Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Univerzální boty pro moje využití

Univerzální boty pro moje využití

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Tryrunlikevegan muž 29.07.2017 19:46:43

Zdravím všechny běžce a rekreační poníky. Chtěl bych se zeptat zda by mně někdo mohl poradit s výběrem běžeckých bot, nejlépe s konkretním modelem a značkou. Rozpočet max 4000 Kč. Jsem rekreační běžec, běhám strašně nepravidelně, každopádně teď bych rád začal běhat častěji a delší vzdálenosti. Běhám nejčastěji bohužel po asfaltové cestě, méně častěji po nějaké polní cestě, každopádně rád bych je využil na zimní běhy ve sněhu a třeba i na kopečky jako je Lysá hora. Boty bych taky rád využil na nějaké lehké pěší tůry 30–50 Km po horách (Jeseníky, Beskydy, Tatry) Proto bych rád za nějaký návrh na hodně univerzální běžecké boty s lehkým trekovým nádechem. V dosavadních botkách mně vždy po 15 km začnou tlačit ukazováky (nejdelší prsty) a po 20 km mám zcela jistě fialové lůžka nehtů.. Mimo to bych potřeboval aby měly spíš měkčí patu, která se však hned nevyšoupe (z důvodu lehkých patních ostruhů – nebo co to je..) Snad to je tak nějak vše, tak díky předem všem za pomoc s výběrem a za vaše zkušenosti 8-) ;-)

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 17.11.2018 09:27:35

Ahoj, potřebovala bych boty bez kaniček, nezouvaci a na silnici. Napadá vás něco?

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2018 14:57:27

>> Alena77, 17. 11. 2018 09:27:35

Sketchers Gorun Ride 7: https://www.google.sk/search?… Sice tkanicky maju ;-) , ale su velmi pruzne a staci ich zaviazat 1× pri Kupe, potom uz nikdy. Zvrsok je pleteny, s pruznostou a volou, tkanicky prakticky ani netreba a ja som ich nerozviazal ani raz. Inak je topanka velmi univerzalna a to, ze ma hrubsiu podosvu ani nepocitis. V siedmom vydani GuRun Ride Sketchers konecne trafil zmes podosvy, ze je pruzna, makka ukurat a vlozka sa da vybrat a behat bez nej, ak ma clovek potrebu viac priestoru pre prsty, ci lepsieho kontaktu s podlozkou. V akcii sa daju kupit za cca 60 eur, co je super cena za tak trvacnu botu. Fakt sa v nich beha skvele…

avatar

Žlababa muž 27.05.2019 08:59:52

Krásný den vespolek !

Nenašel jsem vhodnější vlákno a tak bych si dovolil poprosit o radu tady.

Nadchnul jsem se pro běhání(ve svých 42letech), začal jsem pozvolna od nového roku 2019. Shodil postupně cca 10kg a dostal se na přiměřenou tělesnou váhu. 2–3km jsem posunul na 5km, pak 8 a 10km … vyzkoušel jsem si i 20km na jeden zátah. Běhám v tempu cca 5–6min/km. Běhám nejvíce po silnicích v Botech Nike free NR 2018, které jsem si velmi oblíbil. Chystáme se rodinkou na Běhej lesy Vysočina (tuto sobotu 27.5.) A teď můj dotaz, prosba o radu .. Protože se jedná o závod v přírodě s výraznějším stupáním a také nejspíše prudšími seběhy mám trochu obavu, jestli je rozumné běžet závod v mých nike free, které považuji spíše za silniční obuv. Chci ale běžet na pohodu a pro radost, tak mám dilema – kupovat narychlo nějaké trailové boty a nebo to uběhnout v těch mých .. nechtěl bych si je poničit, ale zároveň si říkám, že 12km co chci běžet to jistě vydrží .. Ale nemám v tomto směru žádnou zkušenost, napadlo mě zajít si do Decathlonu a koupit nějaké levné trailové boty .. vyzkoušet si to .. Jistě jste si mnozí z vás prošli tímto přechodem běhání od silnic do přírody .. třeba byste mi mohli malinko poradit, jestli mám ty boty řešit a nebo nechat plavat a běžet v tom na co jsem zvyklý. (ps: ještě mám i Asicsy Nimbusy, ale ty jsou natolik objemové že je vůbec nepoužívám a nejspíš jsou ještě mnohem méně vhodné)

Pokud se někomu chce napsat vlastní zkušenost, budu moc rád, díky. Marek

Motto: Kdo uteče vyhraje
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 27.05.2019 10:24:41

>> Žlababa, 27. 05. 2019 08:59:52

Záleží, jaké mají tvoje silničky vzorek podrážky, jestli jsou oběhané nebo novější. Taky podle počasí, bude-li pěkně, nebude pršet, nebude tam bahno, tak by silničky asi nevadily. Ale bude-li pršet, tak to může v terénu klouzat a hlavně směrem dolů s kopce. Zase v minimalistických botách máš lepší cit pro povrch, je to nižší bota, stabilnější, co se týče třeba vyvrknutí kotníku, tak by se mohl nedostatek vzorku trochu eliminovat.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Žlababa muž 27.05.2019 10:57:08

>> mapo, 27. 05. 2019 10:24:41

Děkuji za reakci a nasměrování, jsou to celkově nové boty nicméně podrážka je dost specifická (viz právě ten model NR 2018 – podrážka – i po silničním běhu a běhu na polňačkách musím vždycky vydloubávat spoustu drobných kamínků, včera jsem běžel i přes nějaké bahno a louže a právě mi došlo, že to není uplně ono. Nebojím se tak uplně pádu, ale spíš že bych ty botky zbytečně poničil a nebo se prostě zbytečně trápil v kopcích … má být slunečno, ale težko to odhadovat na 100%. Já bych i trailové boty koupil, ale připadají mi hodně neohebné a tvrdé, mám i strach abych svou špatnou volbou si běh nezkazil, když nebudu mít moc příležitost je vyzkoušet ..

Motto: Kdo uteče vyhraje
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 27.05.2019 12:49:27

>> Žlababa, 27. 05. 2019 10:57:08

Myslím, že tak krátký závod boty poničit nemůže a kupovat trailovky jen kvůli jednomu závodu, mně přijde zbytečné. A jestli se budeš trápit v kopcích, je jedno jestli v silničkách nebo trailovkách, boty to za tebe neodběhnou.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

foreteller muž 27.05.2019 14:50:29

Stačia doterajšie tenisky. Aspoň bude dôvod ich oprať. :-) . Špecializované „trailové“ tenisky sa používajú nejakých 25 rokov. Predtým sa všade behalo v obyčajných botaskách.

avatar

Žlababa muž 28.05.2019 08:15:19

>> foreteller, 27. 05. 2019 14:50:29

mapo, foreteler: díky za reakce .. Vidím to teď tak nějak podobně .. až zjistím, že ty boty nestačí, tak budu hledat něco bližšího terénu ve kterém běhám .. zatím jsem uběhnul cca 300km celkově, tak mi ještě nějaký čas vydrží :)

Motto: Kdo uteče vyhraje
avatar

evee8 žena 26.08.2019 09:04:29

Já kupuji boty tu https://www.forsize.cz Značky jako Nike a adias, convers atd… Jsou to jakoby sportovní boty, takže dobré pro nohu a zároveň se to teď nosí i na volný čas, takže se můžou nosit furt.

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.