siganlizuju ze nadmerna lymfa sa vali dolu z hlavy – moze to byt vytvorene v hlave ako infekcia atd ale mopze to byt aj svinstvoi co sa dostane z noh cez chrbat do hlavy a pokracujue dolu krkom do prednej casti hrudnika a do brucha kde sa ma vstrebat do criev a vylucit

mnasaz krku smerom dolu akoby smerom ku srdcu pomoze uvilnit krcne uzliny – opatrne ale treba zabezpecit niekolkokrat denne cistenie creva aj pomocou vyplachov sanky atd.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 30.11.2012 11:55:42

>> andyxx7, 29. 11. 2012 23:34:56

Zásaditá moč → kameny. Referenční meze jsou 4.5 – 6, po ránu blíž k té dolní (kolem 5.0). Čím má pomoct zmíněná neutralizace moči?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 30.11.2012 20:44:45

>> oblivion, 30. 11. 2012 11:55:42

dovolim si citovat z jednej knihy:

Nadměrná spotřeba bílkovin (mnohé v těle působí jako drátěný kartáč), kyseliny a zahleňující látky (mléko, složené cukry atd.) rovněž nesmírně zatěžují lymfatický systém, neboť ho ucpávají a ochromují. Všechno dohromady představuje obrovskou zátěž imunitního systému a vyvolá silnou imunitní reakci a buněčnou autointoxikaci, která má za následek prudký pokles buněčné aktivity a smrt. Pokud dojde k přetížení lymfatického systému toxiny, parazity, buňkami oslabenými acidózou, hlenem, metabolickým odpadem atd., lymfatické uzliny zduří.

Inak tych 4,5–6,0 mas odkial? To mi pripada na modernu medicinu, aby si lekari nahanali k sebe pacientov. Ja pod 6,0 klesnem, len ked si dam raz za 3–4 mesiace 2dcl vina. Vtedy mam rano okolo 5,6. Tych 4,5 by som musel mat snad po nejakom bravcovom(veprovom) vyvare. Ten je silne zakyselujuci. Nevidim dovod, preco by som si mal bunky a organy machat v kyseline.

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.11.2012 21:03:37

>> andyxx7, 30. 11. 2012 20:44:45

suhlasim s prvou castou zlozeneho vyroku.

strava je vacsinou nevhodna a sposobje prekyslenie organizmu co je zakladnou pricinou vacsiny zdravotnych problemov a mali by sme sa snazit vyhybat kyselinotvornym jedlam – je rodiel medzi pojmom kyselinove jedlo a kyselinotvorne jedlo – pri tom druhom sa jedlo premeni na kyselinu az nasim travenim alebe nedokonalym travenim. potial teda vsetko v poriadku

ovsem meranie PH mocu je velmi zavadzajuce pretoze mi v skutocnosti nic nehovori o vnutornom prostredi o tm cim mam spravnu stravu alebo nie a hlavne nie o tom ci mam dostatok zasaditych mineralov alebo nie. Ludia co sa v tom vrtaju hlbsie a robia rozne extremne experimenty zistili ze dostavaju casto opacne indikacie meranim PH mocu a tak sa od tohoto v stravovacich systemoch upusta.

PH krvi ma len take male odchylky ze sa neda merat doma amatersky no a ked je clovek v nemocnici tak ma automaticky kyselu a kyselinotvornu stravu ale aj kyselinotvrone psychicke prostredie ze zas nam to k nicomu nepomoze v praxi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 10

10 km: 0:35:57 (1975)
půlmaraton: 1:51:35 (2008)
maraton: 3:26:06 (1987)

mirek koubek muž 30.11.2012 22:41:52

>> SVKmatej, 29. 11. 2012 13:33:10

Doporučuji bezodkladnou návštěvu lékaře. Vím o tom své.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 11 km
Minulý měsíc 0 km

SVKmatej muž 01.12.2012 10:54:41

jop bol som u doktora, pozerala mi to. urobila mi vyter hrdla. ale ze to mam pravdepodobne z behanie a dlhodobeho pretazenie. kazdy rok chodime pravidelne na preventivku tak idem za par dni tak uvidim co ukaze moc a krv :-)

avatar

kate662 žena 03.08.2023 08:25:41

Ahojte. Mám starú babku, ktorej minulosť bola sprevádzaná častými problémami týkajúcimi sa lymfatických uzlín. Už pred niekoľkými rokmi si všimla, že uzliny na jej krku sa zväčšili a pociťovala na nich tlak. Navštívila lekára, ktorý jej potvrdil, že má zväčšené uzliny, a poslal ju na ďalšie vyšetrenia. Počas týchto vyšetrení sa zistilo, že jej uzliny sú zápalového charakteru a mala aj zvýšené hodnoty zápalových markerov v krvi. Preto musela podstúpiť niekoľko testov vrátane biopsie uzlín a CT skenovania, aby sa vylúčila prítomnosť zhubného ochorenia. Našťastie, vďaka dôkladne napísaným informáciám na internete, najmä tomuto článku https://zdravoteka.sk/…icke-uzliny/, sa potvrdilo, že jej problém nesúvisí s rakovinou, ale skôr ide o chronický zápal lymfatických uzlín. Nasledovala liečba antibiotikami a protizápalovými liekmi, ktorá výrazne zlepšila jej stav a zmenšila uzliny. Avšak nedávno sa jej stav opäť zhoršil a začala mať častejšie infekcie, ktoré trvajú dlhšie než obvykle. Znova má zväčšené uzliny na krku, pod pazuchami a v slabinách. Okrem toho sa sťažuje na častú únavu a bolesti hlavy. Babka už bola opäť u lekára a momentálne čaká na výsledky ďalších testov. Ak sa niekto z vás stretol s podobným problémom, veľmi by mi pomohlo, keby ste sa so mnou podelili o svoje skúsenosti. Trápi ma jej zdravotný stav a dúfam, že nájde vhodnú liečbu a bude sa cítiť lepšie. Prajem vám všetkým pekný zvyšok dňa a ďakujem za odpovede!

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.