Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Zajímavosti, novinky, výkony z české i světové atletiky

Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | Další Poslední
avatar

Karlovy Vary

Celkem 29770,16 km
Minulý měsíc 184,5 km
10 km: 0:39:02 (2019)
půlmaraton: 1:23:39 (2019)
maraton: 3:04:32 (2019)

MarekCB muž 10.04.2018 07:06:53

Commonwealth Games Gold Coast 2018 https://www.gc2018.com/live-stream – odkaz na přenos, atletika pokračuje dnes v 11:20 našeho času Časový rozvrh zde: https://results.gc2018.com/…18-04-10.htm

avatar

Celkem 932 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:40 (2014)
avatar

maraton: 2:56:59 (2019)

Wroclav muž 16.04.2018 20:13:14

Dnes Boston. Zima, déšť a vítězství Kawauchiho, který porazil celou africkou elitu. Hodně zajímavej závod. Myslel jsem, že druhý Kirui se v cílové rovince zhroutí, během dvou závěrečných kilometrů mu dal Kawauchi skoro 3 minuty.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 17.04.2018 11:58:11

>> Wroclav, 16. 04. 2018 20:13:14 Za mizernych poveternostnych podmienok ake tam asi este neboli a o ktore sa budu spominat aj o desatrocia to boli preteky v ich najcistejsej podstate. Vyhrali tí najlepsie pripraveny v dany den. Kenania v takych podmienkach bezne nebehaju, nieto este aby pretekali. Yukimu to velmi prajem,je to ciry pretekar.Amatersky maratonec vytrieskal vsetkych profesionalov.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2018 12:13:14

Pro ty, co nevi, jake bylo letos v Bostnu pocasi, nebo se jen chteji pokochat cistym behem

https://www.youtube.com/watch?…

(P.S. V linku je rada zlutych znacek, jako ze reklama, me se nezobrazila zadna. Tak nevim :-) ).

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

MS82 muž 17.04.2018 13:21:08

>> Skritek Hugo, 17. 04. 2018 12:13:14

Diky za odkaz. Koukal jsem se vcera, ale chci si to pustit jeste jednou. Yuki!

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2018 20:26:43

>> MS82, 17. 04. 2018 13:21:08

Myslim, ze pri zehleni to take jeste parkrat uvidim. :-D Skvely zavod, tvrde podminky, ktere jsou videt zvlaste na vetrovkach zavodniku. Oba vitezove absolutne koncentrovani, podminky je nerozhodily. U Kenanu byla videt az bych rekla rezignace.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 18.04.2018 07:01:06

>> Skritek Hugo, 17. 04. 2018 20:26:43

Kirui měl ještě ve druhé polovině závodu až 90 s náskok, Kawauchi byl v ten moment na 3.-5. místě. Asi mu definitivně došlo někde kolem 24 míle, to byl stále první. Ale jak si bral pití na poslední OS to už jen vyklusával a do cíle se skoro domotal a jen tak tak uhájil druhé místo. Linden ostatní zdrtila tempem přes kopec a pak ji už nikdo neviděl. Divácky krásný závod… ;-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 18.04.2018 08:30:03

>> Skritek Hugo, 17. 04. 2018 20:26:43

Nemyslim, ze u oboch islo o 100% koncentraciu pocas celého závodu. Ono to ani nejde pocas vyse dvoch hodin. Najma Desi Linden (Davilla) to chcela medzi 5. az 10. km zabalit a svojej kolegyni z repre – S. Flanagan – to aj v tej faze preteku povedala – „Dnes nebude moj den.“. Dokonca jej ponukla, ze pre nu spravi cokolvek, co bude treba, aby jej pomohla. Nasledne okolo 20.km, ked Flanagan potrebovala na zachod, tak na nu pockala a pomohla jej sa dotiahnut do hlavného balika (Daska bola 30s pred nim). Potom Linden chcela pomoct M. Huddle a Flanagan k dotiahnutiu M. Daska a rozhodla sa preklenut nezmensujucu sa medzeru medzi balikom a leaderkou. Vtedy sa jej udajne zacalo lepsie bezat. Medzi 35kou, kedy isla do cela závodu a cielom, si ziskala naskok 4:10 (na tejto urovni neuveritelny). Z pozvanej africkej zenskej elity dobehla len 1 – obhajkyna minulorocneho prvenstva – Kiplagat, ale az v druhej desiatke, ak ma pamat neklame. Desi Linden bezala cely pretek v bunde (nie nepremokavej a uzsie strihanej, ako ostatni zavodnici, takze napriek tomu, ze klepala kosu, tak zvolila spravny kus oblecenia – nepremokave bundy, ak ich zvnutra znacne prepotis a zvonka husto leje uz ziaden pot neodvadzaju, nech je to bars aj Goretex, no a pri silnom vetre, ked sa lepi tento mokry material na telo, to posobi ako „skvely“ odvadzac tepla od tela; napodobne funguju premocene elastaky; to uz je lepsie mat hole nohy potrete olejom).

Co sa tyka muzov – Kawauchimu som to doprial z celého srdca a z toho krátkeho rozhovoru hned po dobehu (za pomoci tlmocnika, lebo nehovori po anglicky) ma uplne mrazilo. Na otazku, ako to dokazal, odpovedal, ze sa nevzdaval, vedel, ze je niekde pred nim (Kirui) a bezal si svoje. Ked to reporter zglosoval, ze este v takom hroznom pocasi, Yuki to zabil: „pre mna to bolo najlepsie mozne pocasie“. Doma bol narodnym hrdinom a velkou celebritou uz predtým, teraz ziskal pomaly bozi status. A zasluzene. Uz len tych prvých 10km maratonu v pondelok si vyzadovalo kamikadze povahu, aj keby to nakoniec nevyhral (rozbiehal na 2:01, po 10ke na 2:07 – v tom pocasi). Inak Kirui si to pres.. prave tym neuvazene prudkym nástupom okolo 32.km, ked zrychlil skoro o 20s/km a behom troch km ziskal vyse minutovy naskok. Skratka sa neodhadol v daných podmienkach a to ho stalo v poslednom km skoro 3 minuty. Klobuk dolu, ze to vôbec ustal a presiel cielovou ciarou postojacky.

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 18.04.2018 09:31:05

Já se tak nějak díval před maratonem, co říkají někteří favorité, nebo známí běžečtí youtubeři a je mi spousty z nich líto. Před závodem se spousta z nich cítila v životní formě, měli natrénováno a i když tak týden před závodem bylo jasné, že počasí bude tvrdé, tak se na to úplně připravit asi nedalo, nevím. Tímto se jim odbouchla celá příprava a například u Flanagan to letos může znamenat konec sezóny, škoda.

Na druhou stranu oba vítězové si ten úspěch zaslouží, jim snad ani nejde nepřát, takže toto vidím pozitivně. Nicméně výsledné časy u žen jsou šílené, aby vítězka běžela za 2:40 a vyhrála s pětiminutovým náskokem… Evidentně špatný den na pokus o PR.

avatar

MS82 muž 18.04.2018 11:11:56

>> Mato, 18. 04. 2018 08:30:03

Mne na tom prislo nejlepsi, ze ackoliv komentatori si mysleli, ze Yuki pacha harakiri (za to samozrejme mohlo, ze Yukiho ani neznali), on vedel moc dobre, co dela.

Kirui pri tom nastupu vypadal, ze se moc nepremaha, bezel krasne. Jaky ale rozdil v cilove rovince.

Musim si najit ten babymetal, o kterem povidal Yuki na tiskovce :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 18.04.2018 11:21:33

>> MS82, 18. 04. 2018 11:11:56

Ten babymetal som nezachytil, co to malo byt? Mne pripadalo celkom vtipne a dost vypovedajuce o jeho povahe, ked po dobehu komentatorovi skrz tlmocnika povedal, aby si s tymi otázkami svihol, lebo sa chysta odpadnut… Vidiac ho niekolkokrat v minulých maratónoch v cieli, v akom bol stave, som nepochyboval, ze vôbec neprehana.

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 18.04.2018 11:39:26

Nějaké nepromokavé větrovky nejsou na závodní běh moc dobré. Já nejsem tak otužilý jak Kawauchi, abych běžel nahatý; mě se osvědčil cyklistický dres. Se trochu nacucá vodou a ta si už pak udržuje vyšší teplotu, takže člověk nemrzne z dalšího deště. Pokud člověk běží v kopcovitější trati, tak pak není ani na škodu ten zip, kterým si člověk reguluje teplotu. Skvělá v dešti je také kšiltovka. Déšť na hlavu a obličej je strašně psychicky vysilující a to se díky ní nekoná. V takovém počasí je mnohem více vysilující pít a jíst, ale to se právě musí člověk donutit, aby nezkolaboval. Nejhorší je když prší intenzivně už od začátku. Mnohem lépe se nečas snáší, když už je člověk zahřátý a ve své běžecké bublině. Samozřejmě je to ale hlavně o tom, co člověku vyhovuje. Já osobně jsem tedy typ na teplé a slunečné počasí.

avatar

MS82 muž 18.04.2018 12:14:18

>> Mato, 18. 04. 2018 11:21:33

To jsem zase nezachytil ja :-) Babymetal byla odpoved na to, co posloucha, resp na jakou hudbu zpiva karaoke. Rikal nejakou skupinu, ktera me nezaujala, a pak ten babymetal. Vypada to dost uchylne podle googlu, ale jeste jsem je neslysel.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.04.2018 12:34:21

>> MS82, 18. 04. 2018 11:11:56

Presne. Komentare o tom, jak se chce ukazat kameram a ze by mu nekdo mel nejpozdeji na 10km dat piano… A pak skoro omluva, kdytz zjistili, jaky ma osobak. Bezel vyborne a zaslouzene si to vybojoval.

>> Mato, 18. 04. 2018 08:30:03

Zeny – hodnotila jsem dle toho, co jsme videla. Linden jsem zacala vice registrovat az ve chvili, kdy zacala stihat tu prvni. A to si sla tvrde za svym v plnem soustredeni. Tedy samozrejme si ji neslo nevsimnout hned na zacatku, kdy byla dobre oblecena. Vidouc pocasi, rikala jsem si, ze obleceni jak na ultra do hor bude nejlepsi a ona to s tou bundou docela splnovala. Kiplagat mela mam pocit snad i kapuci pres ksiltovku. A pak me hodne zaujala oblecenim bezkyne, ktera mela na sobe ten dres a la dvoudilne plavky. Vsechny zakuklene a ona jak na 10km za pekneho pocasi na draze.


Musim rici, ze takove zavody me divacky bavi mnohem vic, nez roboticke behy zen s vodici a spolecne starty. Letosni Boston byl o to zajimavejsi, ze zeny nebezely tak rychle a od urcite faze se jiz jen spekulovalo, kdy asi budou dostizeny muzskym celem zavodu.

A samozrejme nelze nepodotknout. Prenos zavodu, prostrihy na hrdinne vozickare, soubezne ukazovani muzskeho i zenskeho cela zavodu… Ja vim, Ct nema takovy rozpocet, ale neslo by se poucit alespon tim smerem, ze nas v Praze vazne nezajimaji rozhovory s rediteli zemekoule, politiky a de facto kde kym?

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 18.04.2018 12:37:55

>> milan, 18. 04. 2018 07:01:06

Kdyz jsem videla, v jakem stavu je Kirui na te posledni obcerstvovacce, kdy se predtim ohlizel snad kazdych 10kroku, tak jsem cekala, ze snad prejde do chuze. Klobouk dolu, ze to dobehnul.

Ovsem nejen pred nim. Ze vubec prisli divaci, je obdivuhodne. A obrovske oceneni v tomto pocasi zaslouzi vsichni dobrovolnici a pracovnici na trati, ktere moc nikdo neregistruje, ale kteri tam jsou od tech prvnich a davno predtim az po dobeh tech poslednich a nasledny uklid.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

maraton: 2:56:59 (2019)

Wroclav muž 18.04.2018 13:00:15

Sice už jste tu většinu podstatného napsali, ale pro mě to byl po hodně dlouhé době divácky nejlepší maratonský zážitek. Opravdu startovala jak špička africká (Desisa, Berhanu, Tola) tak neafrická (Rupp, Gabius, Kawauchi). Viděl jsem až závěrečných 15km mužů a myslel si, že to Kirui má v kapse. Na druhou stranu, ti Afričané postupně mizeli jeden za druhým z mezičasů, takže jsem si říkal že se ještě může něco stát. Kirui byl podle mě v cílové rovince už úplně mimo, protože na druhém místě, kde ještě jde opravdu o hodně, vyklusával v tempu mých večerních výběhů a občas nebyl schopen udržet směr. A to měl těsně za sebou Biwotta. Taky ve výsledkovce není kromě něj a Kiplagat v první desítce nikdo z Afriky. Nevím jestli hypotermie, nebo hypoglykemie, nebo něco jiného, ale měl dost. Kawauchi má už letos uběhnutý maraton v –20C, takže byl vlastně pro takové podmínky favoritem. Ale to si asi nikdo neuvědomoval, když o něm komentátoři říkali, že se asi chce ukázat na kameru. Stejně mi přijde, že je zvláštní, že to oblečení nemají takoví profíci vyladěné, a teď nemyslím Afričany, ale třeba Ruppa, který takové podmínky přece musí znát a dopředu to bylo jasné jak bude.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 18.04.2018 15:29:46

>> Wroclav, 18. 04. 2018 13:00:15

No, prave profici maju casu nazbyt a tak si povacsinou mozu posunut treningy pocas dna tak, aby sa tomu uplne najhorsiemu pocasiu vyhli, pripadne minimalizovali cas v tom najhorsom (prehodia si fazy, odcestuju na sustredenie v najhorsej casti roka…). Napr. Kenania casto v dazdi vôbec nebehaju, lebo veria (najmä ti, co sa este nestretli s inou kultúrou a inými myslienkami), ze sa im dostane voda do pluc a vazne ochoreju. V teplotách tesne nad nulou prakticky nebehaju vôbec (s výnimkou pretekov). Profik, ked takto fuci, ci leje, tak si vyberie okruh, kde to tak neslaha, pripadne par hodin pocka, ci sa to nezlepsi. To taky amater musi casto vybehnut vtedy, ked si privstane, ci si ukradne cas od iných povinnosti, alebo vôbec. Myslim, ze taky odhodlany amater musi casto v tréningu preukazat este viac zatatosti (casto aj na vlastnu skodu), ako profik, co nema nic ine na robote len behat, regenerovat, jest a spat. No a potom ked nastanu taketo podmienky raz za uhorsky rok, tak 60% elity nedobehne. Uprimne, niet divu.

No a potom je tu dalsi zjavny problem – vacsina elitných bezcov (muzov) ma tak 3–5% tuku, zeny 8–11% – tu podchladenie nastava podstatne rychlejsie a najmä nahle, na rozdiel od aj dobre trénovaného hobika, ktory si trebárs nesie 8–12% podkozneho tuku, zeny aj 2× tolko a to su dost stihli. V takom podchladenom stave sa mina glykogen nasobne rychlejsie a chytis zaket behom par minut od momentu, ked sa este citis super a zrazu mas tunelove videnie, necitis si nohy, ruky… Par krat som si takymto presiel v lejakoch pri dlhych behoch a raz aj v horach pri lezeni. Niekedy pri tom ide aj o zivot, najmä ak nemas na blizku zachranarov, folie, ci ohrievace. Ak si to neotestujes v tréningu, tak nevies, ako Ti telo zareaguje. No a to bol pripad vacsiny elitného pola.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 18.04.2018 19:21:23

Pro mě to byl v podstatě ne běžecký závod ve stylu, kdo je nejrychlejší, ale zkouška ve stylu survival nebo spartan race. Kdyby to bylo možné, tak to odložili kvůli neregulérním podmínkám. V takovém počasí rozumný člověk bez donucení ani nevybehne na pár kilometrů a nemá na to většinou ani vhodné oblečení.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

maraton: 2:56:59 (2019)

Wroclav muž 18.04.2018 21:56:36

Maťo> Dík.
Mulisák> No pro mě jsou takovéto závody důvodem, proč se ještě semtam na maraton kouknout. Teď nebudu soudit časy, příběh běžců, co se na trať vydají, nebo tak něco, ale pouze atraktivitu závodu pro laika, kterým se stále cítím být. Když se člověk podívá na většinu evropských maratonů v posledních letech, tak je to tak trochu unifikovaná nuda. Důvody asi známe, ale co s tím nikdo moc neví. Prvních 30km běží na čele dvacet černochů a za nimi se zvolna trousí místňáci. Na třicátém začnou postupně odpadat, a kdo vydrží nejdýl vyhraje. I průměrné ultra nabízí v posledních letech větší drama a zábavu. Občas se ale objeví závod, který z té šedi vystupuje, takže jsem moc rád, že jsem na ten Boston letos koukal a i těch 2.15 je vlastně hrozně rychlej čas. A 5C, vítr a déšť? No nevím, já v zimě po nocích běhal i v horších podmínkách (pravda, ne maraton :)).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.04.2018 08:41:08

>> Wroclav, 18. 04. 2018 21:56:36

Za posledne stvrtstorocie som od novembra do konca marca v podobných podmienkach behal kazdy rok aspon 5–10×. Casto behy cez 30km. V posledných par rokoch som ustupil z pozicie „na pocasie sa nehrame“, na postoj „je mi toto treba? este si to uzivam?“. 9 z 10 raz si poviem ano, v najhorsom skratim beh. Ten jeden krat zostanem doma. Najhorsich je prvých 10 minut a ak sa nedostavia otlaky ci odreniny, tak sa na to da zvyknut, ak sa clovek spravne oblecie a zvoli spravne tempo behu. V jedno obdobie, ked som zil na severozapade USA, som mal trojmesacne obdobie, kedy mi neprsalo pocas behu len 4× (slovami styrikrat) a to som behal 11–12× do tyzdna. Casto to boli lejaky, ze nebolo vidno na 10m. Po 3 dnoch som nemal ziadnu dazdom nenasiaknutu obuv, tak som behal v premocenej. Po dvoch minutach to bolo aj tak jedno. Ked skoncili tieto vynimocne dazde, vsetky bezecke topánky som musel vyhodit, lebo smrdeli plesnami. Co som si vsimol vonku, ti zapalenejsi bezci behali aj v tych najhorsich lejakoch. Profici uz boli mesiace na sústredeniach, lebo po desiatich dnoch usudili, ze v tomto sa neda trenovat.

Ovsem pretekanie, obvzlast maraton, je o to viac osemetne. Bezal som 3 maratony v podobnom lejaku, 2 skoncili vtedajsimi osobakmi, jeden vôbec – ovsem fucalo a bolo pod 5 stupnov iba na tom jednom – navyse bol okruhovy, takze nebol to staly protivietor (pridal sa vsak aj sneh). Ak je iba dazd a je nad 5 stupnov, tak je to iba o priprave bezca a prispobenie sa podmienkam. Ak je vietor a chlad, tak je to aj o vrodených dispozíciách a telesnej konstitucii – okrem mentálnej odolnosti.

Osobne som ten Bostonsky maraton tiez uzil ako divak. Nie preto, ze nevyhrali Africania, ale preto ze pretek sa odhalil az na kost a vyhrali ti, co boli najviac mentalne a fyzicky odolni. V nedelu sa rad pozriem na iny typ závodu v Londýne – kde vyhra najtalentovanejsi a najlepsie pripraveny (obe podmienky su sine qua non).

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 19.04.2018 13:54:52

>> mulisak, 18. 04. 2018 19:21:23

Ahoj, k neregulernym podmienkam mal Boston daleko. Ano, pocasie bolo mizerne,ze by clovek ani psa nevyhnal-pokial ide o kombinaciu teploty,vetra a dazda. Pocitova teplota bola medzi +3az –5,k tomu neustaly silny dazd az lejak a silny protivietor.Avsak su aj horsie podmienky=mrznuci dazd ci dazd so snehom +cľapkavica na ceste.

Obliect sa na to pravdaze dalo,avsak ako Mato spravne uviedol,trebalo byt na to pripraveny a mat to vyskusane. Plus to pravdaze velkej väcsine Elite bezcov nevyhovovalo,tam bol pocet DNF hlavne u Africanov velmi vysoky.Avsak zaujimave je,ze v ostatnych kategoriach to neplatilo.Pocet DNF bol ovela nizsi ako ked bolo v Bostone 30°,druhy extrem.

Za neregularne by som povazoval hustu hmlu ci snehovu chumelicu. No a potom pravdaze nebezpecne podmienky-poladovicu,bles­ky,vichor,zapla­vu.

Osobne v dazdi beham velmi rad,ovela radsej ako v horucave, povazujem ho za ,,moje pocasie".Pretekanie v maratone je ina vec. Pravdaze,taketo podmienky ako boli v Bostone nie su prave tymi ake by som na maratone vital. Ale ak si mam vybrat medzi pretekanim poobede pri 33°,versus doobeda podmienky ala Boston,tak som jednoznacne za druhu moznost. Maraton som bezal od podmienok +34° na starte po mraz –15 za silneho vetra, mam aj zopar maratonov v dazdi ci za teploty okolo nuly,avsak v takych ako boli v Bostone som maraton este nebezal. Bezal som ale za takych podmienok 50km.

avatar

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:44:09 (2019)

SirBasy muž 19.04.2018 14:01:54

No ja som tam bol a bolo to „vyzivne“ musim povedat. Neide len o samotny beh v dazdi a vetre – tych sme si aj v KE uzili v zimnej priprave viac ako dost – skoro kazdy podstatny beh ci uz tempovy, useky, alebo dlhy vychadzal na „nepriaznive“ pocasie. Stale som dufal, ze prave takto nebude v Bostone :-) V Bostone je este jedna vec specificka, co v priprave nezazijes – ked vybehnes z domu, tak hned bezis – nikdy sa ti nestane aby si este 3,5 hodiny najprv klepal kosu pred barakom a potom sa rozbehol. Samozrejme elitaci to maju trosku lepsie – tych nevezu na start hodinu v skolskom autobuse, kde netesnia okna a dovnutra fuka. A nemusia cakat na start dalsie 2,5 hodiny v takomto pocasi vonku.

Rano to bol pohlad pre bohov- rozmocena rozbahnena luka – na nej 3 obrie stany – z dvoch stran otvorene s naviatym 2metrovym pasom asi 10–30cm zavejom snehu po obvode stanu. V nedelu trochu snezilo – les bol biely, na luke sa to topilo. Pokial sme sa dostali k stanom, tak sme mali nohy mokre a dalsie 2,5 hodiny sme cakali na start – aspon mimo dazda, ale vietor, hlavne narazovy a chladne az mrazive pocasie bolo citit aj napriek obleceniu. Ked si spomeniem na borca s napisom na hrudi „México“ ktory tam stal len v trenkach a tielku – tak ma mrazi aj teraz. Nejaky priestor na rozklus a zahriatie svalstva pred behom neprichadzal do uvahy-kedze nebolo kde. Kazdopadne bola to perfektna skusenost a musim povedat ze po tomto maratone uz ma dufam nejake malichernosti typu „zle zaviazana snurka“ pocas maratonu nebudu rozculovat. :-))) V podstate od zaciatku som bezal s pocitom ze mam posunutu podrazku, alebo ponozku – ked som sa vyzul tak som pochopil, ze je to rozmocena zosuverena koza, ktorej je tam nejako naviac pod chodidlom. Kazdopadne to trvalo len asi hodku a pol – potom som si na to uz ani nepsomenul. Dalsia vec s ktorou som sa doteraz nestretol, boli krce v hamsrtingoch, tie ma trapili ale az v zavere – mozno poslednych 7–10km.(pripisujem to podchladeniu, len neviem ci spravne).

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 20.04.2018 07:29:47

>> SirBasy, 19. 04. 2018 14:01:54

V com si bezal, ak to nie je tajne,ako sa Ti bezalo a ake si mal medzicasy?

avatar

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:44:09 (2019)

SirBasy muž 20.04.2018 15:46:02

nie je – poslal som ss, aby sme neboli uplne mimo temu vlakna.

avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 20.04.2018 22:38:43

>> SirBasy, 20. 04. 2018 15:46:02

jsi běžel na ostro nebo co ? 8-O že se tu nepodělíš s ostatními ? já to chci taky vědět – a neboj že se odchýlíš od tématu – tady běžná věc

Motto: hrozně rád běhám
avatar

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:44:09 (2019)

SirBasy muž 21.04.2018 11:38:51

:-) naostro nie, ale najradsej mam na pretekoch len trenky a tielko (tak ako na foto). Predsavzatie ale padlo po nedeli, ked bolo pocitovo –9 az –6 dali sme sice len lahky rozklus, ale uz fukal ostry vietor a bal som sa, ze to pocas maratonu nedohrejem (stale ale rozmyslam ci by to nebol predsa len lepsi napad zobrat trencle a tielko) .-) https://www.marathonfoto.com/…Unidentified?…

Nakoniec som bezal len v skratenych – zostrihnutych elastakoch z lidlu – pod nimi take poloelasticke boxerky (tie ma mimochodom dobre zodrali na trieslach) namocena bavlna je dobry smirgel. Mal som vysoke elasticke ponozky, aj ked ich neznasam, hlavne koli tromboze, ktoru som chytil 3 tyzdne dozadu. Hore kratke priliehavae tricko a lahku priedusnu bundu Adidas supernova (model asi z roku 2016). Nie je ani vetru ani vodeodolna-znesie tak maximalne rosu a siltovku https://www.sport.cz/…-slouzi.html

Zo zaciatku sa bezalo otrasne – jednak preto ze som startoval dobrovolne z miesta viac vzadu (isli sme sice v prvej vlne bezcov, ale koli kamosovy az zo 6 koralu (1 koral – je cca 1000 bezcov, a je to podelene podla vykonnosti), takze sme nasledne museli celkom dost predbiehat – odhadom tak 4–5 tisic bezcov. Druhy vec bola, ze bezci na Boston pridu naobliekany (ak maju info vopred, ako to tu chodi) a satstvo nechavaju na charitu – koli tomu chladnemu a dazdivemu ranu si nechavali veci do poslednej chvile na sebe a po starte to namiesto zbernych kosov hadzali rovno pod nohy – tak prvy kilometer som vkuse zakopaval o nejake namoknute bundy-svetre a pod., ktore pohadzali priamo pod nohy. Mal som sice hodinky, ale ostali pod bundou a ani som ich za cely beh nevytiahol – isiel som cisto len podla momentalneho pocitu a moznosti. 5-ky boli na tak kopcovity maraton pomerne rovnomerne. Nizsie posielam link – ak bude zaujem, tak da sa to pozriet na movescount.com aj priamo zaznam z hodiniek – mackal som si cez bundu 5ky – ale uz som nemal cit v prstoch, tak niekedy som to stlacil aj 2× po sebe… Boston ma cca 350m nastupanych a 470m naklesanych, kazdopadne som ho cely tocil na zhruba 158 tepov od zaciatku do konca, aj ked bezne maratony bezim od polky tak na 167 tepov. Nevedel som teda ako rychlo, alebo pomaly idem, sustredil som sa len na to, aby som isiel viac menej rovnomerne a vydrzal do konca. A ked ma zacali tahat tie hamstringy tak som sa sustredil uz len na to, aby som nezastal – kedze som videl par bezcov predo mnou ako zastali skusili sa na chvilu roztiahnut a uz sa nepohli. Nakoniec je z toho osobak o par sekund – ale zodpovedne musim povedat ze som trenoval a dufal ze pojdem na cas pod 2:50 Kazdopadne s odstupom casu som spokojny a vdacny aj za takuto skusenost a osobak. Musim povedat ze neviem ani s odstupom casu povedat ci by som bol schopny drzat rychlejsie tempo po cely cas aj keby som ho kontroloval. Casy a medzicasy: http://boston.r.mikatiming.de/2018/?… p.s: ak si mam vybrat medzi zimou+dazdom+vetrom a teplom tak si vyberam to prve – len by som sa dnes inak obliekol pred behom do autobusu a na to cakanie na start a trochu inak na beh (uz by som nebral elastaky a bundu :-))

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 22.04.2018 11:00:31

>> SirBasy, 21. 04. 2018 11:38:51

BLahopreji k osobaku, v takovem pocasi se to o to vic pocita. Mohu se zeptat, jak dlouho predem jsi do Bostonu prijel a co rikalo telo na zmenu casoveho pasma? A dalsi dotaz polozim ohledne jidla. Bral si si s stebou neco na start, aby si nevybihal hladovy? Pocitam, ze od snidane uplynulo opravdu hodne casu a cekani sice ve stanech, ale v takovem pocasi, to vez cloveku hodne energie, at je trenovany, jak chce.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:44:09 (2019)

SirBasy muž 22.04.2018 22:15:37

Ponali sme to ako vylet, takze sme boli uz tyzden predtym v NY (cca 60min letu od Bostonu). Subjektivne by stacili 3–4 dni na aklimatizaciu. Cesta tam je z hladiska jetlagu OK. (-6h sposobi akurat akokeby dlsie ponocujes- natiahnes den) takze sme isli len trosku skor spat a trochu skor vstavali – kedze na Boston aj tak treba byt hore cca o 5:00 koli startu-kontrolam v meste a presunu. Naspat to bolo ale vyrazne horsie co sa tyka jetlagu. Skor som sa tam musel prisposobit ohladom stravy, vody a pod. Takze 3 dni pokial si creva zvykli na pravidelnost :-) No ale neochutnajte najslavnejsie NY burgre ked ste uz tam! (Na druhu stranu problem najst dobru kavu a o pive nehovoriac)

Do Bostonu sme sa presunuli len koli vyzdvihnutiu cisel 2 dni vopred. Takze rano pred behom klasicke ranajky, kava a kedze so sebou sme mohli zobrat veci max v 1l priehladnom sacku tak do zalohy banan a nejaku cokotycinku. Kazdopadne stany boli vybavene perfektne – ovocie banany jablka, energetak- gatorade, tycinky gely clifbar, voda caj- no vsetko od sponzorov. Takze tam sa mohol najest kazdy kto mal potrebu doplnit energiu. A asi 1000 mobilnych wc. To by sa tiez nasi usporiadatelia v KE mohli inspirovat. Co bola blbost ze sme isli par hodin po behu vecer domov. Je lepsie na rege este den ostat ako dreveniet v lietadle.

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 24.04.2018 19:41:16

>> SirBasy, 22. 04. 2018 22:15:37 Dik za zaujímavé až insiderske info z Bostonu. Gratulujem k výkonu!

Londyn,Mo Farah nie je môj obľúbený pretekár, ale svojím vyjadrením „if you're gonna die, you're gonna die“ ako sa držal zbesileho uvodneho tempa, si pár bodov získal :-)

Letsrun

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
Nalezené položky: 3109 První Předchozí | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.