Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Vendula Frintová vstoupila do seriálu mistrovství světa výborným 11. místem

Vendula Frintová vstoupila do seriálu mistrovství světa výborným 11. místem
foto: Česká triatlonová asociace

Česká triatlonová asociace | 15.05.2021 | přečteno: 1460×

Skvělým výsledkem zahájila triatlonistka Vendula Frintová olympijskou sezonu! V prvním závodě seriálu Mistrovství světa si připsala 11. místo a potvrdila, že se jí v japonské Jokohamě daří. Zvítězila Američanka Taylor Knibbová.

Frintová dlouhodobě vozí z Jokohamy výborné výsledky. V minulosti už tu byla šestá, sedmá, dvanáctá a čtrnáctá. Na startovní molo na dohled od velkých oceánských lodí i moderních mrakodrapů nastupovala letos se startovním číslem 18, které jí přisoudil světový žebříček.

Po 1500 metrech plavání, které pořadatelé rozdělili do dvou okruhů v zálivu jokohamského přístavu, byla česká reprezentantka právě na 18. místě. Na nejrychlejší Američanku Summer Rappaportovou ztratila 18 vteřin. „I když den před závodem pršelo, tak se voda ohřála na 20,5 °C, takže se plavalo bez neoprenů, za což jsem byla ráda. Nebyly tu nejlepší plavkyně, proto se startovní pole tolik nenatrhalo,“ uvedla.

V prvním z devíti okruhů 40km cyklistické části se na čele utvořila patnáctičlenná skupina. Frintová se dostala do druhého balíku. Obě skupiny se ale brzy spojily, a tak mohla jet česká reprezentantka v kontaktu s nejlepšími. „Cyklistika se jela spíše takticky, takže jsme se držely pohromadě,“ řekla.

Z přibližně třicetičlenné skupiny se pak oddělily Američanka Knibbová s Nizozemkou Kingmaovou, které společně vstupovaly do běžecké části s přibližně dvouminutovým náskokem. Frintová vybíhala na 10km trať (4 okruhy) společně s dalšími favoritkami z početné cyklistické skupiny – skvěle zvládla depo, díky čemuž byla členkou nejlepší desítky!

Pro vítězství si doběhla Knibbová, která finišovala v čase 1:54:27. Frintová si ze skupiny, která se po prvním okruhu začala velmi rychle natahovat a rozpadat, doběhla pro konečnou 11. příčku, na první Američanku ztratila minutu a 29 sekund.

„V zimě jsem měla velký běžecký výpadek, proto jsem od běhu příliš neočekávala, takže výsledek beru a jsem s ním spokojená. Zároveň si ale trochu říkám, že kdybych tu byla ve své top formě, mohl z toho být životní výsledek, protože po cyklistice jsem to měla rozjeté skvěle,“ uvedla.

Účastníkům závodu zkomplikovala přípravu na start také speciální opatření spojená s epidemií koronaviru – před závodem zůstali uzavření na hotelu, k dispozici měli jen cyklistické i běžecké trenažéry. Ty byly navíc odděleny speciálními přepážkami. Ven se triatlonisté dostali až den před závodem při plaveckém tréninku.

„Jela jsem do Jokohamy zejména kvůli tomu, abych si před olympiádou vyzkoušela podmínky v té bublině, do které nás pořadatelé zavřeli. Dá se totiž očekávat, že v Tokiu to bude velmi podobné. Zorganizované to bylo výborně, snažili se nám připravit kvalitní podmínky na trénink. Zároveň to ale bylo náročné, protože přesuny na plavání a na běh nás stály spoustu času, takže prostoru pro odpočinek moc nezůstalo.“

Vendula má za 14 dní startovat v Itálii v Arzacheně a o týden později v dalším díle MS v Leedsu.

Mistrovství světa – 1. závod, Jokohama (Japonsko), 15. května 2021

Ženy: 1. Taylor Knibbová (USA), 2. Summer Rappaportová (USA) +30, 3. Maya Kingmaová (Niz.) +38 … 11. Vendula Frintová +1:29.

Kompletní výsledky: https://triathlon.org/…ohama/452691

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

ČTA muž 15.05.2021 11:37:32

Skvělým výsledkem zahájila triatlonistka Vendula Frintová olympijskou sezonu! V prvním závodě seriálu Mistrovství světa si připsala 11. místo a potvrdila, že se jí v japonské Jokohamě daří. Zvítězila Američanka Taylor Knibbová.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.