Mistrovským šampaňským si na Moraviamanu připili Oppolzer a Křivánková

Česká triatlonová asociace | 26.06.2022 | přečteno: 754×

Hned za cílovou branou na ně čekalo šampaňské, kterým si mohli připít a oslavit tak mistrovské tituly v dlouhém triatlonu. Při závodu Moraviaman je v Otrokovicích vybojovali Jan Oppolzer se Simonou Křivánkovou. Celkovým vítězem závodu se v sobotu 25. června stal Polák Maciej Chmura.

Pro Simonu Křivánkovou je to už čtvrtý mistrovský titul na dlouhé trati v řadě. Ani tentokrát přitom nebylo o jejím vítězství pochyb. Po plavecké části sice ztrácela pět minut na nejrychlejší Markétu Cibulkovou, která vybíhala na břeh koupaliště Štěrkoviště po necelých 58 minutách, jasně nejrychlejším cyklistickým časem se ale posunula na první místo.

„Na kole se mi jelo dobře, vytvořila jsem si asi dvacetiminutový náskok, který jsem pak ještě navýšila při běhu. Můj běžecký výkon mě ale trochu zklamal, protože jsem se chtěla pokusit o útok na traťový rekord, který jsem v minulosti vytvořila a který má hodnotu 9:18, ale to se mi nepodařilo. Tak snad příště,“ dodala s úsměvem Křivánková, která zvítězila v čase 9:23:06.

Druhé místo obsadila Helena Kotopulu (9:56:20) a třetí příčka patří Markétě Cibulkové (10:12:54).

V závodě mužů bylo už před startem jasné, že Česko bude mít nového mistra. Tomáš Řenč, který získal titul čtyřikrát za sebou, totiž ve stejném termínu zamířil na závod IRONMAN Frankfurt.

Už po plavecké části se dostal do vedení polský závodník Maciej Chmura, který se pak stal také celkovým vítězem závodu v čase 8:31:02. Nemohl ale zasáhnout do boje o český titul. Na ten dlouho útočil Petr Cívela, který si připsal nejrychlejší cyklistický čas a do běžecké části vstupoval mezi Čechy z první pozice.

„Dlouho jsem nevěřil, že bych mohl titul získat, protože jsem nevěděl, jak na tom Petr je a jakou má strategii,“ popsal závod Jan Oppolzer. „Doběhl jsem ho až v posledním, čtvrtém okruhu. Původně jsem myslel, že bychom si mohli pomoct a doběhnout Macieje Chmuru, ale Petr toho měl dost, takže jsem pokračoval sám,“ dodal Oppolzer, který se na Moraviamanovi radoval z českého titulu už v roce 2016.

„Beru ten titul poměrně střízlivě. Vím, že kdyby tu byl Tomáš Řenč, tak na mě zbyde stejně jako loni třetí místo. Na druhou stranu je to pro mě vzpruha po těch zdravotních problémech, kterými jsem prošel na Czechmanovi. Mám radost i z maratonu, nevěřil jsem, že se mi ještě někdy povede zaběhnout za 2:49.“

Druhé místo mezi Čechy a třetí celkově vybojoval Petr Cívela, čtvrtá příčka a bronzová medaile z mistrovství ČR patří Petru Vabrouškovi.

Moraviaman Triatlon, 25. června 2022

Muži: 1. Maciej Chmura 8:31:02, 2. Jan Oppolzer 8:33:43, 3. Petr Cívela 8:37:18, 4. Petr Vabroušek 8:53:57

Ženy: 1. Simona Křivánková 9:23:06, 2. Helena Kotopulu 9:56:20, 3. Markéta Cibulková 10:12:54.2