Favorité nezaváhali. Kočař a Křivánková mistry na středních distancích

Česká triatlonová asociace | 30.08.2020 | přečteno: 1539×

Favorité nezaváhali. Českými mistry na středních tratích se stali Lukáš Kočař se Simonou Křivánkovou, kteří tituly vybojovali v sobotu 29. srpna při pohárovém Pilman Triatlonu. Na Pilské nádrži se potkala téměř kompletní česká špička. V závodě mužů měli na vítězství útočit Lukáš Kočař, Petr Soukup, navrátilec z Austrálie Jakub Langhammer nebo třeba Pavel Wohl. Nakonec se ale celý závod odehrál v režii Lukáše Kočaře.

„Vyvíjelo se to pro mě úplně ideálně. Většinu plavání jsem byl třetí, těsně před výlezem z vody jsem si ale naplaval na čelo a z depa se mi podařilo odjet na prvním místě. Na kole jsem si chtěl vyjet takový náskok, abych nemusel jít v běhu naplno a ušetřil jsem síly na příští týden do Prachatic, kde se pojede světový pohár série XTERRA. Nakonec se mi ale podařilo ušetřit síly už na kole a běh jsem si pak jen pohlídal,“ popsal závod ze svého pohledu Lukáš Kočař, který před druhým Petrem Soukupem zvítězil s komfortním náskokem dvanácti minut. Pro bronz si pak s odstupem další minuty doběhl Matěj Burian.

„Pro mě to byl jeden z vrcholů této sezony, protože mezinárodních závodů v kalendáři příliš nezůstalo. Jen škoda, že tu nebyl i Tomáš Řenč – kdyby se mi podařilo porazit také jeho, mělo by to vítězství ještě větší hodnotu,“ řekl Lukáš Kočař, který by chtěl uspět také za týden v Prachaticích. „Kdybych zvítězil, bylo by to skvělé. Ale hodně spokojený bych byl i se stupni vítězů,“ říká.

Závod žen měl jasnou favoritku, kterou byla Simona Křivánková, obhájkyně prvenství v pohárové sérii CZECHMAN TOUR. Po 1900 metrů dlouhé plavecké části šla z vody v Pilské nádrži na čtvrté pozici. Na vedoucí Hanu Švarcovou ztratila přibližně dvě a třičtvrtě minuty. Během cyklistické části se ovšem posunula na první místo, které si pohlídala jasně nejrychlejším běžeckým časem.

Simona Křivánková ovládla Pilman Triatlon v čase 4:41:13, čímž si po prvenství na MČR v dlouhém triatlonu zajistila druhý titul této sezony. Druhou Helenu Kotopulu porazila o více než čtyři minuty. Bronz si pak z Vysočiny odvezla nejrychlejší plavkyně Hana Černochová. Pohárová série CZECHMAN TOUR bude pokračovat závodem DOKSYRACE v neděli 13. září.