SP v Ekvádoru a vydařený závod Švarce

Česká triatlonová asociace | 26.09.2016 | přečteno: 1889×

Zatímco finálový závod seriálu Mistrovství světa v mexickém Cozumelu ukončil souboje o světový titul, světový pohár čekají ještě tři zastávky. Poslední zářijovou neděli zamířila triatlonová špička do Jižní Ameriky. Premiérově hostil světový pohár Ekvádor. Jediný český reprezentant na startu, Přemysl Švarc, skončil na 21.místě.

Závodilo se na sprint distancích. Závodníky čekalo 750 metrů plavání v Tichém oceánu, 20km na kole podél pobřeží a závěrečných 5km běhu. Úvodní disciplína se Přemyslovi vydařila a na vítěze ztratil pouhých 17 vteřin. Díky spolupráci s čerstvým Mistrem světa do 23 let Jorikem Van Egdomem a Argentincem Gonzalo Raulem zaznamenal Přemek druhý nejrychlejší cyklistický čas a povedlo se mu tak ztrátu na čelo závodu smazat.

“Start běhu nebyl nic moc, ale od druhého kilometru jsem soupeře sbíhal. Poslední kilometr jsem absolvoval znovu po boku s Jorikem Van Egdomem. Finišovalo nás pět závodníků a porazil mě právě jen Egdom. Je to pro mě letos první celkem podařený závod ve světovém poháru,” hodnotil svůj závod Přemysl Švarc. Zvítězil Španěl David Castro Fajardo. Mezi ženami byla nejrychlejší Američanka Kirsten Kasper.

Další zastávkou světového poháru bude korejský Tongyeong. Na startovní listině jsou hned čtyři česká jména: Jan Čelůstka, Vendula Frintová, Jana Machačová a Přemysl Švarc. “Letošní sezóna za moc nestála, start v Koreji stále zvažuji. Rozhodnu se až podle toho jak se budu cítit a jaká bude konkurence,” dodal Švarc.