Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Dlouhodobá bolest kloubu(kůstky) pod palcem nohy

Dlouhodobá bolest kloubu(kůstky) pod palcem nohy

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Vova muž 25.12.2011 17:30:42

Dobrý den,je mi 17, dělám atletiku přesněji sprinty a ke konci prázdnin mě při trénincích začal pobolívat palec (myslel jsem že je to z treter) nevěnoval jsem tomu žádnou pozornost pak přišly závody a při rozcvičovaní ještě bylo vše ok ale po doběhnutí běhu mě začal ohromně ten palec bolet a celé okolí toho nemohl jsem na to našlápnout.Teď uplynulo 6 měsíců a stále mě to bolí, sice už to neboli tolik jako na začátku, už normálně trénuji, běhám, ta bolest je už taková, že při tréninku ji skoro nevěnuji pozornost,ale po tréninku opět bolí více, na druhý den se to zase zlepší a zase se to opakuje.Při chůzi to moc cítit nejde, hlavně při zátěži a při běhu po špičkách.Zjistil jsem že když rukou hodně zatlačím zboku na ten kloub(kůstku) pod palcem tak tam v tom místě je ta bolest nebo při lehkém tlačení palce směrem ven tak je to cítit opět v tom místě.Co se týče doktorů atd. udělal jsem snad vše , byl jsem s tím už 3×, jednou mi udělal rentgen prohmatal a řekl že je to přetížené a že to odezní , asi po 2 měsících jsem s tím šel zase, dostal jsem rehabilitace, nic tam doktor špatného neviděl , po rehabilitacích se nic nezměnilo a šel jsem tam znovu , znovu jsem dostal rentgen , podíval se na to ještě pomocí toho přístroje kde jsou zrcadla na který se postavím a nic nenašel , opět řekl že je to přetížené , že on měl něco podobného a že to může bolet klidně i 2 roky… Trenuju s tím dál , začínám se smiřovat s tím že to snad nikdy nepřejde, nevíte někdo co by to mohlo být nebo nesetkal se s tím už někdo ? Hledal jsem už na internetu několikrát a nic s touto probematikou jsem přesně nenašel, tak proto píšu sem. Předem děkuji za přečtení a každou odpověď

avatar

Celkem 7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:30 (2011)
půlmaraton: 1:32:45 (2012)
maraton: 4:13:00 (2011)

mephysto muž 26.12.2011 17:56:22

nieco podobne som mal davnejsie aj ja, ale nebol to klb priamo pri palzy(tzv 1. metatarz ci ako :)) ale ten klb nad nim smerom k clenku(skoro sa nehybe, iba pri behu pruzi). masiroval som to, ladoval som to, setril som to(bez rychlych behov, co u teba moc asi nepojde ked si sprinter) a postupne to odislo :) musis byt trpezlivy

Motto: Keep running
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 26.12.2011 21:33:41

dal by som nejaky cas 2–3 tyzdne uplny klud. potom pomaly nabeh. od pretazeneho k chronickemu moze byt velmi blizko…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Pardubice

Celkem 1176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:50 (2015)
půlmaraton: 1:32:50 (2013)
maraton: 3:49:01 (2015)

Pida11 muž 22.06.2015 17:23:35

Vytáhnu kostlivce ze skříně. Mám úplně stejný problém, jen tedy rozhodně nejsem sprinter. Problém trvá zhruba 3 týdny( teď je to tedy už lepší, nebolí to už přímo i při chůzi,ale při ohnutí palce stále jo). Za tu dobu jsem byl běhat jednou + jsem párkrát vytáhl kolo, kde jsem se snažil šlapat středem chodidla, abych ten palec nezatěžoval. Jinak mám sedavou práci a stále masíruji balonkem s bodlinama. Jít se proběhnout stále bojím,aby se to nevrátilo opět úplně na začátek. Někde jsem se dočetl, že to může být i úzkýma botama, což v mém případě nehrozí, protože používám Mizuna, který všeobecně mají širší špičku bot.
No koukám, že nezbývá doufat,že to brzo odezní.

avatar

smajlik07 žena 08.08.2015 12:11:57

>> Vova, 25. 12. 2011 17:30:42

Ahoj, mela jsem stejný problém, nosila jsem boty Mizuno a při i po každém běhání i NW (učím lidi sportovní chuzi a opravdu hodně toho i nachodim) me pichalo v kloubu za palcem az jsem se nemohla o něj opřít. Vyresila to výměna bot za Inov8 (blíží se chůzi naboso) a palec je v pohodě :-)

Motto: Pohyb jako radost, ne utrpení :-)
avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 22.08.2015 07:19:53

>> Vova, 25. 12. 2011 17:30:42

Tento problém jsem měl v roce 2005 a pomohl mi léčitel Jaroslav Bušek z Hranic, kontakt bude na internetu.

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
avatar

StepanR muž 01.08.2017 21:19:55

>> Vova, 25. 12. 2011 17:30:42

ahoj, mám teď podobný problém a chtěl bych se zeptat, jak to dopadlo u tebe a jestli ti něco pomohlo? Mám to již několik týdnů a nemění se to, není to nic vážného jenom mě to trošku zneklidňuje jak to nemizí.

avatar

karast muž 14.01.2019 16:10:20

>> Vova, 25. 12. 2011 17:30:42

Ahoj. 17 let , atlet, bolest pod palcem na zevní straně, dlouhodobé problémy, by se mohlo = stress fraktura sezamské kůstky palce. Dg: scintigrafie kostní TC 99 Jinak léčba dlouhá, řádově měsíce, někdy se to přeběhá a kůstka vydrží , někdy se rozdělí na dvě nebo se deformuje. Po letech pak ta deformovaná nebo rozdělená kůstka vede k artróze celého kloubu palce. Pokud se Dg potvrdí měl bys vynechat celou sezonu a jen tak proklusávat.

S pozdravem Tom

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.