Gdyně slavila světový rekord v podání fenomenální Švýcarky

tisková zpráva | 06.08.2018 | přečteno: 2281×

Švýcarská olympionička Daniela Ryf vytvořila o víkendu světový rekord na půlironmanských distancích. V polské Gdyni vyhrála tamního Ironmana 70.3 v čase 3:57:54, když doběhla sedmá celkově, pouhých deset minut za vítězem mužské kategorie Timothy O'Donnellem z USA.

Gdyně viděla nádherný souboj fenomenální Švýcarky, trojnásobné mistryně světa v dlouhém i polovičním Ironmanu, s Australankou Mirindou Rinny Carfrae, rovněž trojnásobnou světovou šampionkou, jež se vrací po mateřské pauze. Ta nakonec skončila druhá v čase 4:20:46 před třetí Polkou Eqou Komander (4:25:40).

„Jsem velmi šťastná. Trasa mi perfektně sedla a pomohl i déšť při běhu a davy diváků v ulicích Gdyně. Slyšela jsem diváky v prostoru cíle už dlouho před finišem a dalo mi to křídla,“ řekla vítězka a držitelka nového světového rekordu.

Události se zúčastnily dva tisíce triatlonistů, plavalo se v Baltském moři, následoval kopcovitý okruh na kole a končilo se během v ulicích města s finišem na pláži.