Obhájci se na startu Czechmana neukázali, vyhráli Petrásek a Křivánková

Česká triatlonová asociace | 01.06.2019 | přečteno: 1834×

Pavel Petrásek a Simona Křivánková. Tak se jmenují letošní vítězové CZECHMAN Triatlonu, na jehož start se v sobotu 1. června postavilo přes 750 triatlonistů a který byl druhým závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu.

Už před startem bylo jasné, že letošní CZECHMAN bude mít nové krále. Ačkoliv jména Tomáše Řenče a Pavlíny Baťkové figurovala na startovní listině, ani jeden z obhájců loňského prvenství se na start nepostavil. Co měl ovšem závod společného s minulým rokem, to bylo horké počasí, se kterým se účastníci museli vyrovnat. V okolí písníku Hrádek na ně čekaly tradiční distance středního triatlonu – 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21km běh rozložený do třech okruhů v okolí Hrádku.

V závodě mužů jako první z vody vybíhal Petr Soukup, který se řadil k největším favoritům. Pavel Petrásek na něho v tu chvíli ztrácel z osmé pozice minutu a šestnáct vteřin. V průběhu cyklistické části se ovšem Petrásek propracoval na první pozici, kterou si přivezl do depa. Za ním pak dorazila trojice Petr Vabroušek, Lukáš Slatinský, Lukáš Krpec a s malým odstupem pak i Petr Soukup.

Pavel Petrásek si své vedení pohlídal až do cíle, kam dorazil v čase 4:07:46. Na druhé místo se v běhu posunul Petr Soukup, který doběhl se ztrátou jedné minuty a 56 vteřin. Třetí příčku vybojoval Lukáš Slatinský, který zaostal za vítězem o více než pět minut.

V kategorii žen byla jasnou favoritkou Simona Křivánková, která závodí především v zahraničí. Po plavecké části byla na páté pozici, když na vedoucí Lucii Červenkovou ztrácela tři minuty a 40 sekund. Před ní ovšem byla také jedna z dalších favoritek – Lucie Šnebergerová s půlminutovým náskokem. „Z plavecké části jsem byla zklamaná,“ přiznala Simona Křivánková.

V průběhu cyklistické části ale Simona Křivánková prakticky rozhodla o svém vítězství – už po krátké chvíli se propracovala na první pozici, kterou držela až do cíle, kam dorazila v čase 4:30:20. O pět minut horším než v roce 2016, kdy CZECHMANa také ovládla.

„Ale čas jsem nijak neřešila, soustředila jsem se spíš na svůj výkon. Myslím, že kdyby to bylo potřeba, asi bych zvládla jít ještě rychleji, ale takhle jsem ušetřila síly na další závody,“ vyprávěla bezprostředně po doběhu v cílovém prostoru.

Simona Křivánková zvítězila s náskokem více než 17 minut na druhou Lucii Šnebergerovou. Třetí doběhla s odstupem dalších devíti minut Barbora Jíšová.

Seriál CZECHMAN TOUR pokračuje 22. června závodem MORAVIAMAN, který se uskuteční jako mistrovství republiky v dlouhém triatlonu.