Frintová v Londýně dřela a odměnou jí bylo skvělé desáté místo

Česká triatlonová asociace | 31.05.2014 | přečteno: 3207×

Česká triatlonistka Vendula Frintová se ve čtvrtém závodě seriálu mistrovství světa, který hostil Londýn, blýskla skvělým 10. místem a vybojovala body do žebříčku pro olympiádu v Riu. Další dva čeští reprezentanti Petra Kuříková a Přemysl Švarc skončili v šesté desítce.

V Londýně se bojovalo na tratích sprintu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Frintová ještě začátkem května zápasila se zlomeninou prostředníčku na noze, před kláním v metropoli Velké Británie ji trápila viróza, ale ani to českou reprezentantku nezastavilo. Po vítězství v závodě Českého poháru v Brně, který se konal minulý víkend, zazářila i v Londýně.

Z vody vylézala kolem 30. místa s půlminutovou ztrátou na nejrychlejší plavkyně, ale na kole už jezdila ve vedoucí skupině. Díky rychlému běhu se pak v cíli mohla radovat ze svého čtvrtého umístění v elitní desítce v závodě seriálu MS.

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková doběhla na 55. místě. Zvítězila Američanka Gwen Jorgensenová před svou krajankou Sarah Groffovou. Třetí skončila Emma Jacksonová z Austrálie.

V mužském závodě se představil jediný český reprezentant a to Přemysl Švarc, který v nejlepší světové konkurenci doběhl na 58. místě. Zvítězil Španěl Mario Mola před Jihoafričanem Richardem Murraym a Portugalcem Joao Pereirou.

Výsledky: 4. závod seriálu MS, Londýn

Muži:

1. Mario Mola (Špa) 00:49:46, 2. Richard Murray (JAR) 00:49:47, 3. Joao Pereira (Por) 00:49:49, 4. Alistair Brownlee (Brit) 00:49:52, 5. Jonathan Brownlee (Brit) 00:49:58, …, 58. Přemysl Švarc (ČR) 00:53:05.

Ženy:

1. Gwen Jorgensenová (USA) 00:54:44, 2. Sarah Groffová (USA) 00:55:12, 3. Emma Jacksonová (Aus) 00:55:19, 4. Alice Bettová (Ita) 00:55:35, 5. Nicky Samuelsová (NZL) 00:55:36, …, 10. Vendula Frintová (ČR) 00:55:42, …, 55. Petra Kuříková (ČR) 00:59:48.

Dalším závodem seriálu je na konci června Chicago.