Ospalý si v Curychu zajistil účast na ironmanské Havaji

Česká triatlonová asociace | 27.07.2014 | přečteno: 2583×

Český triatlonista Filip Ospalý se v Curychu postavil na start svého druhého ironmana. Vloni na podzim skončil na Floridě v českém rekordu s časem pod osm hodin třetí, ve Švýcarsku z toho nyní bylo čtvrté místo. I s tím je ale mistr Evropy z roku 2001 spokojený, neboť si jím zajistil účast na ironmanském mistrovství světa na Havaji.

V Curychu se sešla silná konkurence a triatlety čekalo 226 kilometrů složených z 3,8 km plavání, 180 km na kole a běžeckého maratonu. Ospalý si s touto porcí poradil v čase 8:43:23 a skončil čtvrtý se ztrátou deseti minut na vítězného Němce Borise Steina. Druhé místo bral Slovinec David Plese, třetí doběhl Marek Jaskolka z Polska.

„Jsem samozřejmě spokojený, splnil jsem cíl, se kterým jsem do závodu šel. Tím bylo zajistit si účast na Havaji. Bedna by byla samozřejmě lepší, ale já beru i bramboru,“ řekl po závodě dobře naladěný Ospalý.

„Plavání bez problémů na čele,“ komentoval úvodní část, kdy vylézal z vody jako druhý pouhé dvě vteřiny za Britem Stephenem Baylissem. Následovalo 180 kilometrů na kole rozložených do dvou okruhů.

„První okruh jsme se na špici drželi čtyři, ve druhém už jsem jel své tempo. A pár soupeřů mě předjelo,“ uvedl Ospalý. Po druhé disciplíně mu patřilo šesté místo, když na vedoucího Francouze Bertranda Billarda ztrácel necelých devět minut.

Ospalý měl před závodem největší respekt ze závěrečného běžeckého maratonu. To kvůli tréninkovému výpadku zaviněnému operací obou kolen v půlce dubna a na konci května. „Běh samozřejmě ukázal, že trénink tam chyběl, ale s tím jsem počítal. Bylo to takové nahoru, dolů. Krize přišly, což bylo logické, ale věděl jsem, jak si s nimi poradit. Hlavně že to kolena vydržela,“ uzavřel Ospalý, který v Curychu bude až do pondělí, kdy je na programu slavnostní vyhlášení. Poté se vydá zpět do Česka a během cesty zpět už může spřádat plány na legendární ironmanský závod na Havaji.

Mezi ženami zvítězila Švýcarka Daniela Ryfová před krajankou Nataschou Badmannovou. Třetí místo vybojovala Sonja Tajsichová z Německa.

Výsledky: Ironman Švýcarsko, Curych

Muži: 1. Boris Stein (Něm) 8:33:02, 2. David Plese (Slo) 8:34:13, 3. Marek Jaskolka (Pol) 8:40:40, 4. Filip Ospalý 8:43:23.

Ženy: 1. Daniela Ryfová (Švý) 9:13:30, 2. Natascha Badmannová (Švý) 9:28:37, 3. Sonja Tajsichová (Něm) 9:29:15.