Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | Další Poslední
avatar

rejca muž 29.10.2019 08:07:11

>> rudo, 28. 10. 2019 17:47:20

Snad se tahle zrůdná „móda“ korektnosti zase rychle opadne a k nám se nedostane…

Pohlaví jsou a vždy budou jen dvě, ženské a mužské. Pak existují jedinci, kteří jsou nemocní a mohou mít buď duševní problém (identifikace) či obojí pohlaví.

Za ženy by vždy měly startovat jen skutečné ženy. Tady není a nesmí být žádná diskuze.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.10.2019 08:16:51

>> rejca, 29. 10. 2019 08:07:11

kedysi sa to dialo podvodmi

prvy mediami zverejnovany pripad bol skokan do vysky, ktoremu hitlerov rezim nariadil vyzerat ako zena a vyhrat medzi zenami vysku na OH 1936

kedysi slo o snahu ziskat medajlu pre stat, pre rezim.

dnes ide o bordel v ideologii a je jedno ktory stat z toho vydoluje medajlu je to o to vacsi problem, kedze je to podporovane zhora

ako clanok ukazuje je to uz v zakonodarstve mnohych statov v USA a na Slovensku v nastavajucih volbach ide aj o zmenu zakonov v tejto oblasti

(teda sport je len prostriedok samozrejme, slovenski politici zatial sport do toho nezatiahli)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 29.10.2019 08:24:23

>> rudo, 29. 10. 2019 08:16:51

Akurát vcera som si pozrel film Race z 2016-teho roku (Barva vitezstvi). A clovek si potom zasa raz povie, ze predsa sme sa len aspon trochu posunuli, i ked zdaleka nie do idealu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.10.2019 10:22:28

>> Brutto, 29. 10. 2019 08:24:23

film som nevidel ale ked som si kukol o com to je musel som sa smait ako sa skok do dialky – long jump zmenil na „broad jump“

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_(2016_film)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.11.2019 08:44:24

>> rudo, 29. 10. 2019 08:16:51

Uz o par rokov spat (1934) bol celosvetovo znamy pripad tzv. ceskej rekordwoman – Zdenka Koubkova, neskor Zdenek Koubek. Prekonal/a aj svetove rekordy – v behu na 800m. Dobru knihu o tom napisal Pavel Kovář: Příběh české rekordwoman. Naozaj zaujimave dobove citanie – o prvorepublikovej moralke, o tom, co si noviny mohli dovolit napisat a ako to spolocnost zobrala, az sa skandal prevalil. Ja som tu knihu precital na jeden sup. V jeho pripade islo o poruchu identity, ktoru odmala zivila jeho matka a vlastne cela rodina. Takze vlastne z jeho strany neslo ani tak o podvod, ako skor o hladanie samého seba.

Inak Koubek bol aj neskor medzi muzmi celkom uspesny sportovec – hraval rugby na najvyssej urovni.

avatar

rejca muž 07.11.2019 12:57:53

Diamantová liga přijde o disk, trojskok, dvoustovku a steeple

https://www.sport.cz/…steeple.html

:-x :-?

Nevím proč to nemohlo zůstat na dvě hodiny a disciplíny tam nechat.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Celkem 5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:25 (2019)
půlmaraton: 1:38:54 (2019)
maraton: 3:32:11 (2019)

ondrej186 muž 02.12.2019 14:23:49

Vcera bol prekonany svetovy rekord v 10km na ceste Joshua Cheptegei 26:38

avatar

10 km: 0:50:41 (2019)
půlmaraton: 1:55:30 (2005)

integral muž 02.12.2019 15:17:44

Mo Farah na olympiáde nepobeží maratón ale 10 000m.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 02.12.2019 15:57:14

>> integral, 02. 12. 2019 15:17:44

Také jsem četla. Překvapilo mě to, ne že ne. V záplavě skvělých afrických běžců je stále, i přes různé vyhrané závody, spíše průměrným maratoncem (ano, vím, vyhrál Chicago 2018, ale de facto 2:06 není dnes žádná hitparáda) a tak se asi není čemu divit.

Možná chce také ukázat, že to zvládne i bez Salazara.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.12.2019 04:43:48

mali by sa zverejnit v kazdej disciline posledne CISTE svetove rekordy, tak ako sa ustanovili pred 20–30–40–50 rokmi

a to co sa teraz prekonava by malo byt v statistikach o uspechoch biochemie

presne podla citatu z Nevedka (Neznalek) :

lebo nas um veraze

dnes uz vsetko dokaze

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 03.12.2019 14:04:48

>> rudo, 03. 12. 2019 04:43:48

A konkretne ktore rekordy-vykony dosiahnute v minulosti povazujes za ciste?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.12.2019 14:35:18

>> Ondriško, 03. 12. 2019 14:04:48

Tiez som sa tak skrabal po hlave… A nasledujuca otazka by bola – preco zrovna tento by mal byt uveritelny a co konkretny jedinec robil/nerobil, ze si zasluzi nebyt podozrievany…

Ako vieme, napr. na Tour, sa brali koktaily tych najpodivnejsich zmesi (kokain, heroin, amfetaminy, utisovace bolesti, kofein, atd.) uz od zaciatku 20. storocia a to vo velkom. Preco si myslite, ze taketo recepty, pripadne este vylepsene sa nedostali k atletickym soigneur-om (maserom)?

Vytazky prirodzeneho testosteronu boli v medicine zname uz v 40tych rokoch a po vojne sa tvrdo skumalo (najma pre liecbu popalenin z bojov), ako ich vyrobit synteticky, lebo ich podavanie zo zvieracich zdrojov bolo riskantne pre zdravie a malo kratku ucinnost. Uz zaciatkom 60tych rokov sa vo velkom pouzivali v medicine a samozrejme aj v sporte synteticke AAS. Takze ako daleko treba ist? Do antiky?

Ja vravim, nechajte tie rekordy ake su, len prestante hrat tu pokrytecku hru na cisty sport na vrcholovej urovni. Medzi sebou a aj pred verejnostou. Je to boj gladiatorov, zabava pre masy. Chcete super vykony na hranici/za hranicou uveritelneho? Tak to dostanete, ale nestazujte sa. V NHL, NBA, MLB, NFL to pochopili davno a s jazykom v lici a uskrnom na tvari obcas vyhoveju WADA pravidlam s tym, ze tresty su symbolicke a ukladane velmi sporadicky. Divaci su stastni, ze dostanu show mutantov, gladiato…, eh, chcel som napisat – sportovci – su stastni, lebo ich nikto prehnane neotravuje a mozu robit to, za co ich platia – show.

Takze jedina aplikacia pravidiel tohto druhu, kde by to malo zmysel by bol detsky, mladeznicky a amatersky sport. Ale kuknime na naturalny bodybuilding, ako je „cisty“. Vsak to je na smiech… kde je potencial penazi, slavy, uspokojenie si ega, tam sa bude podvadzat. To je ludska prirodzenost.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 03.12.2019 15:20:31

>> Mato, 03. 12. 2019 14:35:18

Myslis ze k tomu v dohladnej dobe dojde? Teda ze sa uvolni doping pre dospelych a bude sa kontrolovat len mladez?

Ono povolenie dopingu by asi mohlo priniest vecsiu bezpecnost – verejna dostupnost spolahlivych informacii a kontrola nad distribuciou by asi priniesla znizenie zdravotneho rizika. A ostatne aj pripadne zneuzivanie mladezou by takto mohlo byt predsa len bezpecnejsie…

Nieco takeho – stale otvorenejsie sirenie informacii o dopingu sa mi zda, nabera tempo vo finess/kulturis­tickych komunitach. (IMHO co som zachytil z youtube)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.12.2019 15:35:46

>> SlavoK, 03. 12. 2019 15:20:31

Nie nedojde, pokial sa nestane nieco, co zruca vsetky doterajsie struktury. Je v tom privela penazi, privela ludskych zdrojov a privela nacucnutych parazitov, co z toho profituju. Plus je to ucinna zbran na propagandu a skryty, ci otvoreny politicky boj – zas tu mame rise zla, tych dobrych a spravodlivych – to same, ako 30–40 rokov dozadu. A je ta situacia v sporte o nieco lepsia napriek investovanym miliardam? Nie je, ba prave naopak. Su tu rovni a rovnejsi a ti znevyhodneni, pripadne uplne bez sance. Plus tu este mame nehanebne podporovanu pozitivnu diskriminaciu, ktora uplne pochovala akehokolvek sportoveho ducha.

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.12.2019 18:11:25

>> Ondriško, 03. 12. 2019 14:04:48

no ved preto ze ja neviem

ale vzal by som to asi takto:

kedy sa prvykrat pouzili steroidy, ked prvy krat EPO, kedy hento ci tamto

moj nazor je ze Zatopek bol cisty ale Kuc uz nebol cisty

takze tam by som to rozdelil pre 5–10km a kazdy kto by chcel uznat cas potom, by to musel sakra nejako dokazovat

mozno nieco ako ma tzv NEdopinkova kulturistika, detektor lzi atd a striktne, len raz podozrenie alebo raz pozitivne a na cely zivot vyluceny

akakolvek spojitost s dopinkovym trenerom atd.

hodne by sa to preriedilo

proste bola by cista atetika a bola by dopinkova atletika

kulturistika iba musela priznat ze je dopinkova a rozdelit sa

lord Coe by sa jednoducho priznal osobne a potom priznal za cely sport a je to

hej ja viem naschval to pisem takto naivne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.12.2019 18:14:03

>> SlavoK, 03. 12. 2019 15:20:31

s tou mladezou to nie je jednoduche, niektore typy dopinku prave v rastovej faze su dolezite a tie deti – mladez proste nie su kontrolovane, lebo nie su v repre, nechodia na velke preteky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.12.2019 09:17:14

>> rudo, 03. 12. 2019 18:11:25

Ak sa na to pozeram dnesnymi ocami, tak ani Zátopek nebol cisty. Sam sa priznal, ze viackrát pouzil amfetaminy na pretekoch a aj v tréningu. Vraj mu moc nepomohli a iba z nich prepalil zaciatok, ale to je tiez diskutabilne, ci sa iba nevyhovaral. U Kutsa bolo potvrdene, ze na amfetamínoch frcal niekolko rokov, kym si nenavratne neposkodil srdce a musel ukoncit karieru relativne skoro po OH v Melbourne.

Z vtedajsieho pohladu a pravidiel boli cisti obaja, lebo amfetaminy a ich pouzivanie v sporte sa zacali riesit az po smrti Simpsona na Mount Ventoux na TdF v 60tych rokoch. A tiez to chvilu trvalo, kym sa na tom dohodli…

Napodobne s krvnými transfúziami od konca 60tych rokov az do 84teho. Vtedy neboli zakazane a bolo verejnym tajomstvom ako finska a neskor skoro vsetky ostatne reprezentácie s tymto experimentovali – cela resurgencia talianskeho vytrvalostného sportu v 80tych a aj v 90tych rokoch bola postavena na manipulacii s krvou sportovcov – polovicu casu konali v súlade s pravidlami a polovicu proti pravidlam, aj ked… EPO prislo presne v polcase a tak transfuzie nahradil tento hormon a zas isty cas nerobili nic proti pravidlam. Potom prisli nahle umrtia v spanku mladych cyklistov a zacalo sa aj o tomto hovorit. Az do r. 2000 neexistoval ziadny test na EPO a aj potom bol tak nedokonaly, ze len idiot sa nechal chytit. Najnovsie vynasli britski vedci presnejsi test, ale svet vrcholovej medicíny sa posunul uz davno vpred a EPO a jeho derivaty xtej generacie su povazovane za zastarale preparaty.

Aj nadmerna davka kofeinu bola isty cas zakazana v mnohých sportoch. Dnes nie je s výnimkou niektorých ultra cyklo podnikov, kvôli bezpecnosti jazdcov, aby aspon trochu spali a nezabili sa pri mikrospanku na kolesach. Co s tymi, ktorých potrestali v minulosti za par zlomkov gramu metabolitu kofeinu v moci navyse? SU to dopingovi hriesnici? Isli proti duchu sportu, ak si dali 2–3, ci 20 salok kavy navyse? A ti co si ich dali „len“ 15, uz konali v súlade s duchom sportu a fair play?

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2019 16:26:35

>> Mato, 04. 12. 2019 09:17:14

ja viem ze pravnicky je nemozne aplikovat pravidlo spatne.

ako sa to vola pravnicky ?

ale ja hovorim o skutocnej cistote

teda nejde o to ci v tej dobe to bolo povolene alebo zakazane.

o Zatopkovi a amfetaminoch som nevedel, hmm

kava – no je to sucast beznej stravy v populacii takze to sa musi akceptovat

je tazke rozhodnut co ano a co nie v mnohych detajloch ale tie velke zakladne veci su jasne kazdemu

cela ta situacia je taka nezmyselna vsetci vedia ze sa dopuje a vsetci vedia ze testovanie je fraska

a napriek tomu sa rozdavaju obcasne tresty a rozdavaju sa aj tam kam by sa nemali a je z toho uz desatrocia politicka hra

a Slovensko si robi nadej ze vylucenim ruskych chodcov mozno ten nas … ziska medajlu

ak ideme do historie velmi daleko… v starom Grecku poznali dokonale ucinky rastlin a vedeli z ktorej sa ako prirodne dopuje

a teda ze ked Pheidipides bezal ultra Ateny-Sparta-Ateny ze si po ceste pomahal z rastlin ktore popri ceste nasiel

ale bola to strava ci dopink?, ved to rastlo a kazdy to mohol mat

nebolo to vyrobene.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.12.2019 16:29:33

>> rudo, 04. 12. 2019 16:26:35

Retroaktivita

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2019 21:37:42

Semenya prehrala jeden sud a ide sa znovu sudit ?

tentokrat ide sudit gynekologa ze ho odmietol vysetrit

https://www.zerohedge.com/…wont-see-her

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 06.12.2019 09:52:56

>> Mato, 04. 12. 2019 09:17:14

Predbehol si ma s tým Zátopkom, síce som nevedel o tom že povedal že bral amfetamíny, ale chcel som napísať, že už cez vojnu amfetamíny boli, tak že bolo možné že ich bral i on.

Ku EPO: nedochádzalo ku úmrtiam najprv u severanoch pri orientačných bežcov?

Ak by sa antidoping praktizoval len v detskom, mladežnickom a amaterskom športe a podľa dnešných pravidiel a postupov, tak by sme sa nikam neposunuli. Ved ako je zamorený u amaterov trebars triatlon (už len masívne užívanie stimulantov a liekov proti bolesti), či ešte lepšie fitnes centrá…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.12.2019 10:49:44

>> Ondriško, 06. 12. 2019 09:52:56

Ja som cital o cyklistoch, nevylucujem vsak, ze ich mohli predbehnut aj orientaci. Ked vsak berieme do uvahy, ze cyklistika bola vzdy lakmusovym papierikom na odskusanie ucinnosti kazdej novej PED udajne vylepsujucej vytrvalostny vykon, tak by som sa skor spolahol na tu cyklistiku, ze to potlacili ti menej ofukovani lekarmi az za hranicu… Podobne, ako lakmusovym papierikom na PED ovplyvnujuce silu a vybusnost bola vzdy atletika (vrhaci a sprinteri, pripadne este tazka atletika – vzpieraci, ktori medzi seba neochotne prijali aj narcisov – kulturistov). Az po nej si na to trufli lukrativnejsie sporty ako futbal, basket, hokej, bejzbol… Chudoba plodi zufalstvo.

A ja som nepisal o posune, ale o skonceni mrhania zdrojmi a akceptovania nezvratného. Aby sme vsak neublizili tim najbezbrannejsim, nejaka kontrola musi zostat. Dokonca aj na dospelých amaterov by som sa vykaslal. Ved nie su nesvojpravni. Len by som investoval do osvety, aby vedeli do coho idu a ake su dosledky – dlhodobe, aj kratkodobe.

Tak ako nefunguje represia pri alkohole, ci iných drogách (jaj, to je vybusna tema, ja viem, ale je o tom mnozstvo historických dokazov), tak nefunguje ani antidpoingova doktrina. Moze to fungovat len na dobrovolnej baze dobre informovaného jedinca o dôsledkoch svojich cinov.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2019 15:17:41

>> Mato, 06. 12. 2019 10:49:44

mas pravdu ale musim poznamku

pokus s prohibiciou pred 100 rokmi v ameriku nebol skutocny

to bol dohovor medzi mafiou a politikmi trval kratko iba do casu kym mafia ziskala plnu kontrolu na obchodom s alkoholom

takze to bol umysel ze to nevyslo (a aj dobry hiostoricky preceds, ze vraj to nevyslo) bocny ciel bol znicit nemecke pivovary v USA

pocas prohibice policia strazili distribuciu alkoholu mafiou a likvidovala nelegalnu distribuciu amatermi co nevedomky mafii konkurovali

v podstate to iste ako teraz s drogami

a preto ani dopinkova kontrola nemoze fungovat, ked ze ta moc tam hore len strazi aby konkurencia zanikla

co nakoniec je pripad vylucenia Ruska

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.12.2019 16:06:06

>> rudo, 06. 12. 2019 15:17:41

Gorbacov a suchoj zakon za perestrojky? Aj ked len casove obmedzenie predaja, ale co to narobilo skody… Pokusy o prohibiciu predaja alkoholu v Londýne v 18. storoci, za Weimarskej republiky v Nemecku … vsetko totalne fiasko, ktore skoncilo este masovejsim uzivanim.

A kontrolni otazka: kto, pripadne co financuje najvacsim podielom lobby proti legalizacii maksich drog? Kto zastrasuje vedcov pri výskumoch dopadov takejto legalizacie? A za chvilu sa zacyklime.

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2019 16:13:14

>> Mato, 06. 12. 2019 16:06:06

ved to bolo robene tak aby sa dosiahla vacsia spotreba nikdy to nebol solidny pokus

a Gorbacov – to bola sucast planu rozvratu, ten predal a zradil vsetko

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.12.2019 16:16:13

>> Mato, 06. 12. 2019 16:06:06

viem ze take amaterske nedosledne experimenty sa vzdy otocili naopak

napriklad za Husaka sa nesmelo capovat do 10 rano v pracovne dni

ale nioc koncila o 6 rano

a tak sa vsetci nadrbali uz pred 6 cestou do prace a bolo to este horsie

v australii bol tiez smeisny pokus, zakaz capovanie po 18 hodine a tak ako skoimcila pracovna doba, vsetci s anahrnuli rovno do krciem a snazili sa stihnut do 18 hodiny naliat do seba co najviac a potom vlaky z mesta na predmestia napriklad v Melbourne vecer bioli ako ozranecke dobytcaky cele ogrcane.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 10.12.2019 14:08:15

Opakuje sa to skoro kazdy rok v poslednej dobe, ale neodpustim si: ME v krose. Prvi traja u mužov povodom Africania, dalsi traja Africania v top 10. Ved to boli Africke Majstrovstva s ucastou Europanov. A pritom tam boli top Europania, ktori by si to medzi sebou pekne rozdali. Inak, zaujimava kopcovita trat, a pekny suboj o top 3 u mužov. Myslim ze prekvapujuci vitaz zo Svedska bezal v teniskach, a nie tretrach.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2019 16:39:05

>> Ondriško, 10. 12. 2019 14:08:15

suhlas, nie su to ME,

no ale su veci co sa nemsu hovorit, na slovensku platia specificke zakony a ich interpretacie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 11.12.2019 15:49:42

>> rudo, 10. 12. 2019 16:39:05

Na co narazas? Neviem o tom zeby sme mali zakony vybocujuce z ramca toho, co je v Europe,tej demokratickej teda, bezne. Problemom praveze je, ze sa mnohe neaplikuju vobec, ci pripadne svojvolne ci zlovolne- to je uz ale ina problematika :).

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 16.12.2019 18:59:17

Velká gratulace první ženě v cíli letošního Antarctic Ice Marathon Lence Fryčové.

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.