Kuříková veze ze Světového poháru v Koreji skvělé osmé místo

Česká triatlonová asociace | 19.10.2019 | přečteno: 2042×

Česká triatlonistka Petra Kuříková má zase blíž k účasti na olympijských hrách v Tokiu. Na ITU Světovém poháru v korejském Tchongjongu vybojovala 8. místo, kterým si připsala výraznou porci bodů do světového žebříčku. Vendule Frintové závod v Jižní Koreji výsledkově nevyšel a obsadila 32. místo. Jan Čelůstka doběhl na 44. příčce.

V Tchongjongu se závodilo na distancích sprintu. Plavecká část se odehrála v zátoce místního přístavu. „Voda měla 19,9 °C, takže se kvůli té jedné desetině muselo plavat v neoprenu,“ řekla Petra Kuříková. Součástí cyklistické i běžecké trasy pak byly náročné kopce, které závodníci museli absolvovat hned několikrát.

„Na startu nás bylo 62, takže ohromně nabitý závod. Ale ve vodě to pak byla velká mela. Spíš boj než plavání,“ popsala Petra Kuříková, která vstupovala do cyklistiky ze 34. pozice. „Chytila jsem se Nicoly Spirigové, se kterou jsem pak jela. To je jako chytit se rychlíku, takže jsme se rychle dotáhly dopředu,“ usmívala se Petra. Vendula Frintová nasedala na kolo na 22. místě se ztrátou 32 vteřin na čelo závodu.

Hned v prvním cyklistickém okruhu se startovní pole sjelo do jedné velké skupiny, ve které nechyběly ani české reprezentantky. V ní také přijely do druhého depa. „Bylo jasné, že se rozhodne v běhu, což byl sprint na pět kilometrů, tak jsem tam chtěla nechat opravdu všechno. A nakonec to vyšlo na osmé místo, tak jsem moc ráda,“ řekla Petra, která na vítěznou Francouzku Sandru Dodetovou ztratila 32 vteřin.

Běh bývá nejsilnější zbraní Venduly Frintové. Tentokrát si v něm ale výsledkově pohoršila, když finišovala na 32. místě. Na jejím umístění se mohly odrazit i zdravotní komplikace, které jednu z favoritek trápily před tímto závodem.

Do závodu mužů nastoupil Jan Čelůstka, který vyplaval na 51. místě se 40vteřinovou ztrátou. Na kole se pak přesto dokázal v první okruhu dostat do početného balíku, v němž jezdilo 55 závodníků. Na jeho konci také přijel do druhého depa.

V běhu se pak dokázal posunout na 44. příčku, ze které ztratil minutu a 37 sekund na vítězného Američana Matthewa McElroye.

ITU Světový pohár, Tchongjong, 19. října 2019

Muži: 1. Matthew McElroy (USA) 51:25, 2. David Castro Fajardo (ESP) 51:33, 3. Kevin McDowell (USA) 51:35 … 44. Jan Čelůstka 53:01

Ženy: 1. Sandra Dodetová (FRA) 57:10, 2. Ai Uedová (JPN) 57:13, 3. Claire Michelová (BEL) 57:18 … 8. Petra Kuříková 57:42, 32. Vendula Frintová 59:18