Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
ROZHOVOR: Přístup k závodům je dnes mnohem profesionálnější
12.05.2014 | Michal Piloušek

Jiří Fulka je jedním z party nadšenců, která se účastní závodů Xterra od samého počátku. Je účastníkem většiny závodů, jež se od roku 2002 v Česku pod hlavičkou Xterra konaly. Před pár lety tento duší sportovec, který přešel od dlouhého triatlonu k terénnímu, oslavil padesátku. Je tak důkazem, že triatlon se dá dělat dobře hodně dlouho.

Přečteno: 1758× | Komentáře: 0

Krušnomana ovládli Truhlář s Potůčkovou, jsou mistry v dlouhém duatlonu

Krušnomana ovládli Truhlář s Potůčkovou, jsou mistry v dlouhém duatlonu

10.05.2014 | Česká triatlonová asociace

V Klínech se konal jubilejní desátý ročník Krušnomana, který byl mistrovství České republiky v dlouhém duatlonu a zároveň i úvodním závodem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Národními šampiony se na náročných tratích při rekordní účasti 135 závodníků stali Luboš Truhlář a Eva Potůčková.

Přečteno: 1591× | Komentáře: 0   
 
Šéf olympijského výboru se zúčastní Czechmana

Šéf olympijského výboru se zúčastní Czechmana

05.05.2014 | Česká triatlonová asociace

V restauraci Koloniál v centru Prahy se v pondělí konala tisková konference České triatlonové asociace. Kromě pětice reprezentantů se jí zúčastnili i lidé z vedení ČTA v čele s předsedou Jaromírem Horákem a také zástupci z řad sponzorů. Vzácným hostem byl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, který převzal startovní číslo pro závod CZECHMAN.

Přečteno: 1618× | Komentáře: 0   
 
Třináctá sezona Xterry v Čechách začne v květnu v Praze

Třináctá sezona Xterry v Čechách začne v květnu v Praze

05.05.2014 | tisková zpráva

Je to už 13 let, kdy proběhl první závod pod názvem Xterra v České republice. Terénní triatlon od té doby zaznamenal velký nárůst závodníků po celém světě. Někteří závodníci se dokonce začali specializovat přímo na tuto mladou triatlonovou odnož. Tradičním otvírákem české sezóny je závod ve Žlutých lázních na podolském nábřeží v Praze. Letos se bude konat jako duatlon 24. května.

Přečteno: 1206× | Komentáře: 0   
 
ZAČÁTEČNÍCI: Jak natrénovat na první triatlon

ZAČÁTEČNÍCI: Jak natrénovat na první triatlon

03.05.2014 | Josef Smetana

Pro triatlon je zapotřebí vytrvalost, síla a rychlost. Výhodou vytrvalosti je její velice dobrá přenositelnost. To, co natrénuji na kole, se ukáže i při běhu. A naopak. Zajímavé je i vzájemné ovlivnění úrovně anaerobního prahu mezi cyklistikou a během. Sílu a rychlost však musí triatlonista načerpat v jednotlivých disciplínách.

Přečteno: 7920× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Hlavně že jsem v Peru unikla bramboře, říká Kuříková

ROZHOVOR: Hlavně že jsem v Peru unikla bramboře, říká Kuříková

03.05.2014 | Česká triatlonová asociace

Triatlonová reprezentantka Petra Kuříková měla během uplynulých dvou víkendů dost napilno. Společně s českou výpravou se totiž nejprve zúčastnila Akademického mistrovství světa v Brazílii, o týden později pak bojovala v závodě Panamerického poháru v Peru, kde skončila třetí.

Přečteno: 1066× | Komentáře: 0   
 
Český pohár v aquatlonu pokračuje v Rychnově nad Kněžnou

Český pohár v aquatlonu pokračuje v Rychnově nad Kněžnou

01.05.2014 | Česká triatlonová asociace

V neděli 4. května přivítá Rychnov nad Kněžnou potřetí závod Českého poháru v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlínu, Praze a Jablonci se jedná o pátý díl prestižního seriálu. Ten je předposledním dílem série, kterou pořádá Česká triatlonová asociace. Seriál uzavře závod v Liberci na začátku října.

Přečteno: 1409× | Komentáře: 0   
 
Krušnoman o víkendu odstartuje ČP na dlouhých tratích

Krušnoman o víkendu odstartuje ČP na dlouhých tratích

29.04.2014 | Česká triatlonová asociace

V sobotu 10. května startuje oblíbená série FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu a první závodem je tradiční Krušnoman v Klínech. Jubilejní desátý ročník bude rekordním, už nyní je ve startovní listině hlavního závodu 135 jmen.

Přečteno: 1551× | Komentáře: 0   
 
Frintová v závodě MS v Kapském městě skončila na 23. místě

Frintová v závodě MS v Kapském městě skončila na 23. místě

27.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Kapské město hostilo druhý závod seriálu mistrovství světa a na start se postavili i dva čeští reprezentanti Vendula Frintová a Přemysl Švarc. Frintová brala v Jihoafrické republice 23. místo, Švarc uzavřel pátou desítku.

Přečteno: 1080× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Druhé místo je jako pohádka, splněný sen

ROZHOVOR: Druhé místo je jako pohádka, splněný sen

25.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Český triatlonový reprezentant Tomáš Řenč vybojoval na akademickém mistrovství světa v Brazílii stříbrnou medaili. Výborně se popasoval s vysokými teplotami a stupňovaným tempem v závěrečné části si doběhl pro titul vicemistra světa. Co pro něj tato medaile znamená, jak slavil a jaké jsou jeho další cíle?

Přečteno: 1264× | Komentáře: 0   
 
Za dva týdny dorazí do cíle nejdelšího triatlonu světa

Za dva týdny dorazí do cíle nejdelšího triatlonu světa

23.04.2014 | Radek Narovec

Norma Bastidas se narodila v chudé rodině v Mexiku a její otec byl alkoholikem. Byla svědkem nelegálního obchodování s lidmi, dokonce sama neprávem odsouzena. O tom všem je její epické putování z Mexika do hlavního města Spojených států, při němž již uplavala 122 mil, na kole urazila 2 932 mil a uběhla dosud 250 mil. Má za sebou dva měsíce dřiny a dva týdny do cíle.

Přečteno: 1542× | Komentáře: 0   
 
Řenč získal na akademickém MS stříbro, cinklo to i v soutěži týmů

Řenč získal na akademickém MS stříbro, cinklo to i v soutěži týmů

20.04.2014 | Česká triatlonová asociace

Český triatlonový reprezentant Tomáš Řenč vybojoval na akademickém mistrovství světa stříbrnou medaili. V brazilském hlavním městě Brasília nestačil jen na Američana Kevina McDowella. Český triatlon slaví stříbrnou medaili i v soutěži mužských týmů. Petra Kuříková doběhla v závodě žen čtvrtá. K bronzové medaili jí chybělo 37 vteřin.

Přečteno: 1197× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Aquatlonové tituly získali Semerád a Svobodová

  Mistry republiky v aquatlonu se v sobotu 13. dubna v Jablonci nad Nisou stali Martin Semerád a Tereza Svobodová, kteří si díky vítězství připsali i výraznou porci bodů do českého poháru.

 • Aquatlonový pohár v Českých Budějovicích pro Olšara a Hruškovou

  Účastnickým rekordem a výhrami Ondřeje Olšara a Alžběty Hruškové. Tak začal nový ročník Českého poháru v aquatlonu, který odstartoval v sobotu 9. března závodem EGE Aquatlon České Budějovice.

 • Triatlonisté vezou medaile z Evropského poháru ve Francii

  Českým triatlonistům se v závodě evropského poháru ve francouzském Liévinu mimořádně dařilo. Pod střechou atletické haly v atraktivním formátu závodu se jich v sobotu 2. března hned šest probojovalo do finálových závodů!

 • Ze tří českých reprezentantů byl v Kapském městě nejrychlejší Linduška

  Úvodní díl celosvětové série závodů Světového poháru v triatlonu měl o uplynulém víkendu zastávku v jihoafrickém Kapském městě. Z Čechů bodoval jindřichohradecký František Linduška. Z vítězství se premiérově radoval Brit Alex Yee, který finišoval o patnáct vteřin před Američanem Smoragiewiczem a Španělem Silvou. O jeho zlaté medaili rozhodoval až nejrychlejší závěrečný pětikilometrový běh, kterým prolétl v čase 14:41.

 • Minařík a Chvalová vyhráli Pilsenmana

  V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu Pilsenman 2018. Sportovní akce se konala na louce u sv. Jiří v Plzni-Doubravce. Stejně jako v předchozích letech se závodilo v triatlonu i kvadriatlonu a celkem se na start postavilo 115 závodníků. Pro diváky byl připraven doprovodný program a jeho součástí byl také dětský duatlon.

 • Na závěr triatlonového šampionátu skončila česká štafeta čtrnáctá

  Ve skotském Glasgow vyvrcholilo mistrovství Evropy v triatlonu závodem smíšených štafet. Český tým ve složení Kuříková, Červenka, Fairaislová a Olšar obsadil čtrnácté místo. Zlato vybojovala Francie.

 • Čelůstka bere na mistrovství Evropy 17. místo

  Po skvělém představení českých reprezentantek, které se obě prosadily do první desítky, pokračovalo mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v Glasgow závodem mužů. Z českých zástupců se v pátek 10. srpna více dařilo Janu Čelůstkovi, který skončil na velmi dobrém 17. místě. František Linduška se protrápil k umístění v páté desítce celkového pořadí. Evropským šampionem se stal Pierre Le Corre z Francie.

 • Tituly ve sprintu si z Tábora odvezli Linduška a Fairaslová

  Jižní Čechy přivítaly jednu z největších akcí letošní triatlonové sezony. V neděli 29. července se při Velké ceně Tábora bojovalo o české tituly ve sprintu, o body do Českého poháru v olympijském triatlonu, o body do evropského poháru juniorů a také o žákovské i akademické tituly. Mistry ČR ve sprintu se stali František Linduška a Iveta Fairaislová.

 • Tradiční závod Pilsenman se blíží

  Necelý měsíc zbývá sportovcům na přípravu k tradičnímu závodu Pilsenman, který se v polovině srpna odehraje v Plzni a okolí. Závodníci si mohou vybrat ze dvou odlišných závodů – lehčího triatlonu nebo obtížného kvadriatlonu. Oba hlavní závody doplní také doprovodný program pro i diváky a dětský závod v duatlonu.

 • Nadace Leontinka hledá poloviční „Ironmany“

  Triatlonista a parašutista Martin Gabla se chystá v 10 dnech absolvovat 10 polovičních IronManů, tedy závodů, v nichž zdolá 2 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu. Letošní IRONPEOPLE RACE se koná proto, aby pomohl triatlonistům se zrakovým postižením.

 • Karpatský triatlon přivítal přes tři stovky závodníků

  Vodná priehrada pri Lozorne privítala 23. a 24. júna účastníkov 3. ročníka Karpatského triatlonu, ktorý bol druhým podujatím z trilógie Triatlon Tour 2018. Na triatlon v atraktívnom prostredí Malých Karpát sa prihlásilo celkove 335 triatlonistov. Chladnejší víkend vytvoril nakoniec ideálne podmienky pre dospelých aj mládežníckych triatlonistov, ktorí súťažili spolu v ôsmich disciplínach.

 • Triatlon tour se presúva do Malých Karpát

  Triatlon tour 2018 (FTVŠ super šprint triatlon – Karpatský triatlon – Domaša triatlon), ktorej generálnym partnerom je spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. pokračuje už najbližší víkend. Pozornosť sa už 23. a 24. júna 2018 presúva z Bratislavy, kde sa konal prvý diel série, na Záhorie. V malebnom prostredí Malých Karpát pri obci Lozorno sa uskutoční 3. ročník Karpatského triatlonu

 • Češi v Antverpách dvakrát v TOP 20

  Trojice českých reprezentantů se představila v belgických Antverpách, kde se konal závod Světového poháru na tratích sprint triatlonu. Petra Kuříková vybojovala 14. místo, František Linduška byl patnáctý. Pavlína Poláčková obsadila při své premiéře v prestižní soutěži 57. příčku.

 • FINEP terénní triatlon v Hostivaři již pošesté

  Poslední červnovou neděli se uskuteční první triatlonový závod ze seriálu H-Triatlon TOUR 2018. Účastníci mají skvělou příležitost strávit poslední červnový víkend v prostředí hostivařského areálu, kde se FINEP terénní triatlon koná již po šesté. Pro závodníky je připraven bohatý sportovní i doprovodný program. Letošním ročníkem FINEP terénního triatlonu v Hostivaři bude závodníky i jejich doprovod provázet sportovní moderátor Stanislav Bartůšek.

 • Volár ovládl závod evropského poháru v ukrajinském Dněpropetrovsku

  Na Ukrajinu odcestovala k závodu evropského poháru dvojice českých reprezentantů. Kromě zmíněného Jana Volára se v Dněpropetrovsku představil i Jakub Powada. Na závodníky tam čekaly distance sprint triatlonu – 750 metrů plavání v monumentální řece Dněpr, 20 kilometrů cyklistiky rozdělených do tří okruhů s osmisetmetrovým stoupáním a 5 kilometrů běhu ve třech okruzích na městské kolonádě.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
prodám neopren ORCA OPENWATER 2017 (vasak 3.5.2019 17:39:29)
Kam s klíči při plavání (J.Marek 8.4.2019 8:58:40)
Před a po výkonu (Adrian22 20.1.2019 12:14:38)
pořádné světlo (tomas.beldy 6.1.2019 18:01:43)
Kloubní výživa (jitka_k 17.12.2018 16:33:09)
Trenažer nebo válce? (satch 5.10.2018 13:41:58)
Společné tréninky Praha (Morris 11.4.2018 17:39:42)
Doplňky stravy na trénink (Adam.Bart0s 21.9.2017 18:57:09)
Nalezené položky: 637 První Předchozí | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | Další Poslední